Skocz do zawartości
Forum

Religie co nam robią, czym są?


Rekomendowane odpowiedzi

 

6 godzin temu, Gość mózg napisał:

PRZYKŁAD czegoś oznacza że to należy właśnie do tego zbioru i to się rozumie samo przez się

Jest jego częścią , ale  nie jest z nim tożsamy .  

I tych chęsci /innych przykładów  może  byc  10,   co sprawia że sam przykład przestaje byc wiekszościa - Jest cześcią większości , ale sam w sobie jej nie stanowi.

 

Trudno uwierzyc ,że tego nie łapiesz.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Agu napisał:

Jest jego częścią , ale  nie jest z nim tożsamy .  

 

Nie pisałem że jest tożsamy.

14 godzin temu, Gość Agu napisał:

I tych chęsci /innych przykładów  może  byc  10,   co sprawia że sam przykład przestaje byc wiekszościa - Jest cześcią większości , ale sam w sobie jej nie stanowi.

Ale te 10 przykładów to muszą być podobne prace i faceta ma nie być przez miesiąc w domu lub coś koło tego.

Odnośnik do komentarza

Jakie są w ogóle podobne prace do jeżdżenia na tirach? Taksówkarze mają spoko pracę, portierzy i pracownicy sklepów nic nie robią, praca na magazynie jest różna ale najczęściej też spoko, na ochronie zazwyczaj nic się nie robi, przedsiębiorcy mają różnie, prawnicy mają bardzo dobrze, lekarze raczej też. Jest mnóstwo różnych prac i ciężko znaleźć równie ciężkie do jazdy na tirach a on to podał jako przykład najczęstszych prac męskich. Kumasz wreszcie bazę? ?

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 1.01.2021 o 16:25, Gość mózg napisał:

Agu naprawdę nie radzę Ci wchodzić ze mną w logiczną polemikę bo jestem w tym mistrzem. Skup się na tym co robisz najlepiej bo też jesteś w tym mistrzynią. Pomijając mój przypadek naprawdę świetnie czytasz psychikę innych i ich relacje. Zresztą nie dziwię się, widać że poświęciłaś temu sporo czasu i to procentuje.,

Mózg ty jesteś zarozumiały strasznie. Jesteś mistrzem polemiki. Sądzisz, że mistrz, czy osoba dojrzałą napisałą by w ten sposób? 

Odnośnik do komentarza

Dlaczego w Polsce, obecna chrześcijańska ekipa, wymaga tego od całej europy, fakt głównie od PL bo najwięcej mamy tłuków i debili, których łątwo manipulować. Bardzo prostym przykładem jest wybór rządu, oraz antyszczepionkowcy. No dla mnie jednak tak obiektywnie, niesie to wiele korzyści. Nie tylko dla mnie. Pracy jest od huja. No powiem ci tak, jak ktoś trzyma się kościoła, oraz jego zasad w dzisiejszym świecie, nie zazna szczęścia, do tego odbierę mu jego laskę, i jak nadstawi policzek nie mrugnie a już będzie znokautowany. Dlazcego? Bo takich zasad wymaga od nas dzisiaj życie.

Odnośnik do komentarza

 Pod moim pierwszym postem, nie czytałem całości, ale przykazania vs przykazania innej religii, kontrast jebie w oczy. Jezus nie nadstawiał drugiego policzka, to fanatyk, który był chory i chciał być bity i ruchany. Po za tym, nie bardzo wierzę, w to, że istniał. Jak ktoś ma inne zdanie, bardzo proszę o dowody.  Najlepiej zdjęcie z rodziną.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Raszer napisał:

 Pod moim pierwszym postem, nie czytałem całości, ale przykazania vs przykazania innej religii, kontrast jebie w oczy. Jezus nie nadstawiał drugiego policzka, to fanatyk, który był chory i chciał być bity i ruchany. Po za tym, nie bardzo wierzę, w to, że istniał. Jak ktoś ma inne zdanie, bardzo proszę o dowody.  Najlepiej zdjęcie z rodziną.

