Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Raszer

Religie co nam robią, czym są?

Rekomendowane odpowiedzi

Religie i ideologie. Przed nami 7000 lat wstecz, starożytny Egipt i nie tylko to były bardzo rozwinięte cywilizacje, a silnych kultach śmierci i życia po śmierci. Jak dzisiejsze religie wpływają na ludzi, pomagają, czy przeciwnie? Dlaczego tyle osób wierzy w Jezusa? Co łączyło wszystkich Biblijnych bohaterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bismut

Z kwestią Satanizmu, który nie jest odłamem wiąże się wiele nieporozumień.
Ludzie, którzy nie znają satanizmu łatwo ulegają złudzeniu, że satanizm polega na czymś po prostu przeciwnym do chrześcijaństwa, a skoro chrześcijanie wierzą w Boga, to sataniści w Szatana. Nic bardziej błędnego.

Szatan istnieje w naszych umysłach jedynie jako symbol, co oznacza, że sataniści nie wierzą w Szatana jako byt osobowy! Szatan jest symbolem reprezentującym samego satanistę – jego umysł, zwierzęcą naturę, przebiegłość, egoizm itd. Szatan nie pochodzi nie wiadomo skąd, pochodzi od człowieka, jest ‚złem’ chrześcijaństwa.
Nie należy jednak rozumować na zasadzie prostej odwrotności! Sataniści nie są negatywem chrześcijan. Satanizm kwestionuje wiele z chrześcijańskich zachowań, wytyka rozbieżność natury i chrześcijańskiej moralności, ale Szatan nie oznacza ‚pana wszelkiego zła na ziemi’, nie identyfikuję się z nim, ani nie szuka podstępu. Wolność umysłu, napędza zdrowe korzystanie z inteligencji. Satanizm urodził się, gdy kościół złamał wszystkie swoje zasady. Zasady satanizmu są adekwatne do dzisiejszego życia, a nie świata starożytnej baśni, zakrapianej krwią, mordowanych w imię Boga dlaczego? Ciemne czasy zatrzymały rozwój, który Satanista jak każdy oświecony, stara się dzięki realnym działaniom ulepszyć świat a nie mu szkodzić. Kościół Szatana ma bardzo dużo wyznawców, nie ma ani obowiązku, ani gestów które okradają ludzi.  Kontrastem są osoby jakie są wdzięczne Satanizmowi, znajdując tam nurt, którego nigdzie dziś jeszcze nie ma. Nie działają tu żadne mechanizmy które wpływają  na to czy i kiedy chcesz być Satanistą a kiedy nie. Satanizm coraz częściej jest też wykorzystywany jako narzędzie. W  Sataniźmie też możesz przybrać formę zamkniętą. Ludzie zakładają, że pewne wiary są sztuczne, lub nie ma w nich szczerości. Gdy coś ci się uda to fajnie, nie uda, no nie można się obwiniać.  Satanista obdarza pomocą, wychodzi z ręką, nie ma najmniejszych podstaw by bać się tak teraz cennej szczerości. To wszystko wymaga też czasu, zrozumienia ideii. Ogólnie Satanizm, jest bezpośrednio z kościoła, dosłownie. Wynika z niemożności, zniesienia, słuchania kazań no, pomijam, że to kłamstwa, ale to jest głupie. Po prostu, z logiki, nie da się tam odnaleść, nic co ma pomocny przekaz, na konkretne dzisiejsze dni.  Kompletne bzdury nawet nie przefiltrowane, Ta pisownia, jest tak uwsteczniająca. Przygody bez hamulców w liryce, te imiona,  przygody, no taka fantastyka. Wiedźmina tam można wkleić. ma: Księża to kłamcy, którzy, z bólem, już robią często z siebie debili, ale pieniądz jest, ci co chodzą na dziwki, to ich szanuję. Ostatek człowieczeństwa. Chce pić lepiej żeby pił, i uprawiał seks. Niż pewnego dnia skrzywdził jedyną rzecz, która dla Satanisty jest absolutnie świetna, idealna, i nieskalana i czyste doskonałe, nowe życie.

Od dawna nie  zakłada się, ze dokonywane są ‚dla niego’ jakieś mordy, czy gwałty – tego w satanizmie w ogóle nie ma, co nudne, taką opinię tworzył kościół. Satanista dąży do zaspokojenia, przyjemności i Szatan może być "symbolem",  sprzeciwu, może też go nie być, może być inna myśl, osoba, coś co nas napędza emocjonalnie do tego by być sobą.

  1.  

Szatan reprezentuje zaspokojenie, a nie wstrzemiezliwość,

Nie będziesz cudzołożył, kradł, pożądał żony bliźniego swego!

Szatan reprezentuje żywą egzystencję, a nie nierealne duchowe mrzonki,

Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu!

Szatan reprezentuję niesplamiona mądrość

Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie 

Szatan reprezentuje dobroć dla wszystkich, którzy na nią zaslugują, a nie degenerujacą miłość,

Nie zabijaj!

Szatan reprezentuje zemstę, a nie nadstawianie drugiego policzka,

Nie Będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu!

