Skocz do zawartości
Forum

Usuwanie Zęba.


Gość Florian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo, jesli opuchlizna minie i przestanie boleć, to może oznaczać, że ząb jest martwy. Wtedy na korzeń można założyć koronę, wyrwanie to ostateczność, ale jeśli jest tylko do wyrwania, to nie ma co go trzymać. 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Florian napisał:

Witam, miałem spuchnięty policzek od uszkodzonego zęba. Zażywam antybiotyk i wyraźnie mi on pomaga. Miałem iść wyrwać ząb, ale nie stać mnie obecnie na protetyka. Czy wyrywanie jest konieczne? 

Skoro dentysta tak zadecydowal to widocznie jest to konieczne.Jesli mu nie ufasz to mozesz zawsze skonsultowac to z innym dentysta.Wyrywanie nie boli.Po usunieciu zeba kiedy znieczulenie przestaje dzialac,miejsce po usunieciu moze pobolewac kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Usuwałam ósemki w tamtym roku i też się bałam. Takie zęby usuwa dentysta chirurg i pytałam przed usuwaniem, czy mogę dostać narkozę, bo bardzo się boję. Moje zęby jednak były tak odsłonięte, że wystarczyło dodatkowe znieczulenie. Lekarka upewniała się przed zabiegami, czy na pewno nic nie czuję, jak się czuję, czy oddycham. Jedynie, gdybym miała mieć nacinane dziąsło, ząb byłby zbyt schowany to już mogłoby być pod narkozą.

Ale szczerze? Mocno się bałam, 2 razy przesuwałam termin, a wszystko poszło szybko i bezboleśnie. Po zabiegu byłam trochę opuchnięta, ale do dwóch dni zeszło.

A wyrywałam w Krakowie u doktor Świątkowskiej https://stomatologiaswiatkowska.pl/chirurgia/ Daję tutaj namiar. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...