Cięzko będzie  zdjęcie szczególnie sprzed 2000lat ? Weź pod uwagę że nie wszystkie religie uznają Jezusa za syna bożego. Katolicy tak ale to zdaje sie już teraz zmienia. Co do istnienia jego, prawdopodobnie istniał tak człowiek, nie wiadomo czy faktycznie miął na imię Jezus bo to chyba imię które ma pochodzenie łacińskie. Poza tym też weźmy pod uwagę że ta cała historia (Stary i Nowy Testament) została spisana po wielu latach i tylko z przekazu słownego przez pokolenia. Czyli w zasadzie jest prawdopodobne że wiele rzeczy które tam zostały zawarte są przekolorowane. Generalnie Instytucja kościelna (nie lubię używać słowa kościół) wiele rzeczy nie ujawnia. Mamy w Polsce jakies wyobrażenie jezusa w chmurach jako faceta o blond włoskach i niebieskich oczach. A tymczasem trzeba wziąć pod uwagę to jak kiedyś i dzisiaj wyglądają ludzie żyjący na ziemiach Bliskiego Wschodu. To ludzie którzy mają ciemne oczy, ciemne włosy, ciemną karnację. Bas Uterwijk wykonał "porównanie" dzięki IA aby stworzyć dzieki algorytmowi obraz tego jak mógł ten Jezus wyglądać. I wyszło że daleko mu do tego pieknego anielskiego faceta z obrazków i wyobraźni wielu Katolików lub Chrześcijan. Poza tym dużo kontrowersji może wywołać nie tylko Jezus (lub jakkolwiek miał na imię) ale też jego koledzy, wspólnicy nazwani apostołami. Są teksty które podaja że większość z nich preferowała "towarzystwo" dzieci w szczególności chłopców. Poza tym większość z nich byli mizoginami i nienawidzili kobiet np św. Paweł. Homoseksualizm nie był niczym niezwykły. Teraz po prostu te rzeczy wychodza na światło dzienne. Generalnie teksty są dostępne więc można poszukać informacji o nich. I oczywiście to też ma wpływ na to że Watykanem i religią katolicką rządzą faceci którzy nienawidzą kobiet. Dzisiaj na większość rzeczy patrzymy z innej perspektywy niż powiedzmy 1000 lat temu czy nawet 500 lat wcześniej. Jest jeszcze jednak kwestia które jest dla ludzi niewiadomą, a mianowicie to co sie działo od czasu kiedy Jezus był dzieckiem do czasu niedługo przed jego śmiercią. Bo tak jak w przypadku innych kultów, założyciele mieli jakiś cel, i żyli w społeczności najcześciej utworzonej na własne potrzeby. Ale nie unikali kobiet, mieli dzieci, uprawiali seks. Trudno powiedzieć czy lubił byc bity, raczej uważam że dzieki temu widział że może być sławny dzieki przeciwstawieniu sie tamtejszej włądzy. Bo na tym tak naprawdę Jezus zbudował z kolegami najpierw kult, ideologię która w 313 roku została uznana za religię którą można prawnie wyznawać. Także jeżeli istaniał to prawdopodonie odbiegał od wizerunku tego co widzimy na ołtarzach czy obrazkach. Mógł to byc zwykły człowiek który jak wielu innych zmarł jak zmarł, z tym że stał się sławny przez to że walczył z tamtejsza władzą. Zrobiono z niego na potrzeby władzy kogoś kto stał się synem boga. Po prostu potrzebowano kogoś takiego. Pzdr

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Gość Loraine napisał:

Mamy w Polsce jakies wyobrażenie jezusa w chmurach jako faceta o blond włoskach i niebieskich oczach

Rozumiem nazywać facetem kogoś kto jest facetem(takie cechy wykazuje), ale Jezusa nazywać 'facetem' ?:D

7 godzin temu, Raszer napisał:

Jezus nie nadstawiał drugiego policzka, to fanatyk, który był chory i chciał być bity i ruchany

Co innego na celu ma nadstawianie policzka, ma na celu ukazanie tyrańskości.

53 minuty temu, Gość Loraine napisał:

Watykanem i religią katolicką rządzą faceci którzy nienawidzą kobiet

a chrześcijaństwo jest antymęskie:

   "Penis w starożytności otaczany był czcią w wielu kulturach. Był czczony między innymi przez Egipcjan i Sumeryjczyków. W Europie, jak przekonuje David M. Friedman w książce Pan niepokorny. Kulturowa historia penisa, w pewnym momencie dziejów, przez wpływ chrześcijaństwa, wszystko, co kojarzyło się z penisem, przeszło na ciemną stronę mocy.
    Członek został uznany mianowicie za element pośredniczący w przenoszeniu zła, czego dowodem miały być rzekome stosunki seksualne kobiet z diabłem, za co oczywiście inkwizycja skazywała podejrzane o to niewiasty na śmierć."

