Skocz do zawartości
Forum

Ból w nadbrzuszu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat i od 8 lat mieszkam w UK przez 4 lata trenowałem rugby ale ze względu na bole pleców które nawracają co jakiś czas musiałem zaprzestać od 5 miesięcy odczuwam bole w nadbrzuszu, śródbrzuszu oraz podbrzuszu są to bole które nie są bardzo silne ale nie są tez lekkie.  Objawy do tych bólów to zaparcia lęki ukłucia w jamie brzusznej problemy z koncentracja oraz częstomocz od  niedawna mam brać silne leki na uspokojenie o nazwie Escitalopram do tych objawów również dochodzi senność brak apetytu oraz bole pleców w okolicy lędźwiowej jak i w łopatkach od 3 dni czuje tez bole w kolanach i piszczelach ale w kolanach czułem bol już od początku  jestem hipochondrykiem i od razu zakładam najgorsze błagam wręcz o pomoc proszę powiedzieć mi czy to jest cos bardzo poważnego czy może nie do końca  moi rodzice nie chcą żebym chodził do lekarza bo uważają ze wyolbrzymiam ale ja się po prostu boje czy jest to Rak? a może to cos na tle nerwowym parę miesięcy temu wyczytałem o Zespole jelita drażliwego czy to może być to? Dopomnę również ze rok temu w okolicy Lipca miałem takie same bole ale nie jestem w stanie powiedzieć jak długo one trwały miałem robione również 29 lipca 2020 roku badanie krwi ale powiedziano mi ze jest wszystko oklej po za wysokim cholesterolem badanie krwi miało wykryć wysokie ciśnienie powodujące bole w tyle głowy robiłem także wymazy stolca które także wyszły dobrze nie było żadnego krwawienia utajnionego ani widocznego na sam koniec dodam ze wszystkie te bole jeśli miał bym określić je w skali to miały by.
Piszczele i kolana 3/10 
Plecy – 2.5/10 
Brzuch- 6/10 
Glowa-2/10 (przestały)

Odnośnik do komentarza

Witaj.Przede wszystkim nie panikuj.Takie bole brzucha moga miec wiele przyczyn,ale dlaczego od razu myslisz o raku?IBS z tego co piszesz jest prawdopodobne,ale trudne do zdiagnozowania.Diagnoza polega na wykluczeniu innych przyczyn.Przy IBS bole wystepuja w roznych miejscach,moze bolec nadbrzusze,podbrzusze oraz plecy.Najczesciej z lewej strony.Czestomocz rowniez moze byc objawem IBS.Do tego biegunki lub zaparcia.Objawy nasilaja sie pod wplywem stresu.Piszesz,ze jestes hipochondrykiem,wiec na pewno bardzo sie stresujesz kazda ze swoich dolegliwosci,a to niestety moze jeszcze bardziej nasilac problemy zoladkowo-jelitowe.Oprocz IBS przyczyna takich jak twoje dolegliwosci moga byc alergie, nietolerancje pokarmowe,pasozyty,przerost bakterii,lub grzybow.Wazna jest tez dieta.Czy dobrze sie odzywiasz?Nie piszesz jakie badania krwi robiles,moze powinienes je powtorzyc?Wiem,ze w UK ciezko doprosic sie o dodatkowe badania bo tez tu mieszkam ale jesli poprosisz lekarza I powiesz ze wciaz masz te dolegliwosci to na pewno da ci skierowanie.Ja bym zrobila jeszcze raz morfologie,CRP,enzymy watroby i trzustki,oraz test na celiakie.Poprosilabym tez o sprawdzenie poziomu wit .D oraz wapnia skoro masz bole kosci.Ja jednak mysle,ze najbardziej prawdopodobne jest ,ze masz te dolegliwosci na tle nerwowym.Hipochondria to choroba,ktora moze przejac kontrole nad twoim zyciem.Powinienes koniecznie znalezc dobrego psychologa I zaczac terapie.Niestety w Anglii lekarze zamiast terapii najczesciej zapisuja silne prochy.Jesli ciezko o psychologa w twojej okolicy to mozesz poszukac online. Zrob sobie jeszcze raz badania i jesli wszystko wyjdzie ok to pomysl o terapii.Powodzenia ?

Odnośnik do komentarza

Będę miał robione badanie krwi za 2 miesiące. Odżywiam się niestety nie za dobrze. Miałem robiony wymaz kału, ale żadnych baktrii nie wykryto. Zrobię tak jak pani napisała i dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Gość rose.lindgren

Ból nie jest bagatelizowany. Do lekarzy wydzwaniam i szukam pomocy, niestety w Anglii jest bardzo ciężko o to. Badania krwi były robione oraz wymaz konsultacje z lekarzem również się odbyły, lecz nie mam jasnej sytuacji dlatego szukam jakiś wskazówek chociażby tutaj. Tak jak wspominałem jestem hipochondrykiem, także nie lekceważę żadnego nowego bólu, bądź objawu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...