Szatan reprezentuje odpowiedzialność wobec odpowiedzialnego, a nie troskę o psychiczne wampiry,

Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą

Szatan reprezentuje człowieka jako inne zwierze, czasem lepsze, o wiele częściej zaś gorsze niż te, które chodzą na czworakach, zwierze, które dzieki swojemu intelektualnemu rozwojowi, stało się najbardziej rozpustne ze wszystkich innych zwierząt,

Nie będziesz cudzołożył, kradł, pożądał żony bliźniego swego!

😎 Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadzą one do fizycznego, mentalnego lub emocjonalnego zaspokojenia,

Nie będziesz miał cudzych Bogów przedemną! I pamiętaj abyś dzień święty święcił!

Szatan jest najlepszym przyjacielem Koscioła, jakiego ten kiedykolwiek posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dba o jego interesy

21 SATANISTYCZNYCH PUNKTÓW

I) Wzgardź litością i słabością, albowiem są one zaraza, która toczy silnego.

II) Nieustannie ćwicz swą siłę, w niej bowiem twa fortuna.

III) Szczeście znajdziesz w triumfie, lecz nigdy w pokoju.

IV) Ciesz się postojem, zaprawdę lepszym jest od zastoju.

V) Bądź dobrym żniwiarzem, a nie zbraknie ci ziarna na zasiew.

VII) Nigdy nie kochaj niczego tak mocno, by śmierci tego - nie dojrzeć.

VII) Budując, buduj na skale - nie na piasku; i nie na dziś czy jutro - buduj na wieczność.

Pragnij więcej i więcej, albowiem podbój nigdy ukończonym nie jest.

IX) I lepiej śmierć wybierz niż ulegnij.

X) Nie twórz dzieł sztuki lecz kuj miecze śmierci, w nich artyzm prawdziwy.

XI) Ucz sie samego siebie przerastać, niechybnie zatriumfujesz wszystkiemu.

XII) Krew żyjących, zaiste dobrym jest nawozem dla ziaren nowego.

XIII) Ten widzi najdalej, który zbudowal sobie najwyzsza piramide czaszek.

XIV) Nie odrzucaj miłosci; traktuj ja jak balast - lecz bądź sprawiedliwym.

XV) Ból i smutek wszystkim wielkim rzeczom za podstawe leza.

XVI) Przyj nie tylko naprzód - także w górę, albowiem prawdziwa wielkość jest na szczytach.

XVII) Bądź jak poryw nowego wiatru - niszczący i twórczy zarazem.

XVIII) Pozwól miłości życia być celem, lecz wspaniałość uczyń z nich najwyższym.

XIX) Człowiek tylko jest pięknym prawdziwie, lecz najpiękniejsza - kobieta.

XX) Odrzuć precz iluzje i kłamstwa, zaprawdę silnemu - balastem są.

XXI) Co cie nie zabiło - uczyni silniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg

Moim zdaniem religie szkodzą bo odcinają człowieka od prawdy. Kiedy ktoś w coś wierzy odcina się od weryfikacji swoich przekonań. Dla mnie to jak rak. Drugi wielki negatyw to odwracanie kota ogonem czyli widzimy okrutny świat a wierzący dopisują do tego wyjaśnienie że wszystko jest na swoim miejscu i tak powinno być bo przecież Bóg tak chciał. To cios w naturalną wrażliwość która wiąże się z niezgodą na to co jest. Religia wymaga przymknięcia oczu na rzeczywistość i dlatego dla mnie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
14 godzin temu, Gość Bismut napisał:

Ludzie, którzy nie znają satanizmu łatwo ulegają złudzeniu, że satanizm polega na czymś po prostu przeciwnym do chrześcijaństwa, a skoro chrześcijanie wierzą w Boga, to sataniści w Szatana. Nic bardziej błędnego.

 

Tak pojmowany satanizm brzmi dość mądrze ale po co ta nazwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Putko

Zależy, ale w obecnych cywilizowanych państwach pomagają ludziom, do krzywd się raczej nie przyczyniają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość incel

religie jakie by nie były, nawet te prawdziwe święte, są interpretowane przez różnych krętaczy np. połowa populacji to kobiety, które tworzą poglądy i reguły pod swoje dobro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg

I co z tego że połowa populacji to kobiety? Większość z nich i tak podpina się pod ideologie stworzone przez mężczyzn a to całe piekło kobiet to przecież bzdury bo to wymyśliło jakieś lewicowe lobby. Ja nie lubię ani lewicy ani prawicy ale bliżej mi już do prawej strony i nie żaden wybór tylko aborcja jest morderstwem. Kobiety i tak wybierają ideologie wymyślone przez mężczyzn. Co z tego że to połowa populacji skoro przez całą historię ludzkości nie potrafiły sobie wywalczyć praw które im się należą? Ty incel żyjesz w swoim świecie w którym kobiety rządzą więc pewnie jakbyś już miał mieć związek to wybrałbyś dominę. Tobie się wydaje że kobiety mają super a przecież jest właśnie na odwrót i to my mężczyźni korzystamy na tym że kobiety same zrzekają się własnych praw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala

A co jeśli Ci powiem że wierzę w Fuchs mojego osobistego, on zawsze jest zens i nigdy nie stał przeciwko mnie, a jak nawet prubowalam coś zrobić wbrew sobie to on czekał kiedy mi przypierdolic abym się uspokoiła i wiesz co on jest nadal że mną 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość incel
4 godziny temu, Gość mózg napisał:

Większość z nich i tak podpina się pod ideologie stworzone przez mężczyzn

Którzy stworzyli ideologie sterowane przez szyje kobiet.