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość incel napisał:

Rozumiem nazywać facetem kogoś kto jest facetem(takie cechy wykazuje), ale Jezusa nazywać 'facetem' ?:D

Ty nasz forumowy rodzyneczku, a jakie cechy twoim zdanie wykazuje Jezus ? Świnką czy kotkiem nie był i kobieta raczej też nie. Więc to jest takie wyobrażenie faceta z blond włoskami i oczami jak szafiry.

5 godzin temu, Gość incel napisał:

a chrześcijaństwo jest antymęskie:

   "Penis w starożytności otaczany był czcią w wielu kulturach. Był czczony między innymi przez Egipcjan i Sumeryjczyków. W Europie, jak przekonuje David M. Friedman w książce Pan niepokorny. Kulturowa historia penisa, w pewnym momencie dziejów, przez wpływ chrześcijaństwa, wszystko, co kojarzyło się z penisem, przeszło na ciemną stronę mocy.
    Członek został uznany mianowicie za element pośredniczący w przenoszeniu zła, czego dowodem miały być rzekome stosunki seksualne kobiet z diabłem, za co oczywiście inkwizycja skazywała podejrzane o to niewiasty na śmierć."

Incel, ja kobieta dla ciebie wyszukałam ciekawostki o penisie ? Mówię ci poczytaj:
https://www.facetemjestem.pl/penis-ciekawostki-fakty/

Ciao

Odnośnik do komentarza

Religia to głównie manipulacja religijna, która kończy się zaburzeniami  psychicznymi. nie mogę tego pojąć, ludzie wierzą, że Bóg jest wszech mocny, wszystko może ,obserwuje nas z nieba i reguje, gdy dzieje się xle. w takim razie, gdzie był Bóg, gdy ludzie ginęli w obozach zagłady? Gdzie on jest, gdy księża gwałcą i molestują dzieci? Odpowiedź jest prosta: Jezus nie żyje.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość wacek napisał:

Religia to głównie manipulacja religijna, która kończy się zaburzeniami  psychicznymi. nie mogę tego pojąć, ludzie wierzą, że Bóg jest wszech mocny, wszystko może ,obserwuje nas z nieba i reguje, gdy dzieje się xle. w takim razie, gdzie był Bóg, gdy ludzie ginęli w obozach zagłady? Gdzie on jest, gdy księża gwałcą i molestują dzieci? Odpowiedź jest prosta: Jezus nie żyje.

Nie mylmy Boga z Jezusem. Boga można różnorako rozumieć jako coś co jest energią i sporo ludzi włąśnie tak widzi "Boga" nie tylko katolickiego ale tą energię która istnieje na całym świecie. Natomiast "Jezus" o którym mowa w St i Nowym Testamencie był tylko i wyłącznie człowiekiem. Co nie zmienia faktu że wojny religijne cały czas mają miejsce, a ludzie nadal giną w imię przekonań. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Bóg kiedyś rzucał piorunami, teraz rzuca Covidem!

Przykro mi, nie kojarzę testamentu stary i nowy, coś jeszcze jest? Biblia to to samo? 

Jaka kurwa energia? Tyle opcji masz, by zadać jakąś zagadkę. Energia? ENERGIA z fizyki kojarzysz?  W czarnobylu za dużo Boga było?

Też kiedyś chodziłem po amfie, po lesie z kumplem, i po 50 okrążeniu, skończyły się tamaty, i zeszło na Boga. Wiesz co mu powiedziałem. Że uważam, że po śmierci, pewnie nie ma nic, ale jest taka kula energii, i każdy do niej trafi. Potem oglądałem, Że życie ma sens, też o ćpunach feta, tam padł ten sam ten sam teks. Potem dużo potem, 8 lat potem, podchwytliwie, zadałem na pewnym forum takie pytania, było w pytaniu kula i energia. Wszyscy się znaleźli w kluli energii. To jest usilne racjonalizowanie,  tego, że no już kurwa kula lepsza niż nic. Wojna religijna, wiecie, że znaczna większość z was, tam chodzi. Zamiast się modlić, idzie na terapie, Tak waszym językiem. Lekarz jest Bogiem, przyjmuje około 50 Jezusów dziennie xD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Raszer napisał:

Przykro mi, nie kojarzę testamentu stary i nowy, coś jeszcze jest? Biblia to to samo?

stary testament brzmiał sprawiedliwie: oko za oko, ząb za ząb, gwałt za gwałt itd. Uznano go za barbarzyński i zrobiono za gwałt 20lat

Godzinę temu, Raszer napisał:

Jaka kurwa energia? Tyle opcji masz, by zadać jakąś zagadkę. Energia? ENERGIA z fizyki kojarzysz?

