Skocz do zawartości
Forum

Dylemat, czy się zaszczepić, czy nie? Pomóżcie!


Gość roksana36

Rekomendowane odpowiedzi

Mialam covid 2 razy. Przeszlam lekko, tak jak przeziebienie (silny bol gardla, bol glowy, kaszel). Nie widze potrzeby zebym sie szczepila, poniewaz nie jest to dla mnie osobiscie uciazliwa choroba.  
Skoro zarazaja zaszczepieni i nie zaszczepieni, nie jestem dla nikogo zagrozeniem wiekszym jako osoba niezaszczepiona. Dlaczego mam byc zmuszana do brania tej akurat szczepionki? To atak na moja wolnosc. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2021 o 07:04, Gość Mino napisał:

Deltę jest z nami dłużej niż pół roku. dlaczego do tej pory koncerny nie zmieniły szczepionki? Weszła 4 fala zachorowań która pomimo zaszczepienia części społeczeństwa powoduje więcej zgonów. 

dobre pytanie

Odnośnik do komentarza
Gość God bless America
W dniu 4.03.2021 o 16:01, Yonka1717 napisał:

Moim zdaniem należy się szczepić. Nie słucham i nie wierzę w teorie spiskowe. Wiadomo, że jest jakiś odsetek poważniejszych powikłań i dotyczy to każdej szczepionki, jednak cel ogólny, jakim jest uchronienie ludzi przed ciężkimi chorobami, jest oczywisty. Niektórzy piszą, że szczepionki przeciw covid-19 nie zostały sprawdzone. Jednak są one wykonywane na podobnej zasadzie jak coroczna nowa szczepionka przeciw grypie, na bazie wirusa z poprzedniego sezonu. 

Wszystkie dostępne dzisiaj szczepionki przeciw koronawirusowi niestety nie zawierają nowych mutacji (oczywiście zabitych). Być może za rok będą nowe, jednak wierzę w to, że aktualne szczepienie przynajmniej ograniczy skutki w razie zakażenia. 

Zaszczepiłam się w ubiegłym tygodniu Astrą, wolałabym Pfeizerem, ale nie miałam możliwości, następne szczepienie za 2,5 miesiąca. Szczepionka kompletnie bezbolesna i nie miałam żadnych negatywnych objawów. Już mnie straszą, że za drugim razem będę miała ? -przeżyję. Jednak przynajmniej połowa ludzi z pracy miała gorączkę, ból głowy, ból ramienia z rumieniem włącznie, ale cóż to jest w porównaniu z groźbą zachorowania?

Dwa tygodnie po drugim szczepieniu mam zamiar wykonać test na przeciwciała (na własny rachunek, nie będę się prosić), jednak mimo wszystko nadal będę zachowywać ostrożność. Pracuję w szkole, więc jestem szczególnie narażona na zakażenie.

Błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli... I błogosławiony kto się boi Pana... 

Odnośnik do komentarza

Brak podstawowej wiedzy z liczenia proporcji (to szkoła podstawowa) przeraża. Przykład: na 100 osób 90 jest zaszczepionych a 10 nie. Umiera co 9 zaszczepiony (czyli 10) i wszyscy niezaszczepieni (też 10). Wśród zmarłych jest 50% zaszczepionych i 50% niezaszczepionych. Czy oznacza to, że ryzyko śmierci zaszczepionych i niezaszczepionych jest takie same, jak wydaje się myśleć autor postu?

