Skocz do zawartości
Forum

niepłodność


Gość katarina

Rekomendowane odpowiedzi

Staramy się z narzeczonym o dziecko od ponad dwóch lat. Wyniki hormonów u mnie okej, badania ginekologiczne, usg bez zarzutów. Narzeczony robił badanie nasienia i wyszło delikatnie poniżej normy jeśli chodzi o ilość. Stosujemy zdrową dietę, staramy się unikać stresu i nic. MOże powinniśmy udać się do jakiejś kliniki niepłodności już? Jesteśmy z Wielkopolski

Odnośnik do komentarza

W razie, gdybyście zdecydowali się na konsultacje ze specjalistą to serdecznie polecam prof. dr hab. n. med. Grzegorza Jakiela - przyjmuje w Warszawie i Lublinie. Ma ogromne doświadczenie w kwestii leczenia niepłodności, sama korzystałam z jego pomocy, gdy starałam się o dziecko. Pan doktor przeanalizował dokładnie mój przypadek, znalazł problem bezpłodności i wdrożył odpowiednie leczenie. Dzięki niemu jestem dziś mamą ślicznego, zdrowego chłopczyka. ?

Odnośnik do komentarza

Ale ja już nie chce czekać w nieskończoność i ryczeć co miesiąc jak dostaję miesiączki…. Zastanawiam się właśnie nad wizytą w klinice leczenie niepłodności, bo wydaje mi się, że mój ginekolog bagatelizuje sprawę….  Możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza/klinikę, jesteśmy ze Śląska

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl
W dniu 18.08.2021 o 13:47, Gość Jolka napisał:

Staramy się z partnerem ponad 2 lata, wyniki badań nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Lekarze zalecają dalej próbować naturalnie ale ja już nie chce czekać, tak bardzo pragnę aby nasza rodzina się powiększyła…..

Polecam udać się do lekarza naprotechnologa. Oni patrzą całościowo na parę nie tylko przez układ rozrodczy. Są w większych miastach. Dwa lata to nie jest jeszcze tak długo. A in vitro nie jest bezpieczne np wywoływana jest hormonalnie hiperowulacja żeby kobieta wyprodukowała kilka jajeczek, to bardzo negatywnie wpływa na organizm. No i zapłodnienie do dziś nie wiadomo dlaczego dojrzała komórka jajowa wpuszcza danego plemnika, a w in vitro jest on wciskany na siłę i wybierany na podstawie oceny osoby zapładniającej, czyli po prostu na oko. Polecam bardzo się nie poddawać i udać się do naprotechnologa. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2021 o 11:08, Gość Jolka napisał:

Ale ja już nie chce czekać w nieskończoność i ryczeć co miesiąc jak dostaję miesiączki…. Zastanawiam się właśnie nad wizytą w klinice leczenie niepłodności, bo wydaje mi się, że mój ginekolog bagatelizuje sprawę….  Możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza/klinikę, jesteśmy ze Śląska

Na Śląsku masz kilka klinik leczenia niepłodności, ale masz też kawałek do Czech - ja bym na twoim miejscu spróbowała ktorąś z klinik w Ostrawie…. Czesi w tej problematyce przodują w Europie i mają nowoczesne metody leczenia niepłodności. 

Odnośnik do komentarza

Fakt, w Czechach jest zupełnie inne podejście niż w Polsce - mamy porównanie. Do tego bardziej liberalne prawo, brak ograniczeń do ilości pobieranych/zapładnianych komórek, naprawdę indywidualne i holistyczne podejście do pacienta. My akurat leczyliśmy się w tej klinice https://europeivf.com/pl/ w Pradze, zadzwoń tam i umów się na wstępną konsultację ( jest za darmo) nic nie stracisz, możesz tylko zyskać

Odnośnik do komentarza

Ja poszłam z mężem do kliniki leczenia niepłodności i aktualnie jestem po pierwszym transferze. My postawiliśmy na klinikę Invicta. Mam 35 lat, teraz czekamy na betę. Co do samej kliniki, to bardzo polecam ? Miałam ivf z komórką dawczyni. Dawczyniami są przede wszystkim studentki, wypytałam o to wszystkie możliwe źródła, żeby mieć pewność, czy na pewno decyduję się na dobrą klinikę ? Okazuje się, że tak. Moja klinika cieszy się jednym z najlepszych banków komórek i bazą dawczyń w Polsce, dodatkowo prowadzą bardzo rzetelne badania, mają własne labolatoria na miejscu. To jest niezwykłe ułatwienie. Długo zwlekałam z decyzją o klinice, jednak nie patrzę już w tył, przeszłości nie zmienię. Jestem sobie wdzięczna za to, że się zdecydowałam i pierwszy transfer już za mną ?