Energia jest niewątpliwie, można ją poczuć np pod młodą brzozą, czy poobserwować psy jak sie zachowują pod taką brzozą. Można też iść do bioenergoterapeuty, bo poczuć pole siłowe na sobie.

17 godzin temu, Gość wacek napisał:

Gdzie on jest, gdy księża gwałcą i molestują dzieci?

pierdoła

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 18:48, Gość incel napisał:

Np. mężczyźni nie mają przywileju wylegiwać sie w domu, gdy żona pracuje

Nie mają przywileju wchodzenia darmowo na rozrywki

Nie mają przywileju uprawiania prostytucji

Nie mają przywileju lekkiej pracy

Nie mają przywilejów wyrażania emocji

Nie mają przywileju do słabości

Nie mają przywilejów w prawie np. osądzanie alimentów, odbieranie dziecka

Mają przywilej wylegiwać się, znam nawet takich.

Mają przywilej prostytuowania się, przecież żigolaki istnieją ?

Mają tez prawo darmochy gdy się prostytuują ?

Przywilej lekkiej pracy mają, nawet znam takich co siedzą w biurze i pija kawę ?

Przywilej wyrażania emocji mają, a czemu nie? Kto im broni?

Przywilej słabości ma każdy człowiek. Mężczyźni tez mu ulegają najczęściej wtedy wpadają w alko czy zwyczajnie uciekają.

Przywilej w prawie to zależy od sytuacji.

 

W ogóle żeś wypocił te przywileje, że żal słów ? a one są takie typowo na incela, bo inny człowiek to by raczej rozsądnie myślał ?

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2021 o 10:45, Gość wacek napisał:

gdzie był Bóg, gdy ludzie ginęli w obozach zagłady? Gdzie on jest, gdy księża gwałcą i molestują dzieci? Odpowiedź jest prosta: Jezus nie żyje.

Stara śpiewka ?

Bóg dał nam wolną wolę. Toteż nie mógł ingerować w to co ludzie wyczyniają, bo inaczej musiałby nam tę wole odebrać. Poza tym Jezus a Bóg to jednak różnica ? Zanim się coś na Boga czy Jezusa nagada, to warto by się najpierw naumieć ?

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Javiolla napisał:

Bóg dał nam wolną wolę. Toteż nie mógł ingerować w to co ludzie wyczyniają, bo inaczej musiałby nam tę wole odebrać.

Kompletna nieprawda i racjonalizacja. Wolna wola nie istnieje. Każdy dokonuje wyborów między sytuacjami które są mu dane i im jest mądrzejszy tym jego wybory są lepsze. W tej bajce to Bóg musiałby być odpowiedzialny za wybory wszystkich ludzi bo jednych uczynił plugawych i niegodnych (większość) a niektórych sobie wybrał bo czynią tak jak mu się podoba. Taki Bóg sprowadza się do maszyny losującej która pokazuje informacje wg rozkładu prawdopodobieństwa. Każdy człowiek jest przejawem prawdopodobieństwa i sumą mechanizmów które go utworzyły.

13 godzin temu, Raszer napisał:

Też kiedyś chodziłem po amfie, po lesie z kumplem, i po 50 okrążeniu, skończyły się tamaty, i zeszło na Boga. Wiesz co mu powiedziałem. Że uważam, że po śmierci, pewnie nie ma nic, ale jest taka kula energii, i każdy do niej trafi. Potem oglądałem, Że życie ma sens, też o ćpunach feta, tam padł ten sam ten sam teks

No widzisz ja po amfie poukładałem sobie te tematy w odpowiedni sposób i dzięki temu pozbyłem się myślenia o jakichś energiach itp. Jak się o czymś mówi to wszystko trzeba dokładnie zdefiniować i precyzyjnie opisać a ludzie operują właśnie takimi ogólnikami jak kule i energie. Większość ludzi zamiast to przemyśleć wypowiada swoje myśli z większą swobodą i dlatego ćpuny często pucują się z takich przekonań. Tylko że ja nie ćpałem dla fazy tylko lepiej mi się po tym funkcjonowało i przede wszystkim myślało. Jak zaczynało być gorzej i zapomniałem login do konta bankowego do którego codziennie się loguję to odstawiłem ale poukładanie myśli pozostało mi na stałe.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość mózg napisał:

Kompletna nieprawda i racjonalizacja. Wolna wola nie istnieje.

