Skocz do zawartości
Forum

Zakwaszenie organizmu?


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegos czasu mam nastepujace dolegliwosci:problemy z zoladkiem (kwasne odbijania,nasilony refluks,bol w nadbrzuszu promieniujacy do klatki piersiowej),nawracajace infekcje grzybiczne,bulgoty i przelewania w jelitach,piekace plamy na jezyku,ktore pojawiaja sie i same znikaja,bole glowy,szumy w uszach ,zmeczenie,swedzenie skory.Robilam wyniki krwi i morfologia,zelazo,glukoza,witamina B12,tarczyca,trzustka,watroba,nerki,magnez,potas i OB w normie.USG brzucha w normie,gastroskopia nic nie wykazala.Jedynie lekko podwyzszone plytki krwi,oraz wapn we krwi.W badaniu moczu rowniez nie wyszlo nic niepokojacego,jedynie odczyn bardzo kwasny.Nie mam nadwagi,nie pale,z alkohu czesto pije czerwone wino-2,3 kieliszki 2-3 razy w tygodniu.Nie uprawiam sportu ,jestem z tych leniwych ,malo sie ruszam ☹ Z lekow biore wit D,oraz Lansoprazole na refluks.Ostatnio czytalam o zakwaszeniu organizmu i moje objawy troche do tego pasuja-podwyzszony wapn i kwasny mocz i te wszystkie dolegliwosci pokarmowe...W zwiazku z tym chcialabym sie dowiedziec,czy ktos spotkal sie tym problemem?Czy mozna jakos sprawdzic czy jest sie zakwaszonym w jaki spodob sie "odkwasic"?Co jesc, czego nie jesc?Kocham kawe,pije 2,3 dziennie,czy z kawy tez musze zrezygnowac?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy sa jakies fachowe badania,ktore sprawdza czy organizm jest zakwaszony.Samemu mozna sprawdzic to papierkiem lakmusowym.Najprosciej nasikac do pojemniczka i sprawdzac PH moczu przez kilka dni.Jesli odczyn bedzie kwasny to mozna zalozyc zakwaszanie organizmu.Dieta przy zakwaszeniu powinna byc zasadowa,czyli glownie warzywa I owoce.Najbardziej zakwaszaja slodycze,biale pieczywo,makarony,zolte ser,jajka  i oczywiscie wszystkie fast foody.Niestety kawa rowniez zakwasza,podobnie jak czarna herbata I alkohol.Mysle,ze 1 kawa dziennie  nie zaszkodzI,ale 3 to zdecydowanie za duzo.Moze sprobuj zastapic ja Inka?Kawe zbozowa rowniez pomaga odkwasic organizm.Poza tym pij duzo niegazowanej wody i herbate zielona jesli lubisz.Brak ruchu rowniez nie pomaga.Jesli nie lubisz sportu to moze chociaz wyjdz na spacer?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim, "zakwaszenie organizmu" to  bzdura - jest co najwyżej RAL;  jeśli nerki nie nadążają i dochodzi do kwasicy, to sytuacja jest raczej poważna i objawy znacznie bardziej groźne.   Mocz powinien mieć odczyn lekko kwaśny (5,5 do 7), zasadowy sprzyja infekcjom dróg moczowych.
Można spróbować zrobić gazometrię, jeśli chcesz mieć pewność.
Proponuję regularnie mierzyć odczyn moczu - ale nie papierkiem tylko skalibrowanym pH-metrem, kupić można za kilkadziesiąt złotych, razem z roztworami kalibrującymi. Jeśli większość czasu będzie poniżej 5,5  można pomyśleć o zmianie diety; jeśli nie chcesz zmieniać, można doraźnie ratować się cytrynianami sodu i potasu (chyba że potas masz w normie ale przy górnej granicy). Cytrynian magnezu w małych ilościach też można włączyć - pomaga z nadmiarem wapnia.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Gość Bolo napisał:

Mocz powinien mieć odczyn lekko kwaśny (5,5 do 7)

Moj mocz ma odczyn 5,czasem 5,5 ,lekarz powiedzial ze to odczyn bardzo kwasny (powinien byc w granicach 6),ale poniewaz pozostale wartosci sa w normie to nie ma powodu do niepokoju.Sam wspomnial o zakwaszeniu,dlatego zaczelam czytac na ten temat.Dlaczego piszesz,ze to bzdura?I czy mozesz napisac co to jest RAL?

Odnośnik do komentarza

Ja mialam problem z zakwaszeniem.Tak powiedzial lekarz na podstawie moich wynikow,oraz objawow.Mialam czesto infekcje pecherza,bolala mnie glowa,robily mi sie afty,a jelita zyly wlasnym zyciem. Calkowicie zmienilam diete,troche to trwalo,ale czuje sie duzo lepiej.Calkowicie odstawilam cukier,jem duzo warzyw,pije czystek i do tego cwiczenia fizyczne przynajmniej pol godziny dziennie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość ka-wa napisał:

https://surojadek.com/zakwaszenie-organizmu/

Do tego winem pogłębiasz zakwaszenie. Dlatego dietą powinnaś się leczyć. Wszelkie słodycze zakwasza ją, codziennie na czczo wypijaj szklankę wody z cytryną. 

Bilirubinę masz w normie? 

Bilirubina we krwi w normie.W moczu nie ma.

Jedyne odchylenia wynikow krwi to wapn 2.55 (Norma 2.15 do 2.5),plytki krwi 430 (Norma 150 do 400),troche za niska kreatynina 47 przy normie 50 do 80 i niski mocznik 2.0 przy normie 2.6 do 6.7

A czy mozna pic kwas L askorbinowy,czy on rowniez zakwasza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...