Skocz do zawartości
Forum

Religie co nam robią, czym są?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gość mózg napisał:

Z tym że życie to posiadanie świadomości w tym rozumieniu o którym Ci pisałem czyli czucie czegokolwiek.

Cześć. Rozumiem że w tej chwili piszesz konkretnie o ludziach lub zwierzętach.

9 godzin temu, Gość mózg napisał:

Dla każdej świadomości wszystko jest czuciem a nie wiemy jakie jeszcze formy może przybierać świadomość. Niekoniecznie wyglądające jak człowiek i być może niekoniecznie musi być zbudowana z materii organicznej.

Biorąc pod uwagę że życie jako takie "wyszło" z wody i ewoluowało, to niekoniecznie widzę to czucie świadomości w takich organizmach. Bo nawet jeżeli byłaby w takich organizmach bardzo ograniczona świadomość to nie wyobrażam sobie w jaki sposób mogłaby czuć. Nawet przyjmując to co napisałes że nie musi być zbudowana z materii organicznej to jednak jakoś ja tego nie widzę.

9 godzin temu, Gość mózg napisał:

Inne cywilizacje mogą mieć do nas tak daleko że nie jesteśmy w stanie się z nimi kontaktować a te najbardziej rozwinięte mogą nas widzieć ale nie rozmawiają z nami z tego powodu z którego my nie rozmawiamy z jaszczurkami i gołębiami. Jest też taka hipoteza że stworzyła nas wyższa cywilizacja.

Są różne hipotezy co do stworzenia życia na ziemi. Ale myślę że jednak chodzi o naszą wiedzę  w temacie znajomości Wszechświata oraz innych planet to jest ona ograniczona. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2020 o 19:34, Gość incel napisał:

religie jakie by nie były, nawet te prawdziwe święte, są interpretowane przez różnych krętaczy np. połowa populacji to kobiety, które tworzą poglądy i reguły pod swoje dobro.

