Skocz do zawartości
Forum

Most porcelanowy a wada wymowy


Gość Franek

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu po wielu nieprzyjemnościach dentysta w końcu zamontował mi post porcelanowy na 14 przednich zębów. Zaproponował on, by most ten był tak ustawiony, by zmieniał nieco zgryz, na co się zgodziłem. To czego nie przewidziałem, to problemy z wymową. Most jest ustawiony tak, że język ma mniej miejsca, przez co mówię dość niewyraźnie. Dentysta powiedział, że to normalne i z czasem powinienem się przyzwyczaić i będę mówił normalnie. I jakiś progres jest, ale wciąż mówię trochę niewyraźnie, jakbym nie miał z przodu zębów, albo miał coś w ustach. Ktoś umie mi odpowiedzieć, czy po czasie całkowicie się przystosuje do tego mostu i będę mówił tak samo jak wcześniej, czy muszę się jednak pogodzić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Gość Dzwczyna20

Wada wymowy utrzyma się długo, jednak każda ingerencja w jamie ustnej powoduje takie problemy nawet nieraz założenie zwykłej plomby w jakimś miejscu. Zgryz będzie się zmieniać, a jeśli nie masz wady wymowy od urodzenia typu jakieś zrośnięte wędzidełka w ustach to będzie okej po jakimś czasie. Poćwicz sobie wymowę ćwiczeniami z internetu i po jakimś czasie będą efekty i już się nie martw to normalne. Ewentualnie przy jakiejś wizycie kontrolnej u dentysty poproś o sprawdzenie stanu czy nic się nie dzieje i będzie wtedy 100% spokoju

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...