Odnośnik do komentarza

To ja kochane muszę Wam podziękować za polecenie kliniki Invicta. Nie wiem co by się stało, gdyby nie pomoc tak rzetelnego personalu medycznego. Być może nigdy nie mielibyśmy dziecka, a teraz spokojnie mogę powiedzieć, że jestem w 3 miesiacu ciąży i wszystko gra ? Czuję się świetnie, codziennie jestem wdzięczna światu za to, że już za kilka miesięcy zostanę mamą. Dzięki dziewczyny za dzielenie się Waszymi przeżyciami i doświadczeniami z klinikami na forum. Mnie się udało przeskoczyć przez problem z niepłodnością, mam nadzieję, że Wam też się uda ?

Odnośnik do komentarza

Ja zapisałam się właśnie na in vitro z komórką dawczyni, nie miałam jeszcze pierwszej wizyty a już invicta do mnie dzwoniła, że odszukali idealną dawczyni komórki macierzystej. Szok ? Super być tak zaopiekowanym, czuję, że w końcu jestem w dobrym miejscu. Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy działać. 

Odnośnik do komentarza

Po rocznym współżyciu bez stosowania środków antykoncepcyjnych moja partnerka nie zachodziła w ciążę. Była zdruzgotana, popadła w depresję i nerwicę lękową nasilającą się w momentach, jak widziała małe dziecko. Przyznaję, że ja nie byłem bez winy, ponieważ nie chciałem iść na żadne badania. W końcu widząc, co się dzieje udaliśmy się razem do Centrum Leczenia Niepłodności Angelius w Katowicach https://klinikanieplodnosci.pl/kontakt/ Po dokładnej diagnozie okazało się, że przyczyna niepłodności leży po obydwu stronach. U mnie wykryto zbyt małą ruchliwość plemników, a u żony obecność w śluzie szyjkowym szyjkowym przeciwciał uniemożliwiających dotarcie plemników do macicy. Świetni fachowcy w Centrum zastosowali wobec nas metodę inseminacji domacicznej. Powiodło się już przy pierwszej próbie. Mamy dziś cudowną córeczkę.Po rocznym współżyciu bez stosowania środków antykoncepcyjnych moja partnerka nie zachodziła w ciążę. Była zdruzgotana, popadła w depresję i nerwicę lękową nasilającą się w momentach, jak widziała małe dziecko. Przyznaję, że ja nie byłem bez winy, ponieważ nie chciałem iść na żadne badania. W końcu widząc, co się dzieje udaliśmy się razem do Centrum Leczenia Niepłodności Angelius w Katowicach https://klinikanieplodnosci.pl/kontakt/ Po dokładnej diagnozie okazało się, że przyczyna niepłodności leży po obydwu stronach. U mnie wykryto zbyt małą ruchliwość plemników, a u żony obecność w śluzie szyjkowym szyjkowym przeciwciał uniemożliwiających dotarcie plemników do macicy. Świetni fachowcy w Centrum zastosowali wobec nas metodę inseminacji domacicznej. Powiodło się już przy pierwszej próbie. Mamy dziś cudowną córeczkę.

Odnośnik do komentarza

Przyczyną trudności z zajściem w ciążę może być endometrioza, tak było w moim przypadku, zdiagnozowano ją u mnie w szpitalu medicover a sprawa wyszła wtedy kiedy zaczełam się starać o dziecko, lekarze mówią że to za późno i choroba może być już w tak zaawansowanym stanie że potrzebny będzie skomplikowany zabieg

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka

Właśnie my z mężem dosyć długo staraliśmy się o dziecko, już powoli traciliśmy nadzieję, że w końcu nam się uda. Dobrze jednak, że zapisałam się do Olmedical. Tutaj miałam wykonaną laparoskopową diagnostykę wraz z oceną drożności jajowodów przez doktora Sławomira Olek. Pan doktor wszystko dokładnie mi wyjaśnił i teraz już wiem co było powodem mojej niepłodności

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...