Woda jest mokra..   nawet prawdziwe religie są święte. Co to znaczy święte? Nie wedle, wikipedii. Tylko tak na logikę. Nawet Mikołaj nie jest Święty, Religie jakie by nie były... są chujowe wszystkie. Wyniesione na chama z upadającego Egiptu. Ta która najwięcej kłamała i kradła, mordowała i robi to jeszcze choć już zdycha...  chrześcijaństwo. W imię kogo?... no właśnie. Biblia i w ogóle cały szlagier z przygodami Jesusa i ewangeliami,  wszystko zdarzyło się w w roku około 500r.n.e. Oczywiście nie dopisano, że Jezus, lubił dupy, Piotr był pewnie gejem, Magdalena uratowaną dziwką, a Ewangelia judasza.. wg jak. jakąś bym mógł całą przeczytać i poznać, to właśnie jego, albo Magdaleny, żadna inna tych jego lizusów mnie nie interesuje. Jak religia może być prawdziwa, jeżeli opiera się na czymś czego nie ma? no jest 2021 rok!  Jak do kogoś nie przemawia logika, i tęskni za ciemnymi wiekami, to pewnie, chce zakazać aborcji,by zjebane geny się mnożyły, (zawsze to spowolni trochę świat) taka matka dziecka z porażeniem mózgowym przed kamerą, nie powie ci, że ma ochotę się zabić, zero czasu dla siebie, czy prywatności, jest skończona, a dziecku co by nie zrobiła, to to ono nie wie co się kurwa dzieje, bo jest warzywem, i nie chodzi o to czy to jest brutalne czy nie, tylko czy tak faktycznie jest? czy może zmyślam, że religia tu przeszkadza? Księża. jakby mieli brać na plebanie po czwórkę, takich dzieci z rozjebanym kodem DNA, i zajmować się nimi, i być szczęśliwi, że mają możliwość, dać coś od siebie drugiemu człowiekowi, sądzę, że msze by często były odwoływane, to nie tylko aborcja była by nagle legalna ale i eutanazja. Poznałem taką starą typiarę bo mój pies się bawił z jej psem, i raz do niej po coś poszedłem, i w pokoju, siedział chłopczyk, nogi powykręcane, na dziwnym ala wózku, i pytał czy się pobawię z nim, puściłem psa, bo Boksery bardzo lubią takie osoby, coś tam pogadałem, ale był niesamowicie wyalienowany jakby 1 raz widział człowieka, nie określę wieku, z powodu nierównomernego rozrostu kości. No z 18lat? max ja 16. Wiedział, co jest grane, że się go boję bardziej niż on mnie. Miał komputer, ale nie grał w to co ja, choć znałem gry, które miał. Wszystkie rozwijające. Wytłumaczyłem, że gra, musi też pozwolić, nie myśleć. Albo myśleć o czymś innym. Jemu zabroniono uciekać w świat fantazji itp. ale coś tam ściągneliśmy z neta i chodziło o to, nie by on grał, tylko by poczuł, że z kimś innym rozmawia. Straszne, że głowę miał sprawną, i obserwował jak ja się czuję przebywającz nim nie skupiał się na grze, ja robiłem to samo. Jako durny tępy katolik, miałem pytania, ale też jako początkujący Ateista, miałem wszystko w dupie aż na stole w dużym pokoju, leżało w chuj poległych żołnierzy, puste flaszki, stara tak chlała.. no szok żeby kobieta, na chejnał krowe z gwinta ścinała. I zasypiała. W dupie miała, że po coś przyszła. A najprawdopodobniej, zobaczyć czy syn żyje. Całe popołudnie  z hakiem z nim byłem, Był znacznie dojrzalszy, niż inne osoby w jego wieku. Odpowiadał na pytania, których nie zadałem. Że od dziecka był inny, wszystkiego musiał się uczyć. Że miał specjalny program, jest wybitny z matmy, to co mi mówił, ja miałem w 3 klasie liceum. Ale no co kurwa z tego, że umiał matematykę. Do wiary odnosił z szacunkiem, widać, że  odwiedzał go proboszcz.  Nie winił Boga. W tym się zgadzaliśmy. Potem  go opuściłem, z przeczuciem, że gdyby nie znał tak matmy to nie był by tak niezbędny gdy będą ratować świat! Dwa dni potem jego stara się przechlała. Karetka była, i kurwa tego psa musieli zabrać, mój się od niego uczył dużo i żaden bohater się nie zjawił. Nie wiem co z tym typem, jeszcze szedł nasz ksiądz. któremu  próbowałem powiedzieć, by powiedział temu chłopakowi prawdę, że nie jest bystry, tylko inne dzieci robią różne rzeczy, a on tylko się uczył, I Bóg według kościołą zawsze ma jakiś plan? Ewidentnie coś mu się tu spierdoliło! Zaczynając od kłamstw księdza,. Nikt mu nie wybrał takiej drogi. Ma pecha. I tyle. Żadna modlitwa tego nie zmieni. Prędzej głupota, ale on jest bystry. Ksiądz, powiedział, że nie będę bierzmowany przez 2 lata za karę. Kare skrócili mi do roku. Dzieciaka nie widziałem, psa uśpili.

 

Dziś wierzysz? w sensie chodzisz do kościoła okej. Nic do tego nie mam. Dajesz na tace, by naprawiali dach po raz kolejny też nic do tego nie mam. Słuchacie, książki, która jest po prostu głupia, nie ma w niej mądrości, złote myśli, poradniki z psychologii, nawet gwiezdne wojny gdyby były czytane w kościele to bym zrozumiał ale patrząc na to co i jak jest to wasza sprawa są tacy co znajdą tam spokój, bo ciężko go nie znaleść, wielu nie znajdzie pomocy jakiej chciało, ale już huja do do dupy to jak w banku. Stoisz w kościele, i ucieka ci godzina, robisz rzeczy, które niczego nikomu nie dadzą, to poświęć 5 minut, na to, kto tam jest obecny, co tak faktycznie się dzieje, jaka to jest gra, i ostatnie, wyobraź sobie to co ksiądz mówi, bez podniety w jego tonie, ile byś zrozumiał z ewangelii gdyby ksiądz jej nie wyjaśniał, jak głupia by ci się wydała w oryginale, a potem będziecie coś śpiewać, o czym konkretnie są słowa piosenki?, kto je pisał, po co śpiewacie?

Śpiewanie, to już jest strikte psychologiczny haczyk. Słowa są nieistotne, mają być proste, i melodia ma być prosta i łatwa do zapamiętania. Tylko oto chodzi. To działa relaksująco, to też jest modlitwa, żeby nie było. Czyli dwa lub trzy w jednym.