4 godziny temu, Gość mózg napisał:

Co z tego że to połowa populacji skoro przez całą historię ludzkości nie potrafiły sobie wywalczyć praw które im się należą?

Kobiety zawsze nie miały praw, ale tylko do ciężkich robót.

a mężczyźni nie mieli praw do przywilejów.

4 godziny temu, Gość mózg napisał:

Ty incel żyjesz w swoim świecie w którym kobiety rządzą więc pewnie jakbyś już miał mieć związek to wybrałbyś dominę

Ty żyjesz w świecie w którym widzisz tych 400 rządzących w czarnych uniformach i myślisz oo mężczyźni rządzą, a wiesz co to szklana piwnica męska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość incel napisał:

religie jakie by nie były, nawet te prawdziwe święte, są interpretowane przez różnych krętaczy np. połowa populacji to mężczyźni, którzy tworzą poglądy i reguły pod swoje dobro. Np. Ja stworzyłem sobie ideologię w której należy mi się seks za darmo. Wolno mi? Wolno!

Tak, popieram, właśnie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

Religia jest  droga w jaki ktos pojmuje Boga. Nie ma jednej, dobrej religii, Religia jest najczesciej narzucona zeby system prawny byl ujednolicony. Najgorzej gdy ktos postrzega swiat przez pryzmat religii a nie Boga. Bog jest ponad religia. Jesli religia czy ideologia pozwalaja czlowiekowi byc lepszym, to spelniaja swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
14 godzin temu, Gość incel napisał:

Którzy stworzyli ideologie sterowane przez szyje kobiet.

 

Stworzyli swoje ideologie. Tobie wydaje się że sterowane bo mierzysz innych mężczyzn swoją miarą ale jesteś niemęski i ty byłbyś sterowany przez kobietę ale no popatrz, niczego nie wymyśliłeś.

14 godzin temu, Gość incel napisał:

Kobiety zawsze nie miały praw, ale tylko do ciężkich robót.

 

Może zapoznaj się z historią. Kobiety w ogóle nie miały praw do robót ani swojego zdania i były wykorzystywane przez mężczyzn przez większość historii którą znamy. Dopiero od niedawna jest normalnie ale w niektórych rodzinach nadal funkcjonuje stanowisko kury domowej.

14 godzin temu, Gość incel napisał:

Kobiety zawsze nie miały praw, ale tylko do ciężkich robót.

 

Do jakich przywilejów nie mieli praw które mają kobiety? Wymień 5.

14 godzin temu, Gość incel napisał:

Ty żyjesz w świecie w którym widzisz tych 400 rządzących w czarnych uniformach i myślisz oo mężczyźni rządzą, a wiesz co to szklana piwnica męska.

Tych 400 durni niczym nie rządzi. Przyjmują polecenia od bogaczy którzy naprawdę rządzą ale się do tego nie pucują. Rządzi ten kto ma pieniądze albo siłę. Najczęściej są to mężczyźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
38 minut temu, Gość Beata napisał:

Jesli religia czy ideologia pozwalaja czlowiekowi byc lepszym, to spelniaja swoje zadanie.

Zwykle właśnie blokuje rozwój i czyni z ludzi niewolników. Ci którzy szukają rozwoju w religii i faktycznie się rozwijają przecież rozwijaliby się też bez religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loraine
W dniu 23.12.2020 o 14:51, Raszer napisał:

Religie i ideologie. Przed nami 7000 lat wstecz, starożytny Egipt i nie tylko to były bardzo rozwinięte cywilizacje, a silnych kultach śmierci i życia po śmierci. Jak dzisiejsze religie wpływają na ludzi, pomagają, czy przeciwnie? Dlaczego tyle osób wierzy w Jezusa? Co łączyło wszystkich Biblijnych bohaterów?

Witaj Raszer. To temat rzeka ale chyba lubimy na takie tematy dyskutować bo nas cos w tym pociaga. Zdecydowanie Egipt i Chiny to jedne z najstarszych cywilizacji jakie stowrzyły m.in. pismo, religie co łaczy się tam z kulturą juz od wielu tys lat. Co łaczyło wszystkich bohaterów? Uważam że cheć zmanipulowania ludzi, i możliwość trzymania ich w garści. Poza tym wiekszość tych bohaterów to bogowie którzy nadal są wyznawani (wyznaje się na świecie ponad 5tys bogów), do tego rózni bogowie mają w róznych kulturach różne funcje. Np. w mitologiach rzymskiej i greckiej bogowie i boginie odpowiadają za sfery domowe, leśne, małżeńskie, miłosne, wojskowe, mądrości, miłości, wojny, zabawy, zbierania plonów czy położnictwa oraz pogody. Podobnie jest w innych religiach jak np. w Hinduizmie, w Egipcie i w Chinach czy innych krajach Azji także istnieje wielu bogów. Myśle że Jezus żył jako człowiek i wprowadził swoją ideologie która była negatywnie postrzegana w tamtych czasach na Bliskim Wschodzie. Ponieważ wtedy Jezus tworzył ideologie która kłóciła się z czymś co było narzucone przez tamte władze, pokazywał zinstytucjonalizowanie z którym się nie zgadzał. Przyjmuję że taki człowiek żył i że przez tamtejszych ludzi został skazany na śmierć. Natomiast nie zgodze się z tym że był pół bogiem czy bogiem. Również przypisuje mu się uzdrawianie, zmartwych wstanie i wiele innych rzeczy jak chodzenie po wodzie. Z tym że inni bogowie w innych religiach także mają przypisane w takie nadnaturalne możliwości. I równiez jest tak że w róznych religiach musi byc przeciwieństwo tego dobrego. Wszystkiego dobrego i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość incel
3 godziny temu, Gość mózg napisał:

