Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość ciąży? Witam obecnie bardzo się stresuje, gdyż okresu nie mam a powinnam go dostać dlatego mam takie pytanie. Ostatni okres miałam 22.12.20 trwał 6 dni, cykl mój trwa pomiędzy 28-30 dniem. Robiłam testy owulacyjne paskowe i wychodziło mi że owulację mam 14 albo 15 czy 16 dzień. Uprawiałam seks z mężem 18 dnia cyklu wieczorem bez zabezpieczenia, w dodatku gdzieś po 18 dniu cyklu złapałam przeziębienie trwało tydzień, katar, kaszel, piłam Gripex do tego dochodzi stres. Wykonałam wczoraj czyli w 31 dniu cyklu test ciążowy paskowy wyszedł negatywny czyli 14 dni po licząc od pierwszego stosunku w tym cyklu czyli 18 dnia. Czy test jest wiarygodny? Mam go powtórzyć? Czy to wszystko ma wplyw że okres mi się spóźnia? Proszę o odpowiedź mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Gość Mąż innej

Wszystko ma wpływ na opóźnienie okresu a m.in: stres, zmiana klimatu np mieszkasz w górach a jedziesz nad morze, gorączka, przeziębienie, ogólnie stan zapalny. Co do seksu bez zabezpieczenia tu tylko wiara, że się nie zajdzie. Przyroda sobie radzi i z kilkoma dniami - sorry ale nie uprawiajcie sexu bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl

Witam,

Do zbliżenia doszło po owulacji. Nawet jeśli owulacja nastąpiła 16 dc to komórka jajowa żyje 24h, więc jeśli nic się nie przesunęło to 18dc nie było możliwości aby doszło do zapłodnienia. Test jest już wiarygodny, ponieważ gdyby doszło do zapłodnienia, to implantacja następuje około 7-8 dni po zapłodnieniu, a Pani zrobiła test 14 dni po możliwym zapłodnieniu, więc gdyby do tego doszło to test by to wykazał. Jeśli Pani nie chcę aby doszło do poczęcia to proponuje zachować wstrzemięźliwość co najmniej 3-4 dni po owulacji, w razie gdyby się coś przesunęło. Samoświadomość, czyli wyznaczanie dni płodnych i owulacji, jest najlepszym i najzdrowszym sposobem antykoncepcji lub po prostu świadomego korzystania z swej płodności. Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...