Skocz do zawartości
Forum

Stały stan podgorączkowy


Gość Matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem 30-letnią kobietą. Moja sytuacja wygląda następująco:
Od ponad pół roku towarzyszy mi stały stan podgorączkowy wahający się między 37 a 38 stopni. Poza tym nie mam żadnych dolegliwości. Lekarz rodzinny zlecił szereg badań. I tak laryngologicznie brak ognisk zapalnych, RTG płuc w porządku, USG jamy brzusznej w porządku, USG tarczycy + TSH w porządku, hormony płciowe w porządku, próby wątrobowe w normie, OB i CRP w normie, badanie moczu również wszystko w normie, proteinogram białek surowicy w normie, LDH 91 U/l (norma 125-243). Jeśli chodzi o morfologię krwi badania były robione w 10/2020 oraz w 01/2021. Wyniki październikowe wykazują za wysoki poziom limfocytów – 42,60  (norma 20-40), natomiast pozostałe parametry pozostają w normie. Jeśli chodzi  o wyniki styczniowe:  poziom limfocytów uległ zwiększeniu tj. 51,30 % (norma 20-40), oprócz tego zmniejszeniu uległ poziom neutrofili: wynosi 37,8 przy normie 40-80 i 1,96 tys/ul przy normie 2-7. Porównywalnie w październiku neutrofile przy tym samym zakresie referencyjnym wynosiły odpowiednio 46,30% i 2,41 tys/ul.
Proszę o interpretację wyników oraz  rady do jakiego specjalisty powinnam się udać, aby odkryć co może być przyczyną ciągłego stanu podgorączkowego lub jakie jeszcze badania powinnam wykonać. Może ktoś miał coś podobnego. 
P.S.: nie jest to COVID19.
Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...