ale w niektórych rodzinach nadal funkcjonuje stanowisko kury domowej.

stanowisko? wygodne, przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami i wraca dopiero po miesiącu.

3 godziny temu, Gość mózg napisał:

Do jakich przywilejów nie mieli praw które mają kobiety? Wymień 5.

Np. mężczyźni nie mają przywileju wylegiwać sie w domu, gdy żona pracuje

Nie mają przywileju wchodzenia darmowo na rozrywki

Nie mają przywileju uprawiania prostytucji

Nie mają przywileju lekkiej pracy

Nie mają przywilejów wyrażania emocji

Nie mają przywileju do słabości

Nie mają przywilejów w prawie np. osądzanie alimentów, odbieranie dziecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
3 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Myśle że Jezus żył jako człowiek i wprowadził swoją ideologie która była negatywnie postrzegana w tamtych czasach na Bliskim Wschodzie

To nie jest takie pewne. Nie ma na to historycznych dowodów.

3 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Np. w mitologiach rzymskiej i greckiej bogowie i boginie odpowiadają za sfery domowe, leśne, małżeńskie, miłosne, wojskowe, mądrości, miłości, wojny, zabawy, zbierania plonów czy położnictwa oraz pogody.

Więc od braku tego powinny być diabły które są ich przeciwieństwami np diabeł obżarstwa, diabeł chamstwa, diabeł egoizmu, diabeł wódki itd 😄 Za chorowanie na raka odpowiada diabeł raka. Fajnie tak wszystko uprościć bo już nie trzeba myśleć i jest na kogo zwalić winę lub zasługę żeby dalej się obwiniać.

Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że religia to największe zło jakie spotkało ludzkość. To duchowy rak.

4 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Przyjmuję że taki człowiek żył i że przez tamtejszych ludzi został skazany na śmierć.

Ale na jakiej podstawie to przyjmujesz? Nauka tego nie potwierdza. Na śmierć na krzyżu skazywało się wtedy wielu ludzi a w Biblii były nawet opisy jak Jezus z nimi rozmawiał ale to nie źródło historyczne. Nie jest też źródłem moralności a niektóre stwierdzenia są takie że po prostu każdy się z tym zgodzi ale tak naprawdę to uogólnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
4 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Myśle że Jezus żył jako człowiek i wprowadził swoją ideologie która była negatywnie postrzegana w tamtych czasach na Bliskim Wschodzie

To nie jest takie pewne. Nie ma na to historycznych dowodów.

4 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Np. w mitologiach rzymskiej i greckiej bogowie i boginie odpowiadają za sfery domowe, leśne, małżeńskie, miłosne, wojskowe, mądrości, miłości, wojny, zabawy, zbierania plonów czy położnictwa oraz pogody.

Więc od braku tego powinny być diabły które są ich przeciwieństwami np diabeł obżarstwa, diabeł chamstwa, diabeł egoizmu, diabeł wódki itd 😄 Za chorowanie na raka odpowiada diabeł raka. Fajnie tak wszystko uprościć bo już nie trzeba myśleć i jest na kogo zwalić winę lub zasługę żeby dalej się obwiniać.

Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że religia to największe zło jakie spotkało ludzkość. To duchowy rak.

4 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Przyjmuję że taki człowiek żył i że przez tamtejszych ludzi został skazany na śmierć.

Ale na jakiej podstawie to przyjmujesz? Nauka tego nie potwierdza. Na śmierć na krzyżu skazywało się wtedy wielu ludzi a w Biblii były nawet opisy jak Jezus z nimi rozmawiał ale to nie źródło historyczne. Nie jest też źródłem moralności a niektóre stwierdzenia są takie że po prostu każdy się z tym zgodzi ale tak naprawdę to uogólnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
Godzinę temu, Gość incel napisał:

stanowisko? wygodne, przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami i wraca dopiero po miesiącu.

 

Tak większość mężczyzn w Polsce jeździ na tirach 😄 Jesteś fantastą który nie ma kontaktu z rzeczywistością. Kura domowa nie ma nic. Zwykle brakuje jej pieniędzy miłości i dobrej pracy a w domu gnuśnieje i zajmuje się rozwrzeszczanymi bachorami. Chciałbyś być kobietą i kurą domową? Wygodnie by ci było? Ja bym nie chciał.

