Skocz do zawartości
Forum

Gość k...k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od końca czerwca tego roku zażywam tabletki antykoncepcyjne orlifique (21 7). Każde nowe opakowanie zaczynam w niedzielę. 12.10 o stałej porze 21:30 zażyłam drugą tabletkę z nowego opakowania. Niestety zdarzają mi się mocne migreny i towarzyszące im wymioty – często zapisuje o której i kiedy miało to miejsce. Wymioty nastąpiły gdzieś między 2 a 3 w nocy, czyli w teorii minęły 3-4h ujęte w ulotce, wymagane do wchłonięcia się tabletki, więc nie zażyłam kolejnej. Do zbliżeń (bez wytrysku) doszło 26.10 i 2.11. – to drugie miało miejsce, gdy byłam na drugiej tabletce placebo. Krwawienie z odstawienia pojawiło się na następny dzień, 3.11. Dokończyłam wszystkie tabletki, w niedzielę zaczęłam nowe opakowanie. Potem przez następny miesiąc zbliżeń nie było, a wszystkie tabletki, zarówno przez październik jak i listopad przyjmowałam „przepisowo”, bez pominięć, bez wymiotów, bez opóźnień (maksymalnie 5-10 minut). Teraz spodziewane krwawienie powinno być 1-2.12. Jednak chciałabym się dowiedzieć, czy w trakcie placebo jestem zabezpieczona (na tyle ile zapewniają to tabletki) i jaki wpływ na całościową ochronę, również pod koniec opakowania, mogłaby mieć ta jedna, niepewna tabletka z początku? Czy jeśli krwawienie się nie pojawi, istnieje ryzyko ciąży? Czytałam, że czasem krwawienie może po prostu nie pojawić się, jednak wolałabym się upewnić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...