Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza tabletka a skąpy okres


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli okres dostanę wieczorem i to naprawdę w bardzo skompej ilości (dosłownie kilka kropelek na bieliźnie), dopiero rozkreca się tak na drugi dzień. Kiedy mam zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną? Wtedy, gdy zauważę bardzo skąpy początek okresu w dodatku wieczorem czy nastepnego dnia, jak się już rozkręci?

Odnośnik do komentarza

Witam,mam 25 lat,tabletki antykoncepcyjne przypisał mi ostatnio mój ginekolog,jako antykoncepcja a także na cerę(Midiane) Oczywiscie miałam rozpocząć przyjmowanie tabletek w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego.Tak też zrobiłam,gdy tylko pojawiło sie plamienie,przyjęłam pierwszą tabletkę,pewna że właśnie rozpoczęła sie miesiączka(warto wspomnieć,że ostatnio miesiączki zaczynały się u mnie właśnie od plamien 1,2 dni i potem przechodziły w krwawienie)Jednak na następny dzień i kolejne trzy plamienia występowały ,lecz były to tylko w dalszym ciagu plamienia,nie krwawienie..I stąd moje pytanie -sama nie wiem już czy dobrze zrobiłam czy też nie?Czy to była miesiączka ,lecz tak zadziałały tabletki?Oraz czy nawet jeżeli się pomyliłam to od następnego blistra po tej 7-dniowej przerwie( na okres) jestem już zabezpieczona?Czy może powinnam odstawić tabletki i poczekać na kolejną miesiączkę??? dziękuję z góry za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

ewcia77
Witam,mam 25 lat,tabletki antykoncepcyjne przypisał mi ostatnio mój ginekolog,jako antykoncepcja a także na cerę(Midiane) Oczywiscie miałam rozpocząć przyjmowanie tabletek w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego.Tak też zrobiłam,gdy tylko pojawiło sie plamienie,przyjęłam pierwszą tabletkę,pewna że właśnie rozpoczęła sie miesiączka(warto wspomnieć,że ostatnio miesiączki zaczynały się u mnie właśnie od plamien 1,2 dni i potem przechodziły w krwawienie)Jednak na następny dzień i kolejne trzy plamienia występowały ,lecz były to tylko w dalszym ciagu plamienia,nie krwawienie..I stąd moje pytanie -sama nie wiem już czy dobrze zrobiłam czy też nie?Czy to była miesiączka ,lecz tak zadziałały tabletki?Oraz czy nawet jeżeli się pomyliłam to od następnego blistra po tej 7-dniowej przerwie( na okres) jestem już zabezpieczona?Czy może powinnam odstawić tabletki i poczekać na kolejną miesiączkę??? dziękuję z góry za odpowiedz

Witam!
Po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji krwawienie powinno ustać. W niektórych przypadkach może utrzymywać się niewielkie plamienie. Nawet jeśli nie przyjęła Pani pierwszej tabletki w zalecanym przez producenta terminie to od następnego blistra będzie występowała pełna ochrona antykoncepcyjna.

Odnośnik do komentarza

Witam,

W poprzedni piątek o 22 wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Okres dostałam godzinę wcześniej, czyli o 21. Czy jestem zabezpieczona?

Obawiam się, czy nie za wcześnie zażyłam pierwszą tabletkę. Krwawienie było bardzo niewielkie, ale przeczytałam w ulotce, że tabletki powinno się zacząć brać 1 dnia okresu. Tylko jeżeli ja dostałam go tak późno to może powinnam wziąć pierwszą tabletkę dopiero w sobotę, kiedy w rzeczywistości był pierwszy dzien okresu.

Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam się dodatkowo zabezpieczać,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną, 1. pigułkę przyjęłam w dniu, który wydawał się 1. dniem miesiączki, jednak przez kolejne 3 dni jedynie plamiłam, prawdziwa miesiączka w ogóle się nie pojawiła, mimo że już się spóźniała. Czy możliwe, że to dlatego że miałam cykl bezowulacyjny? A może to przez rozpoczęcie antykoncepcji? Czy jestem już zabezpieczona, czy jeżeli nie był to jednak 1.dzień cyklu to antykoncepcja jeszcze nie działa w pełni?

Odnośnik do komentarza

Witam, tydzień temu w czwartek myślałam że zaczyna mi się miesiączka pojawił się ból jak na okres i małe plamienie więc wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną jednak okres się nie rozkręcił przez 2 dni dosłownie parę plamek krwi, tabletki brałam nadal codziennie towarzyszył mi ból jak na okres dodam że współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia dziś pojawiło się dużo brunatnego śluzu dokładnie jak przed okresem. co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza

xyz26
Witam,

W poprzedni piątek o 22 wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Okres dostałam godzinę wcześniej, czyli o 21. Czy jestem zabezpieczona?

Obawiam się, czy nie za wcześnie zażyłam pierwszą tabletkę. Krwawienie było bardzo niewielkie, ale przeczytałam w ulotce, że tabletki powinno się zacząć brać 1 dnia okresu. Tylko jeżeli ja dostałam go tak późno to może powinnam wziąć pierwszą tabletkę dopiero w sobotę, kiedy w rzeczywistości był pierwszy dzien okresu.

Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam się dodatkowo zabezpieczać,
Pozdrawiam

Witam!
Jak najbardziej prawidłowo przyjęła Pani pierwszą tabletkę. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Nie ma także potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Jestem lekko zaniepokojona. Niedawno(5 dni temu) rozpoczęłam stosować doustną antykoncepcję hormonalną(tabletki Naraya). Mam 21 lat, cykle 30- 33 dniowe. To moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne stąd masa niepokoju i wątpliwości. Mam nadzieję,że mogę liczyć na Państwa pomoc.
Miesiączkę, a raczej lekkie plamienie dostałam w środę( godz. 2 w nocy), a pierwszą tabletkę przyjęłam tego dnia(środa),ale o godzinie 23.Czy ochrona rozpoczęła się jak od pierwszego dnia przyjmowania tabletek, czy traktować to jako drugi dzień cyklu?
Po 5 dniach stosowania tabletek( to też ostatni dzień miesiączki-minimalne plamienie)współżyłam ze swoim partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia-czy istnieje prawdopodobieństwo,że zaszłam w ciążę?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, i z niecierpliwością czekam na odpowiedź,
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat. Ponad tydzien temu byłam po raz pierwszy u ginekologa i przepisal mi tabletki antykoncepcyjne ktore miałam zarzyc w 1 dzień misiesiaczki. Powinnam ja dostać 22-23.11.. dostałam ją dziś 25.11 ale krwawienie jest znikome i są brązowe plamy. Wzięłam pierwsza tabletke, czy zrobiłam dobrze ją biorąc? I co moga oznaczać te brazowe plamy? Dodam że nie miałam takiej sytuacji ani razu a miesiaczkuje juz od 5 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...