 

Cytat

Gdy [ Jezus ] przechodził obok Jeziora Galilejskiego , ujrzał dwóch braci o trzech imionach : Szymona , zwanego Piotrem , i brata jego , Andrzeja , jak zarzucali sieć w jezioro ; byli bowiem rybakami . I rzekł do nich : « Pójdźcie za Mną , a uczynię was rybakami ludzi ». Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim 

 

 

Nikt nie miał np kaszlu?,  żadnej chirurgii, przeszczepu twarzy, robienia sztucznego systemu podtrzymywania życia, w oparciu o osła, któremu działa pień mózgu, żadnych respiratorów, pomocy w oddychaniu, tlenu, mleko makowe z tamtych okolic,  zalecano, nikt nie wiedział ostatecznie dlaczego, po za lekarzami z wojen rzymskich.  On ich uzdrawiał chciałbym przestudiować na jakiej podstawie konkretnie jakie przypadki i w jaki sposób. No umówmy się, gdy komuś się polepsza, lub znikają objawy, bo zobaczył, kogoś dla niego ważnego, bohatera, lekarza, to był hipohondrykiem. W najgorszym wypadku faktycznie objawy mogły zaniknąć na chwilę. A najczęściej, są to przypisywane takiej osobie brednie by stworzyć z niej majestat kogoś nadprzyrodzonego, niemożliwego, i tak zapewne starano się zrobić.  Zapewne, też były osoby, które potwierdzały te bzdury, za jakąś drobnostkę. Tak robi się do dziś. Epilepsia jest chorobą zwykle nieuleczalną do dziś, więc jak on to umiał, to szkoda, że ktoś to olał i postanowił, że to będzie tajemnica! na zatrzymanie ataków padaczki, wpływa wiele rzeczy, sporo mogło być przypadkiem, masaż, odpowiednich struktur, substancja która wchłania się przez skórę, mogły to być środki jak trucizny, gdzie nie mył rąk, tylko masował, a resztka trucizny, powodowała, wiodczenie, w tym zanik drgawek. Ale była za mała by zabić. Wszystkie pierwsze leki to trucizny, kwestią jest dawka. środki działające na nie przeciwstawnie to trucizny przeciwstawne. Też chodziło o dawkę. Egipt był bardzo bogatym miejscem lekarstw. No szli, jak do każdego mówił, ej ej ty zostaw to, będę głosił!

W tym moje ulubione:

"Słyszeliście , że powiedziano : Oko za oko i ząb za ząb ! A Ja wam powiadam : Nie stawiajcie oporu złemu . Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek , nadstaw mu i drugi! Czy facet który dostał w pysk i wstaje by ci oddać, to nagle uświadamia sobie, że, jak nadstawi drugi policzek, I nastawia policzek i czeka w trakcie jakiejś boruty, on że jego religia prawie zniszczy świat! I czy jak już raz go uderzyłem, to czy uderzę w inne miejsce, które mi nadstawia? Nie. Boję, się, że potem nadstawi dupę, i powie a teraz mnie wyruchaj. Bo to do tego zmierza.

Joanna D'Arc też fajna postać, oczywiście, skończyła jak każdy kto trzymał po stronie kościoła. Zginął. Jako męczennik. Po prostu już jak Watykan słyszał, że ta osoba słyszy głosy, to oczywiste było, że idzie w ogień, bo jest chora. Już zbędna, a na tyle silna, by wywołać bunt. Wiara była straszna, do strasznych celów, nadal jest. Ale przebija się powoli, coraz ostrzej, logika, która, za pewien czas, zrobi z wierzących, niemoty szukające pomocy nie tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 15:28, Gość Loraine napisał:

Witaj Raszer. To temat rzeka ale chyba lubimy na takie tematy dyskutować bo nas cos w tym pociaga. Zdecydowanie Egipt i Chiny to jedne z najstarszych cywilizacji jakie stowrzyły m.in. pismo, religie co łaczy się tam z kulturą juz od wielu tys lat. Co łaczyło wszystkich bohaterów? Uważam że cheć zmanipulowania ludzi, i możliwość trzymania ich w garści. Poza tym wiekszość tych bohaterów to bogowie którzy nadal są wyznawani (wyznaje się na świecie ponad 5tys bogów), do tego rózni bogowie mają w róznych kulturach różne funcje. Np. w mitologiach rzymskiej i greckiej bogowie i boginie odpowiadają za sfery domowe, leśne, małżeńskie, miłosne, wojskowe, mądrości, miłości, wojny, zabawy, zbierania plonów czy położnictwa oraz pogody. Podobnie jest w innych religiach jak np. w Hinduizmie, w Egipcie i w Chinach czy innych krajach Azji także istnieje wielu bogów. Myśle że Jezus żył jako człowiek i wprowadził swoją ideologie która była negatywnie postrzegana w tamtych czasach na Bliskim Wschodzie. Ponieważ wtedy Jezus tworzył ideologie która kłóciła się z czymś co było narzucone przez tamte władze, pokazywał zinstytucjonalizowanie z którym się nie zgadzał. Przyjmuję że taki człowiek żył i że przez tamtejszych ludzi został skazany na śmierć. Natomiast nie zgodze się z tym że był pół bogiem czy bogiem. Również przypisuje mu się uzdrawianie, zmartwych wstanie i wiele innych rzeczy jak chodzenie po wodzie. Z tym że inni bogowie w innych religiach także mają przypisane w takie nadnaturalne możliwości. I równiez jest tak że w róznych religiach musi byc przeciwieństwo tego dobrego. Wszystkiego dobrego i pozdrawiam ?

Ja nawet o Chiny nie zaczepiłem, bo nie siedzę tak w tym co tam się działo. Jednak, Cywilizacja przed Egiptem, nie była tak bogata. Niby starsza, ale 8000l p.n.e w neolicie, to co oni mieli?..   dajmy wspólny mianownik na cały świat 2500l.p.n.e wtedy na pewno każda większa cywilizacja wiedziała o innej, jeżeli nie to nie była to większa cywilizacja. Ogólnie nie przepadam, za chinami, ani za mongołami, wiem co i jak robili, uważam, że bardzo ciekawy mieli sposób na trzymanie przez 1 osobę wielu wiosek, kontrolując olbrzymi teren. Legenda Czyngis Hana została spisana, przez barzdo wiarygodne dla mnie źródło, klasztor Shaolin. Do Czyngisa za kratami, podszedł starzec, z klasztoru, i poprosił gdy będzie wszystko płonąć  z jego ręki, zachowa on klasztor? a spiszą jego Historię. Ale to nie te cywilizacje. I albo nie lubię starożytnych chin, albo no nie wiem... Religia jest głupia, a co dopiero, śmierć w imię honoru.. kurwa xD w imię frajerstwa.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Cześć. Rozumiem że w tej chwili piszesz konkretnie o ludziach lub zwierzętach.

 

Właśnie nie konkretnie bo my znamy ludzi i zwierzęta ale może są też inne formy? Tego nie wiemy ale rozważam możliwość istnienia sztucznej inteligencji która ma świadomość że żyje a może nawet innych bytów których nie widzimy gołym okiem. Mniejsza z tym na ten moment.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Biorąc pod uwagę że życie jako takie "wyszło" z wody i ewoluowało, to niekoniecznie widzę to czucie świadomości w takich organizmach. Bo nawet jeżeli byłaby w takich organizmach bardzo ograniczona świadomość to nie wyobrażam sobie w jaki sposób mogłaby czuć. Nawet przyjmując to co napisałes że nie musi być zbudowana z materii organicznej to jednak jakoś ja tego nie widzę.

Bo to może być trudne do wyobrażenia sobie ale nie chodzi o to żeby sobie wyobrazić tylko żeby przyjąć do wiadomości że świadomość może być też czymś innym niż się wydaje. Ja sobie jakoś wyobrażam np byt który nie ma nerwów w ciele ale czuje że żyje bo myśli i jego świadomość opiera się tylko na przetwarzaniu informacji albo inaczej - nie myśli ale czuje i odbiera różne bodźce i tak wyobrażam sobie świadomość zwierząt która jest na nasze "nieświadoma" bo widzi słyszy i czuje ale nie wie czym to jest. Równie dobrze czegoś takiego może nie być. To że wyszliśmy z wody ma jakieś znaczenie? Myślę że delfiny są dość świadome i mają coś podobnego do ludzi a równie dobrze wyobrażam sobie sztuczną imitację świadomości która jest mądrzejsza od nas a w ogóle nie ma świadomości że żyje.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Są różne hipotezy co do stworzenia życia na ziemi. Ale myślę że jednak chodzi o naszą wiedzę  w temacie znajomości Wszechświata oraz innych planet to jest ona ograniczona. Pzdr