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Nie mają przywileju uprawiania prostytucji

 

Hahahaha 😄

 

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Np. mężczyźni nie mają przywileju wylegiwać sie w domu, gdy żona pracuje

 

mają

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Nie mają przywileju wchodzenia darmowo na rozrywki

 

mają tylko muszą o to zadbać

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Nie mają przywileju lekkiej pracy

 

kobiety też a to zależy od wielu czynników i trzeba o to zadbać

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Nie mają przywilejów wyrażania emocji

Nie mają przywileju do słabości

Ty sobie sam nie dałeś tych przywilejów bo jesteś niemęski a facet nie pyta o przywilej tylko bierze to co jego i wali go to co ktoś pomyśli.

Godzinę temu, Gość incel napisał:

Nie mają przywilejów w prawie np. osądzanie alimentów, odbieranie dziecka

Tu masz rację ale dlatego trzeba dobrze wybrać partnerkę z którą chcesz mieć dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loraine
23 godziny temu, Gość mózg napisał:

To nie jest takie pewne. Nie ma na to historycznych dowodów.

Cześć. Brakowało mi Ciebie 😁

Jest coraz więcej dowodów. Ostatnio ogladalam bardzo ciekawy dokument gdzie naukowcy badali dna kuzyna Jezusa. Oczywiscie Izrael nie wydal wszystkich papierow i rzeczy zebranych. Jednak wyszly bardzo ciekawe rzeczy zwiazane z pochodzeniem Jezusa i jego rodziny poniewaz okazalo sie ze nie byl ani Żydem ani Galilejczykiem a pochodzil od ludzi - malej grupy spolecznej ktora uznawala ideologie i bogow innych religii. Uznawali bowiem ze bog jest energia bez wzgledu na religie. Zapomnialam nazwe ale moze jeszcze gdzies znajde nazwe tej malej juz w tej chwili wymierajacej spolecznosci na Bliskim Wschodzie.

23 godziny temu, Gość mózg napisał:

Więc od braku tego powinny być diabły które są ich przeciwieństwami np diabeł obżarstwa, diabeł chamstwa, diabeł egoizmu, diabeł wódki itd 😄 Za chorowanie na raka odpowiada diabeł raka. Fajnie tak wszystko uprościć bo już nie trzeba myśleć i jest na kogo zwalić winę lub zasługę żeby dalej się obwiniać.

Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że religia to największe zło jakie spotkało ludzkość. To duchowy rak.

Ludzie kiedyś ale dzisiaj także wierzą w to. Byli bogowie, boginie, pomniejsza bóstwa. Jeżeli chodzi o alkohol w mitologii istniał Pan który był ubóstwem odpowiadającym za wino i zabawę. Co do religii myślimy podobnie.

23 godziny temu, Gość mózg napisał:

Ale na jakiej podstawie to przyjmujesz? Nauka tego nie potwierdza. Na śmierć na krzyżu skazywało się wtedy wielu ludzi a w Biblii były nawet opisy jak Jezus z nimi rozmawiał ale to nie źródło historyczne. Nie jest też źródłem moralności a niektóre stwierdzenia są takie że po prostu każdy się z tym zgodzi ale tak naprawdę to uogólnienia.

Nauka w tej chwili potwierdza nawet to jak wyglądał Jezus. Np.w Polsce ludzie często uważają co z resztą jest przedstawiane na witrazach i obrazach że Jezus jest blond mężczyzna o niebieskich oczach. Niestety to nie ma przełożenia na realia ponieważ na Bliskim Wschodzie dzisiaj i ponad 2 tyś lat temu ludzie mają ciemniejsze karnacji, oczy ciemne, włosy ciemne, w czasach Jezusa większość mężczyzn uprawialo zawód rybaków, cieśli więc byli bardzo umiesnieni ale również niezbyt wysocy. W ogóle jest problem z dowodami bo Izrael i Watykan nie chce np.ujawnic ich aby pomóc w badaniach. Kolejna istotna sprawa jest to że wszelkie informacje ujawnione dotyczą mężczyzn. Ale jest ogromna luka w życiorysie Jezusa. Nie mówi się i nie ujawnia informacji o kobietach z rodziny Jezusa i jego kuzynostwa, czy też apostołów chociaż tutaj dowody na ich odmienną orientację mizoginizm są w bibliotekach we Włoszech. Jeżeli chodzi o śmierć na krzyżu to weź poprawkę na to że Jezus nie został tylko ukrzyżowany. Wcześniej wybito mu (Co miało być tortura) kolce w głowę. Kazano mu dźwigać krzyż. Aczkolwiek kiedyś ukrzyzowywano ludzi na krzyżu w litrze T. Są chociażby informacje które można przeczytać w biblii o tym że Jezus swoją wiarę zderzył na co nie zgadzała się instytucja władzy wtedy. Kapłani byli również przeciw Jezusowi. Bo przeciez wprowadzal on zachowania jak chrzest, zajmowanie sie chorymi, uzdrawianie, pokazywanie ze prostytutka nie jest czlowiekiem gorszym od innych. To trochę tak jakby zinstytucjonalizowana władza wtedy i kapłani nie zgadzali się z nową ideologią Jezusa który zaczął pokazywać ich hipokryzję. Uważam że wiele rzeczy w spisanej historii "jezusa" jest przekolorowana a czesc informacji zostala schowana przed ludzmi z racji tego ze ciezko by bylo wyjsc i powiedziec Chrzescijanom, Katolikom i innym ze Jezus byl zwyklym czlowiekiem walczacym o swoje poglady z innymi jego zwolennikami. Może znajdę ten film dok.o pochodzeniu Jezusa i jego rodziny. Właśnie tam naukowcy uzyskali od Izraela tylko niektóre rzeczy i informacje do zbadania m.in. DNA Jakuba kuzyna Jezusa.  Bardzo ciekawe bo dowodzi że był to zwykły facet. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość incel
W dniu 25.12.2020 o 20:02, Gość mózg napisał:
W dniu 25.12.2020 o 18:48, Gość incel napisał:

stanowisko? wygodne, przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami i wraca dopiero po miesiącu.

  W dniu 25.12.2020 o 14:44, Gość mózg napisał:

Tak większość mężczyzn w Polsce jeździ na tirach 😄 Jesteś fantastą który nie ma kontaktu z rzeczywistością. Kura domowa nie ma nic. Zwykle brakuje jej pieniędzy miłości i dobrej pracy

I tym sposobem udowodniłeś/aś że masz silne schorzenie umysłowe,  natrętny zespół urojeniowy, czy silne upodobanie do krętactwa z jednoczesnym brakiem wstydu i to pomimo pisania treści publicznie. Jesteś osobą tak chorą, że gdyby kultura piętnowała mówienie fałszywego świadectwa o czymkolwiek to byś był od razu odizolowany.

Dowodem, powyższej diagnozy wobec ciebie jest zacytowane jedno z twoich zdań które to zdania podobne popełniasz co krok, jakobym ja napisał, że większość mężczyzn jeździ na tirach i że skoro tak napisałem według twoich wytworów umysłowych, to jestem też fantastą i nie mam kontaktu z rzeczywistością.

Posiadasz zerowy poziom kultury/silne zaburzenie umysłowe(które uprawiasz tu długi czas), zakładając zarazem, że ktoś jest tak gigantycznym durniem, że myśli, że większość mężczyzn w Polsce jeździ na tirach. Obstawiałbym, że większość jeździ dostawczakami z jakimiś narzędziami, pracując przy wnętrzach i innych remontach.

Każda twoja treść jest całkowicie nielogiczna/nie obiektywna/silnie zaburzona np. stwierdzenie, że kura domowa nie ma nic, to kto jej przywozi pieniądze, że ma na różne wydatki.

W dniu 25.12.2020 o 20:02, Gość mózg napisał:

Hahahaha 😄

W dniu 25.12.2020 o 20:02, Gość mózg napisał:

mają

W dniu 25.12.2020 o 20:02, Gość mózg napisał:

mają tylko muszą o to zadbać

Tu przykład twoich zdawkowych 'wypowiedzi', z których trudno wywnioskować sens.

Czy może zgłosić cie teraz na policje? Mam zapisane wszystko człowieku co tu wypisywałeś/aś.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg

@franca zajmij się tym frustratem. Kasuj takie wypowiedzi.

Najpierw napisał że przeważnie faceci jeżdżą na tirach a kiedy to wyśmiałem wypiera się kłamiąc prawie że w żywe oczy.

17 minut temu, Gość incel napisał:

stanowisko? wygodne, przeważnie kobieta leży w domu, a mąż np. jeździ tirami i wraca dopiero po miesiącu.

 

Przecież ty gościu nie kontrolujesz tego co piszesz. Najlepiej idź na tą policję to może od razu wyślą cię do psychiatryka i będziemy mieli spokój.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Cześć. Brakowało mi Ciebie 😁

Hejka :)

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Jest coraz więcej dowodów. Ostatnio ogladalam bardzo ciekawy dokument gdzie naukowcy badali dna kuzyna Jezusa. Oczywiscie Izrael nie wydal wszystkich papierow i rzeczy zebranych. Jednak wyszly bardzo ciekawe rzeczy zwiazane z pochodzeniem Jezusa i jego rodziny poniewaz okazalo sie ze nie byl ani Żydem ani Galilejczykiem a pochodzil od ludzi - malej grupy spolecznej ktora uznawala ideologie i bogow innych religii. Uznawali bowiem ze bog jest energia bez wzgledu na religie. Zapomnialam nazwe ale moze jeszcze gdzies znajde nazwe tej malej juz w tej chwili wymierajacej spolecznosci na Bliskim Wschodzie.

