Skocz do zawartości
Forum

Liczenie kalorii niezdrowego jedzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Mam 23 lata. Od początku pandemii pracuję z domu i wychodzę z niego +- raz na tydzień, najczęściej żeby wsiąść do samochodu i pojechać do sklepu. Nie mam praktycznie żadnej aktywności fizycznej. Przytyłem dość dużo i ważyłem w najgorszym momencie 93 KG (przy 173 cm wzrostu).

Jakby tego było mało - od dziecka nie jem żadnych warzyw. Lubię za to mięsa i produkty mączne. Pizza/KFC/MC Donalds/Kebab - średnio raz na tydzień.

Postanowiłem coś zmienić i od 7 tygodni notuję wszystko co zjadam i liczę kalorie. Waga elektroniczna (z czujnikami) powiedziała mi, że minimalna ilość kcal, którą muszę dostarczyć żeby prawidłowo funkcjonować to ok 1900 kcal. Tak właśnie robię. Schudłem 3-4 KG.

Dodam jeszcze, że nie jem regularnie. Często pomijam śniadanie/kolację i jem 2 posiłki dziennie.
Przykładowy jadłospis:
Śniadanie: bułka (białe pieczywo), masło, parówki - 600 kcal
Obiad: sos spaghetti ze słoika, mięso mielone wieprzowe, makaron spaghetti (biały), ser żółty - 1200 kcal
Kolacja: nic

Pytanie brzmi - czy odchudzanie się w ten sposób ma sens? Czy to na dłuższą metę zdrowe? Czy odpowiednio zmniejszając ilość dostarczanych kalorii (wraz z utratą wagi) możliwe że w ten sposób schudnę do 65 KG? (tyle powinienem ważyć wg wagi elektronicznej)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Samo liczenie kalorii to za mało. Nie jesz zdrowo, powiedzmy to szczerze. Same węglowodany, mięso średniej jakości... gdzie owoce, warzywa? Można chudnąć w ten sposób ale uwierz, że pojawią się problemy ze stanem cery, samopoczuciem. Brakuje Ci witamin i minerałów. Może dodaj zdrową przekąskę? Polecam https://onedaymore.pl/sklep/musli-z-suszonymi-owocami/ . A na śniadanie jedź jajecznicę, pieczywo zamień na ciemne. Pilnuj kalorii dalej ale różnicuj posiłki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...