 

Też tak myślę i dlatego lepiej stwierdzić że pod tym względem nic nie wiemy. Zdziwiło mnie że na focus tv twierdzili jakby to było wiadome że najprawdopodobniej stworzyła nas wyższa cywilizacja lub jesteśmy przez nią regularnie monitorowani. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 18:48, Gość incel napisał:

przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami

W dniu 26.12.2020 o 22:36, Gość mózg napisał:

Najpierw napisał że przeważnie faceci jeżdżą na tirach a kiedy to wyśmiałem wypiera się kłamiąc

 

Moja znajomośc logiki podpowiada:  

 Incel wspomniał co sądzi że kobieta przeważnie robi;   podąc przykład   w jakich oklicznosciach sądzi moze miec  to miejsce.  nie mozna wysnuć na podstawie powyzszego, co  incel sadzi że przeważnie robia męzczyni.

<ziew>

nie zmienia to że incel pisze bez sensu. Mózg natomiast lubuje sie w persfazji tylko.

 

 

Odnośnik do komentarza

incel napisał wprost że przeważnie kobiety nic nie robią a mężczyźni najczęściej jeżdżą tirami i nie ma ich w domu przez miesiąc. Trzeba cytować całość żeby było widać co ktoś naprawdę stwierdził. A to że ona tak naprawdę nie sądzi to inna sprawa. Napisał co napisał.

Jak nie można wysnuć co on o tym sądzi skoro o tym napisał?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.12.2020 o 01:33, Gość mózg napisał:

albo inaczej - nie myśli ale czuje i odbiera różne bodźce

Cześć, może to być bardziej prawdopodobne. Aczkolwiek odbieranie bodźców łączy się z układem nerwowym. A co za tym idzie prawdopodobnie świadomość istnienia mogłaby istnieć. Myślę raczej o jakiś podstawowych formach życia.

W dniu 29.12.2020 o 01:33, Gość mózg napisał:

To że wyszliśmy z wody ma jakieś znaczenie?

Raczej może być potwierdzeniem tego że na innych planetach również istnieje życie jeżeli odkryto tam istnienie wody i podstawowe formy życia które na ziemi ewoluowały. Delfiny to ssaki tak jak my, ale również orki.  Nasz mózg wygląda inaczej, delfiny nie mówią ludzkim głosem ale mają forme komunikowania się. I tutaj zobacz że delfiny mają naturalnie wytworzoną komunikację przez ultradźwięki, echolokację. My nie mamy w sobie tego nie mamy. Delfiny również mają imiona i reagują na nie, rozpoznają się. Tak jak u ludzi. Myślę że jeżeli naukowcy próbują świadomość przenieść do komputera to będą próbować stworzyć coś co jest o niebo lepsze od człowieka. Tutaj pojawia się pewne niebezpieczeństwo. Ale w sumie człowiek boi się tego czego nierozumie.

W dniu 29.12.2020 o 01:33, Gość mózg napisał:

Też tak myślę i dlatego lepiej stwierdzić że pod tym względem nic nie wiemy. Zdziwiło mnie że na focus tv twierdzili jakby to było wiadome że najprawdopodobniej stworzyła nas wyższa cywilizacja lub jesteśmy przez nią regularnie monitorowani. Pozdrawiam.

Lubię Focus, niektóre ciekawostki są fajne. Ale ostatnio jakoś dziwne artykuły sie pojawiają. Ale ogólnie uważam że Focus jest ciekawy. Był artykuł o tym że możemy być odwiedzani przez inne istity albo o odebranym sygnale z kosmosu. To raczej gdybanie i przypuszczenia. Może próba zainteresowania wielu osób, tym bardziej że obecny rok zapowiada się ciekawie patrząc np. na to co planuje Elon Musk. Zobaczymy. Pzdr ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.12.2020 o 00:54, Raszer napisał:

Ja nawet o Chiny nie zaczepiłem, bo nie siedzę tak w tym co tam się działo. Jednak, Cywilizacja przed Egiptem, nie była tak bogata. Niby starsza, ale 8000l p.n.e w neolicie, to co oni mieli?..   dajmy wspólny mianownik na cały świat 2500l.p.n.e wtedy na pewno każda większa cywilizacja wiedziała o innej, jeżeli nie to nie była to większa cywilizacja. Ogólnie nie przepadam, za chinami, ani za mongołami, wiem co i jak robili, uważam, że bardzo ciekawy mieli sposób na trzymanie przez 1 osobę wielu wiosek, kontrolując olbrzymi teren. Legenda Czyngis Hana została spisana, przez barzdo wiarygodne dla mnie źródło, klasztor Shaolin. Do Czyngisa za kratami, podszedł starzec, z klasztoru, i poprosił gdy będzie wszystko płonąć  z jego ręki, zachowa on klasztor? a spiszą jego Historię. Ale to nie te cywilizacje. I albo nie lubię starożytnych chin, albo no nie wiem... Religia jest głupia, a co dopiero, śmierć w imię honoru.. kurwa xD w imię frajerstwa.

Cześć, tak po krótce np. w Chinach odnaleziono najstrasze pismo. Starsze od wszystkich na świecie także od hieroglifów Egipskich. To niesamowite że tyle lat coś się utrzymało i możemy to podziwiać. Cóż dzisiaj wyjazd do Chin jest niemozliwy, ale mam nadzieję że kiedyś będe miała szansę zwiedzić chociaż kawałek tego kraju. Jedwabny Szlak to coś co zapoczątkowało rozwój na ogromną skalę miedzynarodową. Poza tym kultura, symbolizm mają tak niesamowitą, estetyka, minimalizm. O Czingis Chanie oglądałam film. Trochę czytałam. Honor w karajach takich jak Chiny czy Japonia to coś najważniejszego. Stad się wzięło Seppuku w Japonii. Ale np. w Indiach także istniało Sati. Polegało na spaleniu żony z ciałem męża. kontrowersyjne. W Chinach istnieje coś takiego jak Mianzi - utrata twarzy. Np. Japończycy podczas walki brali dowody kiedyś w postaci odciętych nosów przeciwników (Koreańczyków) - Mimizuka. Takie ciekawostki. Co do śmierci w imię honoru, w Azji to było czymś normalnym. Religie wszędzie są podobne tylko nazwy i imiona sie zmieniają. Religie są ściśle związane z polityką, władzą. Tak jest wszędzie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość mózg napisał:

incel napisał wprost że przeważnie kobiety nic nie robią a mężczyźni najczęściej jeżdżą tirami i nie ma ich w domu przez miesiąc.

 No nie, napisał co innego..

W dniu 25.12.2020 o 18:48, Gość incel napisał:

przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami i wraca dopiero po miesiącu.

To tak tylko ws. dbałości o logikę  ? , bo nie obchodzi mnie co sądzi Incel.

 

W dniu 26.12.2020 o 22:36, Gość mózg napisał:

 napisał ...a kiedy to wyśmiałem wypiera się kłamiąc prawie że w żywe oczy.

A wypierasz sie ty ?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Gość Agu napisał:

 No nie, napisał co innego..

 

Nieprawda. Napisał wprost że mężczyźni przeważnie jeżdżą na tirach i nie ma ich w domu przez miesiąc. Podał to jako przykład tego co jego zdaniem najczęściej robią mężczyźni i nijak nie da się tego zinterpretować w inny sposób.

2 minuty temu, Gość Agu napisał:

To tak tylko ws. dbałości o logikę  ? , bo nie obchodzi mnie co sądzi Incel.

 

Słowo "np." nie zmienia tutaj sensu zdania. Tyle jeśli chodzi o logikę bo wiadomo że incelowi nie o to chodziło ale tak napisał a chodzi mu o coś podobnego - mężczyzna wg niego ciągle się męczy a kobieta nic nie robi i taki jest logiczny sens tego zdania więc przykład z tirami idealnie to odzwierciedla.

