Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krwinka

Niskie egfr przy prawidłowym wyniku kreatynine przy piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krwinka

Cześć. 

Co jaki czas pojawiają się u mnie drobne zlogi i znikają. Zogi nie blokuja nic w nerce ani w cewce. Jednak miałam przy kontroli prawie rok temu robione badanie krwi. Wraca to jakoś do mnie i nie byłam z tym u urologa. Mam kreatynine równa 0,7 a egfr 60-90. Nie rozumiem nic z tego. Nerka (bo w jednej zlogi się gromadzą) fizycznie nie jest uszkodzona. Ciężar moczu też w normie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mgmg

spokojnie, dopoki kreatynina jest w normie, egfr jest przybliuzone

moze zreszta np. jesz duzo bialka w diecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krwinka

Dzięki. Jem rzeczywiście dużo nabiału i trochę za mało płynów jest w mojej diecie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolcia

Myślę, że jak na razie w Twoim przypadku wszystko jest w porządku, ale bazując na swoim doświadczeniu – radziłabym to jednak od czasu do czasu kontrolować u urologa. Tego rodzaju złogi szybko mogą przerodzić się w kamienie. W moim przypadku tak właśnie było i usuwałam je laserowo w SCM clinic u dra Przemysława Dudka. Świetny specjalista, więc jeśli jesteś z Krakowa to polecam! Zna się na rzeczy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...