Skocz do zawartości
Forum

Czy w moim wieku jest to bezpieczne i zalecane?


Gość v...e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka uwag co do swojego uśmiechu i chciałabym poprosić o radę specjalistów. Od 1,5 roku noszę aparat ortodontyczny. Wszystko świetnie, zęby ładnie się prostują, ale zauważyłam dziwną rzecz. Na górnej dwójce od dłuższego czasu znajduje się wgłębienie, tak jakby dziurka od boku. Wgłębienie nie boli, nie jest wrażliwe na słodkie, zimne czy gorące. Nigdy mi to jakoś nie przeszkadzało, ale boję się, że może się powiększać, aż dojdzie do środka zęba. Podobne ścieranie robi się na drugiej dwójce. Drugą rzeczą jest przeźroczystość końcówek i boków zębów przednich. Mam dopiero 16 lat, a moje szkliwo już ulega ścieraniu. Jestem zestresowana, ponieważ nie wiem czy mój uśmiech po aparacie będzie dobrze wyglądał i będzie mocny. Używam miękkich szczoteczek, specjalnych past i płynów na odbudowę szkliwa oraz pije napoje przez słomkę, mam nadzieje, że to zatrzyma jakoś ten proces. Ostatnia rzecz to moje małe zęby. Od zawsze miałam małe dwójki w porównaniu do jedynek. Ortodontka zaleciła mi powiększenie górnych dwójek kompozytem w ramach efektu wizualnego. Czy w moim wieku jest to bezpieczne i zalecane. Bardzo bym chciała to wykonać, ale czy to się nie przebarwi po chwili? Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.01.2021 o 17:32, Gość v...e napisał:

Witam. Mam kilka uwag co do swojego uśmiechu i chciałabym poprosić o radę specjalistów. Od 1,5 roku noszę aparat ortodontyczny. Wszystko świetnie, zęby ładnie się prostują, ale zauważyłam dziwną rzecz. Na górnej dwójce od dłuższego czasu znajduje się wgłębienie, tak jakby dziurka od boku. Wgłębienie nie boli, nie jest wrażliwe na słodkie, zimne czy gorące. Nigdy mi to jakoś nie przeszkadzało, ale boję się, że może się powiększać, aż dojdzie do środka zęba. Podobne ścieranie robi się na drugiej dwójce. Drugą rzeczą jest przeźroczystość końcówek i boków zębów przednich. Mam dopiero 16 lat, a moje szkliwo już ulega ścieraniu. Jestem zestresowana, ponieważ nie wiem czy mój uśmiech po aparacie będzie dobrze wyglądał i będzie mocny. Używam miękkich szczoteczek, specjalnych past i płynów na odbudowę szkliwa oraz pije napoje przez słomkę, mam nadzieje, że to zatrzyma jakoś ten proces. Ostatnia rzecz to moje małe zęby. Od zawsze miałam małe dwójki w porównaniu do jedynek. Ortodonta zalecił mi powiększenie górnych dwójek kompozytem w ramach efektu wizualnego. Czy w moim wieku jest to bezpieczne i zalecane. Bardzo bym chciała to wykonać, ale czy to się nie przebarwi po chwili? Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam.

ja bym podziękował

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...