Ale niby jak do tego doszli? Jezus jest wymyśloną postacią (najprawdopodobniej) a część rzekomych dowodów była fałszowana żeby to potwierdzić podczas gdy historycy współcześni Jezusowi w ogóle nie wspominali o tej postaci a Biblia to zbiór mitów z dużo starszych cywilizacji. Ciekaw jestem nazwę tego programu i jakie źródła tam podali. Ja tam nie ufam temu co mówią w telewizji. Na focus TV mówią wprost że kosmici odwiedzają Ziemię i że nas stworzyli. To nie jest nauka.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Jest coraz więcej dowodów. Ostatnio ogladalam bardzo ciekawy dokument gdzie naukowcy badali dna kuzyna Jezusa. Oczywiscie Izrael nie wydal wszystkich papierow i rzeczy zebranych. Jednak wyszly bardzo ciekawe rzeczy zwiazane z pochodzeniem Jezusa i jego rodziny poniewaz okazalo sie ze nie byl ani Żydem ani Galilejczykiem a pochodzil od ludzi - malej grupy spolecznej ktora uznawala ideologie i bogow innych religii. Uznawali bowiem ze bog jest energia bez wzgledu na religie. Zapomnialam nazwe ale moze jeszcze gdzies znajde nazwe tej malej juz w tej chwili wymierajacej spolecznosci na Bliskim Wschodzie.

W Hinduizmie był nawet Bóg który dał ludziom marihuanę i alkohol żeby się dobrze bawili 😄 Ten sam Bóg odpowiada też za zniszczenie i oczyszczenie.

Cytat

Shiva (łaskawy, przychylny) - jeden z najistotniejszych dewów w hinduizmie. Tworzy Trimurti (rodzaj trójcy hinduistycznej) razem z Brahmą i Wisznu, w której symbolizuje unicestwiający i odnawiający aspekt boskości. Przez śiwaitów uważany jest za Boga jedynego, tożsamego z bezpostaciowym wszechprzenikającym Brahmanem.

Ciekawe skąd się wzięła koncepcja trójcy.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Nauka w tej chwili potwierdza nawet to jak wyglądał Jezus.

Wątpię że to nauka. Fakty są takie że nie ma źródeł historycznych o Jezusie i z tego powodu Kościół próbował dorobić takie dowody. Jedyne co naukowcy mogą zrobić to ocenić przeciętny wygląd człowieka z tamtego regionu w tamtych czasach.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

W ogóle jest problem z dowodami bo Izrael i Watykan nie chce np.ujawnic ich aby pomóc w badaniach

Kościół blefuje że są jakieś dowody a gdyby były to już byśmy je znali i podawaliby to jako dowód. To kolejny mechanizm trzymania ciemnoty w garści wraz z ich umysłami i niestety emocjami.

2 godziny temu, Gość Loraine napisał:

Właśnie tam naukowcy uzyskali od Izraela tylko niektóre rzeczy i informacje do zbadania m.in. DNA Jakuba kuzyna Jezusa

Nie wierzę tym naukowcom. To nie są dowody tylko zwykły blef i od razu to widać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu

Trzeba zwrócic uwage że religia to nie monolitowa bryła i kryja się pod jej szyldem rózne zjawiska.

Krytykowanie religii jest zawsze dla mnie troche trywialne, tendencyjne - bo to proste i łatwe uderzac w religie. A Polityka wszystko zaprzegnie jako swoje narzędzie i religia nie jest tutaj akurat wyjątkiem i to argument dla mnie nie jest.

Myslę ze to wybor indywidyualny ( i ndywidualna odpowiedzialność) ku czemu ktos kieruje uwage. Jesli ktoś daje sie wciągnac, w kontrolujace i neurotyczne wspólnoty , daje sie oglupic politykom, pozwala sie skarłowacieć środowiskom zawodowym lub rodzinnym nawet,... wybiera prowincjonalnego księdza licząc że ten go gdzieś zaprowadzi - no to taka osoba musi sobie odpowiedziec jakie potrzeby chce realizowac i czego oczekuje od swoich wyborów.

 

W dniu 24.12.2020 o 18:24, Gość mózg napisał:

religie szkodzą bo odcinają człowieka od prawdy

z religią jest jak z polityką. Trudno wyrokowac zero jedynkowe sądy. I wsród polityków zdarzają się męzowie stanu, podobnie jak w korpo trafiaja sie odpowiedzialni liderzy. 

dla mnie to trcohe jak zrugac Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza za to, że zajmowali się poezją (jak tysiące grafomanów) i oskarżyć o szerzenie złego stylu, bo dotknęli sie tej samej dziedziny co rzesze grafomanów bez talentu. To  nie sztuka krytukować mizernego wierszokletę. Sztuka poszukać czegoś z górnej półki jesli chce sie osądzic czy poezja jest dla mnie lub nie i tego spróbować.

 

W dniu 25.12.2020 o 14:47, Gość mózg napisał:

Ci którzy szukają rozwoju w religii i faktycznie się rozwijają przecież rozwijaliby się też bez religii.

dobry utalentowany artysta, nie rozwija sie w samotni -  najczęsciej wykluwa sie pod okiem jakiegoś mistrza, który go podprowadzi ( i w odpowiednim momencie puści, oddając niezalezność).

Gdy mowimy o religii, nie mowimy tylko o wojnach w jakie religia była zaprzęgana, ale mówimy tez o intelektalnej, kultorowej ( i duchowej dla niektórych ) spuściźnie. Mówimy o życiu tysięcy mnichów, którzy żyli przez wieki w ubóstwie i poswiecali sie tysiącom godzin kontemplacji, pogrązając sie w uczciwych poszukiwaniach. Mwimy o uczciwym trudzie podjętym przez wielu... a nie tylkko o neurotycznych histeriach podejmowanych w bezradności.

