Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój narzeczony od 7 miesięcy cierpi na ciagle bóle brzucha. Są to miarkowane bóle brzucha mówi, że jest to w 6 w skali od 1-10. Wczoraj odebrał wyniki krwi i stolca. Dopowiem, że mieszkamy w Anglii, więc jakiekolwiek prośby o badania trwają po pare tygodni jak nie miesięcy. Wyniki badani wyszły tak, że jedynie czerwone krwinki i enzym wątrobowe są lekko wysokie ale to jest spowodowane jego nadwagą z która już walczymy. Waży on 128.9kg ma 189cm wzrostu. W badaniach stolca nie wyszło żadnej utajnionej krwi ani żadnej bakterii, enzym trzustkowy również jest w normie, 70 czyli mieści się w skali od 27-102, enzymy wątrobowe to 49 skala 10-40, RBC 5.85 w skali 4.5-5.5. Proszę powiedzieć mi czy bóle brzucha tak długo trwałe to nerwica żołądka czy może to jakiś nowotwór? Objawy jakie ma to: bóle w podbrzuchu, kłucie w jamie brzusznej, przelewanie się i burczenie, brak apetytu, zaparcia, zmiana w wypróżnieniu się czyli tak zwany owczy stolec oraz zmiany wyglądu. Mój narzeczony ma 19 lat lekarz powiedział, że to hipochondria i przepisał mu lek o nazwie escitaroplam. Bardzo proszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Moze to IBS?Ja mam IBS i bole brzucha prawie codziennie.Czy maz mial USG?Tez mieszkam w UK i wiem ze ciezko o skierowanie do specjalisty,ale sa przeciez polskie przychodnie.Ja mieszkam w Oxfordzie i czasem jezdze do Reading lub Londynu do polskich przychodni.Badania krwi robilam w Medical Diagnosis w Londynie.Ja biore lek Mebeverine,ale nie bardzo pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Bartłomiej
W dniu 23.01.2021 o 16:12, Gość Agata napisał:

Moze to IBS?Ja mam IBS i bole brzucha prawie codziennie.Czy maz mial USG?Tez mieszkam w UK i wiem ze ciezko o skierowanie do specjalisty,ale sa przeciez polskie przychodnie.Ja mieszkam w Oxfordzie i czasem jezdze do Reading lub Londynu do polskich przychodni.Badania krwi robilam w Medical Diagnosis w Londynie.Ja biore lek Mebeverine,ale nie bardzo pomaga.

 

witam z tej strony mąż rozmawiałem z lekarzem i powiedział ze nawet jeśli to IBS to nie będzie tego leczyć a ja już mam dość tak naprawdę tych bólów i ataków paniki w środę zgłoszę się do przychodni ale do polskiego lekarza aby dała mi skierowanie na USG ponieważ miałem robione już nawet te badania stolca które wyszły dobrze wiem tez ze to nie trzustka bo te enzymy są również poprawne czy jest jakiś sposób aby dostać to skierowanie a nie usłyszeć odmowy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...