A skąd wiesz? Jakieś dowody? "Każdy dokonuje wyborów między sytuacjami które są mu dane i im jest mądrzejszy tym jego wybory są lepsze." No i to jest wolna wola, bo sami podejmują decyzję. Jeśli ktoś podejmie złą i spieprzy tym komuś życie, to ta druga osoba tez ma wolną wolę i musi wybrać między dwiema marnymi opcjami. Jednak sama wybiera. Bóg za nią nie decyduje. Brak wolnej woli to coś innego. Tejże nie mamy chyba na tamtym świecie ? bo tam już dostajemy to na co zapracowaliśmy tutaj. Dlatego tak ważne by tutaj podejmować słuszne decyzje ? 

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Raszer napisał:

Bóg kiedyś rzucał piorunami, teraz rzuca Covidem!

Przykro mi, nie kojarzę testamentu stary i nowy, coś jeszcze jest? Biblia to to samo? 

Jaka kurwa energia? Tyle opcji masz, by zadać jakąś zagadkę. Energia? ENERGIA z fizyki kojarzysz?  W czarnobylu za dużo Boga było?

Też kiedyś chodziłem po amfie, po lesie z kumplem, i po 50 okrążeniu, skończyły się tamaty, i zeszło na Boga. Wiesz co mu powiedziałem. Że uważam, że po śmierci, pewnie nie ma nic, ale jest taka kula energii, i każdy do niej trafi. Potem oglądałem, Że życie ma sens, też o ćpunach feta, tam padł ten sam ten sam teks. Potem dużo potem, 8 lat potem, podchwytliwie, zadałem na pewnym forum takie pytania, było w pytaniu kula i energia. Wszyscy się znaleźli w kluli energii. To jest usilne racjonalizowanie,  tego, że no już kurwa kula lepsza niż nic. Wojna religijna, wiecie, że znaczna większość z was, tam chodzi. Zamiast się modlić, idzie na terapie, Tak waszym językiem. Lekarz jest Bogiem, przyjmuje około 50 Jezusów dziennie xD

Ale się  najeżyłeś ?  Tak naprawdę to to samo. Nie jestem wierząca. Ludzie wierzący bardzo czesto uważają że t.zw. Bóg nie jest panem na chmurce, ale energią która oddziałuje na wszystkich ludzi na świecie. Jak to widzą nie wiem bo jak uważam że nie ma czegoś takiego. A na pewno nie jest to "Bóg". Zauważ że do tej pory ludzie mówią o tym że są różne religie, i ponad 5 tys bogów jacy są wyznawani.  I dla wygody, dla jakies nadziei, okłamywania się ludzie uznają że można wszystkich zlepić w całość. Czyli wszystkich wyznawanych bogów zlepić w jedną całość i jednego "Boga" którego nazywają energią. Ludzie po prostu potrzebują jakiegoś wytłumaczenia, chcą mieć nadzieję, chcą też kogoś obwiniać za to co się dzieje, chcą mieć kogoś na kogo mozna sie powołać. Bo to jest wygodne. Ja uważam że "Bogiem" jest dla człowieka pieniądz. Także taka sytuacja. Pzdr

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Javiolla napisał:

A skąd wiesz? Jakieś dowody?

To nie ja powinienem podać dowody tylko Ty na swoje stwierdzenie i brak jakiegokolwiek dowodu na poparcie tych słów to najlepszy dowód.

3 godziny temu, Javiolla napisał:

"Każdy dokonuje wyborów między sytuacjami które są mu dane i im jest mądrzejszy tym jego wybory są lepsze." No i to jest wolna wola, bo sami podejmują decyzję

Mózg podejmuje decyzje zanim ją sobie uświadomisz a do Ciebie trafia ta decyzja kiedy jest już podjęta. Jesteś taka jak się urodziłaś więc to nie wolna wola tylko realizowanie siebie ale nikt nie wybiera siebie bo każdy jest na to skazany.

3 godziny temu, Javiolla napisał:

Brak wolnej woli to coś innego. Tejże nie mamy chyba na tamtym świecie ? bo tam już dostajemy to na co zapracowaliśmy tutaj.

Na jakim tamtym świecie? Wiesz coś o tym to może udowodnij. Tutaj na nic nie pracujemy poza tym co zwróci się bezpośrednio. Tu się odtwarza taśma a życie samo przydziela miejsca i role.

3 godziny temu, Javiolla napisał:

Dlatego tak ważne by tutaj podejmować słuszne decyzje

Bądź tu najpierw mądra i powiedz co jest słuszne dla każdej konkretnej sytuacji i jak zgrać to w całość. Jeszcze się taki nie urodził co by to wiedział.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...