Odnośnik do komentarza

Agu naprawdę nie radzę Ci wchodzić ze mną w logiczną polemikę bo jestem w tym mistrzem. Skup się na tym co robisz najlepiej bo też jesteś w tym mistrzynią. Pomijając mój przypadek naprawdę świetnie czytasz psychikę innych i ich relacje. Zresztą nie dziwię się, widać że poświęciłaś temu sporo czasu i to procentuje.,

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość mózg napisał:

Napisał wprost że mężczyźni przeważnie jeżdżą na tirach i nie ma ich w domu przez miesiąc.

nie, Napisał wprost ze "np", a nie "przeważnie". Co  zmienia  logiczny sens .

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Napisał że przeważnie i że np a słowo "przeważnie" odnosi się zarówno do kobiet i mężczyzn. To co jest po słowie "np" też odnosi się do tego przeważnie. Czyli w jego przykładzie mężczyzny nie ma przez miesiąc w domu a tiry są przykładem tego niebycia miesiąc w domu. Każdy polonista powie Ci to samo.

Odnośnik do komentarza

 

16 godzin temu, Gość mózg napisał:

To co jest po słowie "np" też odnosi się do tego przeważnie.

"Przeważnie" określa pewną typowość, ktorej przykładem tylko sa kierowcy. Kwantyfikator "np" zawęża   ich do "niektórzy"

 

16 godzin temu, Gość mózg napisał:

jest wg incela przykładem typowej pracy mężczyzn

ta praca Jest przykładem  typowości - ale to  typowość jest  przeważna  a nie konkretnie praca na tirach. To podstawy logiki i dlatego   formalnie błędne sa konkluzje:

 

W dniu 25.12.2020 o 20:02, Gość mózg napisał:

Tak większość mężczyzn w Polsce jeździ na tirach

W dniu 26.12.2020 o 22:36, Gość mózg napisał:

Najpierw napisał że przeważnie faceci jeżdżą na tirach a kiedy to wyśmiałem wypiera się kłamiąc

...to tylko Twoje  perswasje i Dalej incel zauważa (poniekąd mając racje):

W dniu 26.12.2020 o 22:06, Gość incel napisał:

masz (...)silne upodobanie do krętactwa z jednoczesnym brakiem wstydu(...)zacytowane jedno z twoich zdań które to zdania podobne popełniasz co krok, jakobym ja napisał, (...)(...) zakładając zarazem, że ktoś jest   durniem, 

 

W dniu 1.01.2021 o 16:25, Gość mózg napisał:

nie radzę Ci wchodzić ze mną w logiczną polemikę bo jestem w tym mistrzem

  jestes mistrzem....ale nie wiem czy w logicznym myśleniu. Sadzę, że od poczatku wiesz, na co wskazuję, ale stosujesz rodzaj "gry" który daje Ci "fun" i w której czujesz się silny.     To znamiona perwersji.

 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Gość Agu napisał:

Nie zmienia to że to co Incel pisze jest kompletnie bez sensu....

To honorowa wypowiedź, czy interesowna dla ciebie - nazywanie czegoś bezsensem, bo jest nie interesowne.

Pisząc, że ktoś pisze kompletnie bez sensu należy podać przykład.

Odnośnik do komentarza

 

11 godzin temu, Gość Agu napisał:

"Przeważnie" określa pewną typowość, ktorej przykładem tylko sa kierowcy. Kwantyfikator "np" zawęża   ich do "niektórzy"

 

W tym przypadku kwantyfikator np niczego nie zawęża tylko zaznacza że są jeszcze inne typowe prace takie jak ta przykładowa.

11 godzin temu, Gość Agu napisał:

ta praca Jest przykładem  typowości - ale to  typowość jest  przeważna  a nie konkretnie praca na tirach. To podstawy logiki i dlatego   formalnie błędne sa konkluzje:

 

Co to znaczy że typowość jest przeważna? Już pomijam że typowość nie musi być przeważna. Możesz wymienić typowe mechanizmy gdzie 60% reaguje w sposób a), 30% w sposób b) a 9% w sposób c) a 1% to pozostałe nietypowe mechanizmy. Reakcja c) też jest typowa ale nie jest przeważna. Właśnie praca na tirach jest w zdaniu incela przykładem przeważnej pracy. Rozumiesz? Wprost jest napisane że to przykład przeważnej pracy, fragment o kobietach sobie wytnij bo słowo "przeważnie" odnosi się zarówno do kobiet i do mężczyzn. Fraza "na przykład" odnosi się tylko do mężczyzn bo oni w przykładzie incela w odróżnieniu od kobiet pracują. Przykładem takiej pracy jest jazda na tirach i jeszcze podkreślił że nie ma ich przez miesiąc czasu w domu co też ma spore znaczenie. Żeby mówić o kwantyfikatorze "niektórzy" musiałby wprost oddzielić słowo "przeważnie" od części o mężczyznach czyli wyszłoby np tak "Przeważnie kobiety leżą i nic nie robią a mężczyźni coś robią np jeżdżą na tirach" i wtedy słowo "np" byłoby oddzielone od "przeważnie". Gdyby większość mężczyzn jeździła na tirach lub robiła coś podobnego do tej pracy to miałby rację a tak po prostu jej nie ma z punktu widzenia logiki a Ty się poplątałaś.