I kiedy taki BJZ np. pisze o swoich medytacyjnych odlotach  to przed nim było tysiące, którzy podobnie jak on  odlecieli 🙂 Ale byli tez tacy , którzy nie odlecieli, bo wsparli sie poszukiwaniami poprzedników, I wiedzieli np. że to dosc typowy etap, na który rózne tradycje (nie tylko chcrzescijańsie) mają swoje wskazówki.  

Warto korzystać z cudzych dośwadczeń, ipodobnie wspierać lub przeglądać się choćby tradycjom. Nie trzeba wierzyć . Uwazam że chrzesijaństwo to wspólne dziedzictwo i kazdy ma prawo przegladac sie w tym jak chce bez kiepskich pośredników, lub wogóle bez posredników jesli tego nie chce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loraine
20 godzin temu, Gość mózg napisał:

 

Hejka :)

Nie wierzę tym naukowcom. To nie są dowody tylko zwykły blef i od razu to widać. Pozdrawiam.

Haj hej. Odniosę się tak na szybko do Focus. Więc widziałam informacje w focusie że inne istoty żyjące w kosmosie mogą nas odwiedzać. Ja mam pewne zdanie na ten temat a mianowicie faktycznie nie neguję istnienia życia we Wszechświecie. Natomiast istnieje wiele galaktyk. Także nawet nie ma podstaw aby myśleć że jesteśmy jedyni. Jednak jakoś wątpię aby ktokolwiek nas odwiedzał, a tym bardziej żebyśmy my powstali od istot żyjących gdzie indziej w kosmosie. Generalnie jestem ostrożna co do wiadomości o tym że może w kosmosie zyją jakies podobne do nas istoty. Ale jak napisałam nie neguję życia gdzie indziej bo wiemy że życie istnieje także na innych planetach. Chodzi m.in. o życie wykryte w zamrożonej wodzie na powierzchni jednej z planet. Więc życie jako życie podstawowe istnieje. Na ziemi podobno równiez życie istniało najpierw w wodzie później ewoluowało.
Co do tego filmu o Jezusie (czy jakkolwiek mógł mieć na imię), znalazłam film ale na cda, być może na Youtube też jest. Wstawiam link gdybyś chciał obejrzeć i może ktoś jeszcze też będzie chciał obejrzeć:
https://www.cda.pl/video/17966153a

To jest  film z History z 2017 roku.


Co do blefu faktycznie było coś w 2007 roku gdzie czytałam że James Cameron wynajął jakiś ludzi i sam wyreżyserował film o grobie Jezusa i chyba innych. Ale Teolodzy z Izraela udowodnili że to jakiś przekręt nie zgadzali się z tym co pokazano w filmie. Nie oglądałam tego ale ponoć wszystko skończyło się w sądzie.
Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mitres

Wiara to niestety jest opium dla mas https://totemat.pl/co-to-jest-wiara/ bo ci najbardziej zagorzali najczęściej sa owcami manipulowanymi przez wodzirejów jacy za nich maja myśleć. Katolicka - zlepek przekazań sumeryjskich a więc każdy wierzący w katolicki to przecież osoba tępa jaka się na to godzi. Tak samo wiele innych religii, włożenie swojego losu na karb czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mózg
17 godzin temu, Gość Loraine napisał:

Haj hej. Odniosę się tak na szybko do Focus. Więc widziałam informacje w focusie że inne istoty żyjące w kosmosie mogą nas odwiedzać. Ja mam pewne zdanie na ten temat a mianowicie faktycznie nie neguję istnienia życia we Wszechświecie. Natomiast istnieje wiele galaktyk. Także nawet nie ma podstaw aby myśleć że jesteśmy jedyni. Jednak jakoś wątpię aby ktokolwiek nas odwiedzał, a tym bardziej żebyśmy my powstali od istot żyjących gdzie indziej w kosmosie. Generalnie jestem ostrożna co do wiadomości o tym że może w kosmosie zyją jakies podobne do nas istoty

Hej. Myślę że istnieją inne cywilizacje z tego powodu że my istniejemy. Nie widzę powodu żeby zakładać że jesteśmy jedyni a życie to naturalny proces. Z tym że życie to posiadanie świadomości w tym rozumieniu o którym Ci pisałem czyli czucie czegokolwiek. Dla człowieka wszystko jest czuciem - myśli obrazy i dźwięki też. Dla każdej świadomości wszystko jest czuciem a nie wiemy jakie jeszcze formy może przybierać świadomość. Niekoniecznie wyglądające jak człowiek i być może niekoniecznie musi być zbudowana z materii organicznej. Inne cywilizacje mogą mieć do nas tak daleko że nie jesteśmy w stanie się z nimi kontaktować a te najbardziej rozwinięte mogą nas widzieć ale nie rozmawiają z nami z tego powodu z którego my nie rozmawiamy z jaszczurkami i gołębiami. Jest też taka hipoteza że stworzyła nas wyższa cywilizacja.

 

18 godzin temu, Gość Loraine napisał:

To jest  film z History z 2017 roku.

 

Dzięki, skomentuję jak obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...