Skocz do zawartości
Forum

Refluks leczenie


Gość Ewka1012

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od 3 miesięcy borykam się prawdopodobnie z refluksem, to opinia lekarzy po wywiadzie. Biorę lek contix. Dodatkowo zrobiłam sobie sama badanie kału na obecność bakterii helicobacter pylori wyszło dodatni. Prywatnie gastrolog przepisała antybiotyki, zaleciła nie chętnie eradykacje 10 dni. 

Mam 30 lat i od pół roku staram się o dziecko, pierwsze ☺️ teraz jest to nie możliwe z powodu tego schorzenia. Proszę o informację, porady co mogę zrobić by się tego pozbyć lub przynajmniej funkcjonować bez leków i czuć się w miarę dobrze? 

Bez leków wraca ogromne pieczenie w przełyku, żołądku, gardle. Ogólnie język jest podrażniony. Jest biały nalot, jak by wyżarty plamy czerwone a wokół właśnie biały nalot. Czasem jest ciężko przełykac, jest takie suchość w gardle. Staram się bardzo pilnować z jedzeniem. Schudłam 4 kg w ciągu tych 3 miesięcy. A jestem drobna osoba, aktualnie ważę 50 kg. Bardzo martwi mnie ten stan. 

Od dwóch tygodni dodatkowo występuje ból, takie ukłucia pod lewym żebrem zaraz jak się kończy, szczególnie w pozycji siedzącej czy leżącej. Jak by coś tam ściskało. Najlepiej jest jak chodzę. 

Proszę Was o rady, co mogę z tym zrobić? Lekarz rodzinny ogólnie przepisuje lek i nie kieruje na badania. Zresztą w dobie Covida nawet nie chcą badać tylko tele porada. 

Proszę pomóżcie. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...