Skocz do zawartości
Forum

Co mam zrobić z tymi problemami w szkole?


Gość w...i

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobić!? Witam mam 15 lat i uczęszczam do bardzo wymagającego liceum w moim mieście. Nie był to do końca mój wybór. Dużą przyczyną dzięki temu że poszedłem do tej szkoły było to,że moje najlepsze koleżanki szły do tej szkoły. Gdy moja siostra zaproponowała mi tą szkołę nie zastanawiałem się czy będzie to szkoła dla mnie tylko poszedłem tam ze względu na moje przyjaciółki. Poszedłem na profil mat-fiz. Było to bardzo błędne ponieważ nie lubię fizyki i mam duże problemy z fizyka. Ale wtedy się nad tym nie zastanawiałem. Za niedługo kończy się półrocze a ja już nie wytrzymuje. Bowiem coraz gorzej się czuje. Wstaję bardzo wcześnie rano i od razu boli mnie brzuch na myśl o tym że się nie uczyłem do żadnych przedmiotów ale nie jestem w stanie. Bardzo się boje i nie wiem co robić. Wszyscy bliscy koledzy i koleżanki mówią mi żebym się przepisał do technikum. Ja też twierdzę że technikum będzie dla mnie dobrym wyborem. Nie rozmawiałem o tym jeszcze z mamą ponieważ boje się jej reakcji. Jestem bardzo średnim uczniem nie potrafię siedzieć całymi dniami przy książkach i się uczyć. Teraz z tego stresu i tego że nie przepadam za większością nauczycieli jest ze mną coraz gorzej. Z matematyki mam duże braki i nie wyobrażam sobie dalszej edukacji w tej szkole. Czuje się od pierwszego dnia w tej szkole źle. Czuje że ta szkoła nie jest dla mnie. Naprawdę nie wiem co zrobić czuje że jak zostanę w tej szkole to się wykończe ale nie potrafię porozmawiać z mamą. Proszę o pomoc co mam zrobić bo już nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość w...i napisał:

Poszedłem na profil mat-fiz

Prościej będzie przenieść się do klasy o innym profilu, w ramach tej samej szkoły. Im wcześniej powiesz mamie tym lepiej dla Ciebie, więc nie okładaj tej rozmowy. Najpierw możesz porozmawiać z dyrektorem szkoły, wychowawcą czy z przyjaznym nauczycielem, żeby się zorientować o możliwościach. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz porozmawiać szczerze z mamą.  Nie ma sensu żeby w to brnąć. O ile zmiana jest jeszcze możliwa to zrób to jak najszybciej. 

 

Ps

Swoją drogą czemu do tematu o szkole został przypisany tag ginekologa???

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2020 o 12:45, Gość w...i napisał:

Wszyscy bliscy koledzy i koleżanki mówią mi żebym się przepisał do technikum

A czy któryś z nich chodzi do technikum, że Ci tak doradza ? ? Przecież tam masz oprócz podstawowych przedmiotów jeszcze zawodowe oraz praktyki i uczysz się rok dłużej. Prościej jest zmienić klasę na inny profil np. ogólny. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...