Skocz do zawartości
Forum

nieruchomość a zabezpieczenie


Gość koragreg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koragreg

Moja żona ma dwójkę dzieci z pierwszego związku z czego jedno jest mocno niepełnosprawne

Ja również mam dwójkę dzieci z pierwszego związku.

Moja żona przed zawarciem związku miała mieszkanie

W trakcie małżeństwa podpisaliśmy rozdzielność majątkową.

Po podpisaniu rozdzielności żona sprzedała mieszkanie i kupiła dom

Obiecała mi że dokona wpisu w akcie notarialnym abym nie musiał się niczego obawiać

Między czasie wpakowałem swoje oszczędności, pracę i czas w remont tego domu po czym okazało się że nie nie ma żadnego wpisu który by mnie zabezpieczał.

Niedawno po krótkiej wymianie zdań żona powiedziała mi że mam się wynieść, to jest jej dom i nic mi do tego, oczywiście zdaję sobie sprawę że nieporozumienia zdarzają się wszędzie ale wykorzystywanie swojej pozycji w ten sposób uznaję za wyjątkowo perfidny.

Materiały, narzędzia które zakupiłem do remontu były zakupione (zapłacone) z mojego rachunku- faktury również na mnie.

Wobec tej sytuacji dałem żonie rozwiązanie tj. spłaca mnie za to co wykonałem i dalej nie

wkładam żadnych swoich środków w nieruchomość i nie robię żadnych remontów lub

wpisuje mi udział w nieruchomości np. 19%. Oczywiście jest to przykład, na razie nie wiem jak to dobrze rozwiązać.

Jak wykonać zapis aby moje dzieci z pierwszego związku do tego nie miały później żadnych roszczeń, właśnie z tego powodu tj. osoby niepełnosprawnej która musi mieć całodobową opiekę a jej dochód to renta socjalna.

Żona obawia się że mogło by dojść do poważnych problemów.

Żona twierdzi że gdyby coś by się jej stało to i tak mam spadek po niej , nie wiem ale ta opcja mnie nie interesuje, dla mnie ważna jest obecna sytuacja

Sprawa dotyczy głównie osoby niepełnosprawnej która musi mieć całodobową opiekę, dlatego też żona nie może pdjąć pracy.

Czy jest taka możliwość??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...