Odnośnik do komentarza

 

Trochę długie mi się wkleiło ale w sumie jak ktoś chce to sobie spojrzy. To są statystyki szczepień na całym świecie. Podane w %. Można sobie porównać wyszczepialność w różnch krajach. Tych wysoko rozwiniętych i tych nie. Można porównać Polskę  do innych krajów:
 

https://www.google.com/search?q=covid+statystyki+szczepienia&ei=Gn3xYb-vIKGorgTC2oHIAw&ved=0ahUKEwi_pLiZ8c_1AhUhlIsKHUJtADkQ4dUDCA8&uact=5&oq=covid+statystyki+szczepienia&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjoNCAAQsQMQgwEQsAMQQzoHCAAQsAMQQzoLCAAQgAQQsQMQgwFKBAhBGAFKBAhGGABQkQNYxRJg8BtoAXAAeACAAa8BiAG1DJIBBDEuMTGYAQCgAQHIAQrAAQE&sclient=gws-wizhttps://www.google.com/search?q=covid+statystyki+szczepienia&ei=Gn3xYb-vIKGorgTC2oHIAw&ved=0ahUKEwi_pLiZ8c_1AhUhlIsKHUJtADkQ4dUDCA8&uact=5&oq=covid+statystyki+szczepienia&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjoNCAAQsQMQgwEQsAMQQzoHCAAQsAMQQzoLCAAQgAQQsQMQgwFKBAhBGAFKBAhGGABQkQNYxRJg8BtoAXAAeACAAa8BiAG1DJIBBDEuMTGYAQCgAQHIAQrAAQE&sclient=gws-wiz

Odnośnik do komentarza
Gość C.D.Nastąpił

Temat powstał z dylematu; szczepić się?  Czy nie? Otóż ja to zrobiłem, bo byłem ogłupiony i miałem obawy o zdrowie. Dzisiaj już ogłupiony nie jestem. A obawy o zdrowie? Nie wiem jak to określić. Powiem tak. Nie mam już obaw, bo nie mam już  zdrowia. Zniszczyła mi je szczepionka Moderna. To była męczarnia. I dużo szczęścia bo zakrzepy nie doszły do serca. Chociaż czy ja wiem czy to takie szczęście? Życie z dnia na dzień i wydawanie więcej pieniędzy na samo leczenie, niż jest się w stanie zarobić? To raczej wegetacja. Uszkodzone pół organizmu. Mnóstwo stanów zapalnych. Prawie nic nie daje się dobrze wyleczyć. Męka. Minął już rok od pierwszych powikłań czyli zapalenia ścięgien w stopach. Udaję ,że chodzę. I to po specjalistycznym leczeniu. A statystyki pokazuję, że szczepionki są mało skuteczne i działają krótkotrwale. Jak zgłaszałem NOP w Sanepidzie to mi powiedziano w cztery oczy: "To jest eksperyment. Szczepionka nie jest dla każdego". A te s.....y w mediach wmawiają jaka to ona  bezpieczna i wspaniała.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość C.D.Nastąpił napisał:

Temat powstał z dylematu; szczepić się?  Czy nie? Otóż ja to zrobiłem, bo byłem ogłupiony i miałem obawy o zdrowie. Dzisiaj już ogłupiony nie jestem. A obawy o zdrowie? Nie wiem jak to określić. Powiem tak. Nie mam już obaw, bo nie mam już  zdrowia. Zniszczyła mi je szczepionka Moderna. To była męczarnia. I dużo szczęścia bo zakrzepy nie doszły do serca. Chociaż czy ja wiem czy to takie szczęście? Życie z dnia na dzień i wydawanie więcej pieniędzy na samo leczenie, niż jest się w stanie zarobić? To raczej wegetacja. Uszkodzone pół organizmu. Mnóstwo stanów zapalnych. Prawie nic nie daje się dobrze wyleczyć. Męka. Minął już rok od pierwszych powikłań czyli zapalenia ścięgien w stopach. Udaję ,że chodzę. I to po specjalistycznym leczeniu. A statystyki pokazuję, że szczepionki są mało skuteczne i działają krótkotrwale. Jak zgłaszałem NOP w Sanepidzie to mi powiedziano w cztery oczy: "To jest eksperyment. Szczepionka nie jest dla każdego". A te s.....y w mediach wmawiają jaka to ona  bezpieczna i wspaniała.

Spróbować walczyć o odszkodowanie, w USA takie sprawy to norma.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...