Skocz do zawartości
Forum

twardy nieruchomy guzek za uchem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielony2222
7 godzin temu, agati77 napisał:

Moze byc jakis kaszak.Albo powiekszony wezel chlonny.Wezly odczynowe po infekcji dlugo sie wchlaniaja,czasem wapnieja i pozostaja wyczuwalne juz caly czas.Byles z tym u lekarza (najlepiej chirurga)? 

Nie byłem u żadnego lekarza ponieważ wogóle  mi to nie przeszkadza poza estetyką ? zoabcz na ten opis Kostniaki czoła są stosunkowo częstym i łagodnym stanem, w którym pod skórą tworzy się guzek normalnej kości. Mogą pojawić się przy urodzeniu, rozwijać się przez wiele lat lub szybko. Nie ma wyraźnej przyczyny, chociaż widziałem, że jest dziedziczna. Kościsty guzek może być pojedynczy lub wielokrotny i może występować w dowolnym miejscu na czaszce lub twarzy. Kostniaki czoła często występują między linią włosów a brwiami. Te nieruchome grudki kości są na ogół łagodne i nie powodują żadnych szczególnych problemów poza problemami kosmetycznymi. Interesujące jest to, że niektórzy pacjenci żyją z tą chorobą przez lata, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że leczenie jest ogólnie prostą procedurą gabinetową. Większość łagodnych kostniaków obejmuje tylko zewnętrzną część czaszki i nie jest zagrożona perforacją głębiej czaszki lub mózgu. Badanie TK, aby upewnić się, że nie ma niezwykłego wgłębienia lub głębokiego rozszerzenia zmiany. Zabieg można często wykonać techniką endoskopową poprzez nacięcie dziurki od guzika. Można go wykonać w znieczuleniu miejscowym, ale ze względu na narzędzia potrzebne do usunięcia guza i wygładzenia kości preferowana jest sedacja IV.

Odnośnik do komentarza
Gość Zielomv2222

Siema. Nic się nie martw byłem na badaniach okazało się że to węzeł chłonny który mógł powstać np na skutek zapalenia ucha. Taki węzeł jak już raz się pojawi nieraz utrzymuje się parę msc , a nieraz jest już wyczuwalny przez cały czas. Więc głowa do góry będziesz żyć ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...