Skocz do zawartości
Forum

Coś mnie wyniszcza


Gość Patryk Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk Król

Dzień dobry,

Od kilkunastu tygodni walczę z problemami, których lekarze nie potrafią lub nie chcą rozwiać, mam bóle w okolicy śledziony, stolec luźny w kolorze toffi, spadek wagi okolo 13 kg od sierpnia, bóle jąder i węzły 3-4 mm karkowe-szyjne, nie mam sił do działania jest mi słabo, dwie gastroskopie wykluczajace siebie niby bez znamion nowotworowych, usg stłuszczenie trzustki, węzeł przy dwunastnicy 15 mm, i krew niby w normie ale niektóre parametry w górnej granicy , coś mruczy mi na wysokości wątroby ale to na plecach po prawej stronie, słabo mi, TK w porządku, lekarze od przychodzi po specjalistów patrzą tylko w wyniki i mówią że refluks i nerwica, a ja po prostu chyba już schodzę. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem z jakimi oraz z iloma  lekarzami sie konsultowsles,ale skoro wszyscy wykluczyli u Ciebie powazne schorzenia to moze rzeczywiscie to refluks, nerwica,lub IBS.IBS moze dawac naprawde okropne objawy-bole,biegunki,zaparcia,bulogoty,przelewania,obnizenie nastroju,nawet moze prowadzic do depresji.Rozumiem,ze badania na pasozyty,posiewy kalu na grzyby i bakterie,testy na nietolerancje pokarmowe,hormony tarczycy oraz prace trzustki i watroby zrobiles?Powiekszone wezly szyjne moga wystepowac przy refluksie.Prawidlowy wynik gastroskopii wcale nie wyklucza refluksu.Najlepiej zrobic PH-metrie przelyku,oraz badanie w kierunku SIBO.

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk Król

Tak, większość badań robiona, ale lekarze których odwiedzam podwazają opinie swoich kolegów i wymyślają swoje teorie a ja mam już takie bóle pleców przy tym że oddychać nie mogę normalnie. Boję się że to rak, do tego stopnia że zaczynam się ze wszystkim bliskimi żegnać. Lekarze w ogóle nie reagują na spadek wagi a on nastąpił tak po prostu zleciało ze mnie w kilka tygodni jak w raku.

Odnośnik do komentarza

Musisz wybrać się do innego lekarza. Może wybierz się do takiego którego naprawdę ludzie polecają. Np poprzez portal znany lekarz. Nie robię reklamy. Chodzimi o to że tam są realne opinie pacjentów czy warto iść. Jaka cena za wizytę. Musisz się ratować. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk Król

Byłem u specjalistów polecanych tam, co mają tytuły i sprzęty, ale jak czegoś nie widzą w papierach to olewają że nie  tym problem, ostatnio usłyszałem że dwie gastroskopie źle wykonane trzeba nową, to skąd wiedzieć czy radiolodzy się nie mylili na TK czy Usg?

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz zostales dokladnie przebadany przez wielu lekarzy.Skoro wszyscy twierdza,ze wyniki sa ok,to moze rzeczywiscie tak jest,a przyczyny nalezy szukac w glowie.Jesli nie ufasz radiologowi to wez wynik TK i pokaz pokaz go innemu,zeby ocenil.USG mozesz tez powtorzyc,podobnie jak wyniki krwi ,oraz badania na pasozyty.Nie rozumiem,co znaczy ze gastroskopia zle wykonana?Za krotko?Endoskop nie wlozony do konca,czy moze badanie przerwane w trakcie?

A tak w ogole to mam kumpele,ktora ciagle chodzila po lekarzach bo bolal ja brzuch I wmawiala sobie raka trzustki na poczatku,a pozniej juz wszystkiego.Wszyscy lekarze,ktorych odwiedzila byli zgodni,ze to nerwy a ona twierdzila ,ze wszyscy sie myla a ona pewnie umrze niedlugo bo tak strasznie ja brzuch boli,chudnie a wszyscy lekarze ja olewaja.Przesiadywala na forach internetowych i szukala nowych objawow.ze 2 lata to trwalo.W koncu ktos jej uswiadomil,ze gdyby naprawde miala raka trzustki to juz by nie zyla,a minely juz 2 lata odkad zaczela sie bujac po lekarzach.W koncu trafila do dobrego psychologa,ktory jej pomogl.Problem calkiem  nie minal,bo zespol jelita nerwowego ma to do siebie,ze czesto daje o sobie znac,ale dziewczyna odzyla i przestala na sile wmawiac sobie choroby.

Skoro robiles  wszystkie mozliwe badana  i one sa w normie ,a lekarze nie znaja przyczyny twojego samopoczucia to tym bardziej na forum nikt nie postawi ci diagnozy..

Nie wiem,moze jeszcze dokladniej przebadaj sie pod katem pasozytow-trudno je znalezc,badania trzeba czesto powtarzac,najlepiej w kilku laboratoriach.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk Król

Dwa różne opisy wskazujące na dwie różne choroby, czy Twoja koleżanka tez straciła szybko ponad 10% swojej masy? I wyglądała już jak skóra na kościach? Mi też tak mówią ale ostatnio czytałem zbiórkę jednego Pana co w styczniu zaczął chudnąć, w maju miał 15 kg mniej, a teraz lekarze robią mu poraz 3 biopsje bo im nie wychodzi. Mowa o jego trzustce. Pani Chmielewska też miała ponad rok diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Widze,ze wmowiles sobie tego raka.Skoro az  tak sie boisz i nie daje ci to spokoju to zrob badanie CEA (markery nowotworowe),zbierz wszystkie wyniki jakie masz i umow sie na wizyte do onkologa-gastrologa.Opowiedz szczerze o swoich obawach, ze zle sie czujesz,powiedz ze cie boli,ze chudniesz a twoje wyniki wskazuja,ze jestes w 100% zdrowy.Jesli onkolog powie ci,ze to nie rak to moze to cie uspokoi.Troche cie rozumiem,bo sama mam problemy z ukladem pokarmowych (refluks,IBS,niestrawnosc) ,potrafie schudnac 10kg w miesiac i tez kilka razy przeszlo mi przez glowe,ze moze to cos powaznego,ale skoro zostalam przebadana od stop do glow i zaden lekarz nie znalazl nic niepokojacego to widocznie tak jest.Nie mysle o tym,nie szukam chorob w razie nasilenia objawow ratuje sie dieta I lekami.Caly czas suplementuje wit D,oraz probiotyki,pije 2-3 l wody dziennie.

Moim zdaniem to "cos co cie wyniszcza " to twoje nerwy.

Wejdz na forum Psychologia lub Nerwica i poczytaj tam jest wiele podobnych przypadkow do Twojego.Dopasowywanie przypadkow innych ludzi wyczytanych w internetach to zdecydowanie zly pomysl.Nawet najzdrowszy czlowiek jesli jest podatny na sugestie cos zawsze sobie dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk Król

Tak nie do końca, staram się myśleć pozytywnie, pracuje normalnie i robię wszystko co mogę z dietą, ale od dziecka jadam dużo słodkiego i czy to nie może wpłynąć na nowotwory? Może Pani powiedzieć coś więcej o swoich problemach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...