12 godzin temu, Gość Agu napisał:

incel zauważa (poniekąd mając racje):

Poniosło Cię. To oksymoron ? i widać tu Twoją emocjonalną niechęć do mnie (masz do niej prawo choć nie wiem skąd się wzięła). Skoro co krok coś takiego popełniam to wystarczyłoby wskazać chociaż jeden przykład a tu zonk bo nie znajdziesz.

12 godzin temu, Gość Agu napisał:

jestes mistrzem....ale nie wiem czy w logicznym myśleniu. Sadzę, że od poczatku wiesz, na co wskazuję, ale stosujesz rodzaj "gry" który daje Ci "fun" i w której czujesz się silny.     To znamiona perwersji.

Zupełnie błędnie to sklasyfikowałaś, Nie stosuję żadnej gry a fun dają mi dyskusje na jakiś temat. One bywają długie i ciekawe. To co teraz prostuję wynika z irytacji że ktoś może aż tak nie rozumieć i że jeszcze taka osoba jak Ty go broni. Widać u Ciebie przewagę emocji nad logiką i w emocjach jesteś dobra. Może stąd niechęć do sfery ścisłej logiki jaką ja stosuję?

Jestem mistrzem logiki i ścisłości. To o niczym nie świadczy poza tym że mam sprawny intelekt. To jest zaleta ale kiedy ją wymieniam nie świadczy ona nawet o narcyzmie tylko po prostu wiem w czym jestem dobry a w czym słaby.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość incel napisał:

Pisząc, że ktoś pisze kompletnie bez sensu należy podać przykład.

Tym bardziej zarzucając komuś że na każdym kroku coś tam robi a ty kłamczuszku nie podałeś ani jednego przykładu na to jak to coś niby robię.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość mózg napisał:

zaznacza że są jeszcze inne typowe prace takie jak ta przykładowa.

Oznacza to tym samym że ta przykładowa nie musi stanowić większości (bo przykładów może byc sporo. A zdanie z sensem który opisujesz brzmiałoby: "Przeważnie kobiety leża a meżczyzni jezdzą na tirach."

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurde zrozum wreszcie że praca na tirach ma tu reprezentować pracę którą mężczyźni przeważnie wykonują i do tego podkreślił że nie ma ich miesiąc w domu i dlatego tak to trzeba interpretować. To Ty się niepotrzebnie czepiasz słówka i tej pracy na tirach bo chodzi o pracę równoważną którą rzekomo mieliby wykonywać najczęściej mężczyźni. Wydaje się jakbyś na siłę udawała że nie rozumiesz żeby trzymać się jakiejś swojej gry którą mi zarzucasz w ramach tej gry ? Jeżeli do tego nie liczy się tu logika to po co w ogóle pisać logiczne zdania? Może piszcie sobie z incelem ciągi nielogicznych przypadkowych słów i co jakiś czas podkreślcie że się ze sobą nie zgadzacie ?

Odnośnik do komentarza

Już to wyjaśniałem. To ma być przykład reprezentatywny więc mowa o tym samym zbiorze. Inny zapis tego samego to zdanie "Kobiety zazwyczaj nie pracują a mężczyźni wykonują ciężkie prace jak jeżdżenie na tirach i nie ma ich przez miesiąc w domu". Logicznie oba zdania są równoważne.

Odnośnik do komentarza

P.S. PRZYKŁAD czegoś oznacza że to należy właśnie do tego zbioru i to się rozumie samo przez się. Przykład to inaczej jeden z elementów tego zbioru, reprezentujący go. Kiedy wychodzisz ze swoich kompetencji to na tym tracisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...