Skocz do zawartości
Forum

Czy jest możliwość uzyskania renty z powodu niezdolności do pracy?


Gość m...5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 25 lat i od dłuższego czasu choruję na depresję. Chodziłam na wizyty do psychiatrów (prywatnie), kilka razy byłam u psychologa, jednak zawsze przerwałam leczenie z powodu poprawy stanu zdrowia, która była krótkotrwała. Po ostatniej poprawie i zastosowanych lekach mimo poprawy po pewnym czasie zaczęły się pojawiać ponownie myśli samobójcze. Obecnie nie przyjmuję leków ani nie uczestniczę w psychoterapii. Często myślę o samobójstwie, nie mam na nic ochoty, do wszystkiego co robię muszę się zmuszać. Straciłam nadzieję, że kiedyś będzie już lepiej. Dodatkowo niecały miesiąc temu uległam poważnemu wypadkowi na rowerze (uraz kręgosłupa). W chwili obecnej nie jestem w pełni samodzielna, potrzebuję pomocy drugiej osoby przy codziennych czynnościach. W tym momencie nie jestem w stanie podjąć pracy. Przed wypadkiem nie pracowałam, byłam zarejestrowana jako bezrobotna. Czy jest możliwość uzyskania renty z powodu niezdolności do pracy? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przed pandemią może i szybciej można by się starać o przyznanie renty. Ale teraz nie mam pojęcia ile trzeba się starać. Ty przerwałas leczenie mimo że ma sz myśli śamobójcze. Aby złożyć papiery powinnaś być cały czas pod opieką lekarzy nie ttlko psychologa ale też psychiatry i ci lekarze owinni wypisać papiery poświadczając o twoim stanie zdrowia. Ty musiałabyś pozbierać wszystkie papaiery od lekarzy i terapeutów i dostarczyć. Wróć na terapię i umów się na wizytę do psychiatry. Bądź cały czas pod opieką lekarska. Jeżeli doznałaś urazu kręgosłupa na trwałe i również jesteś pod opieką lekarską, bierzesz leki to również lekarz który zajmuje lub zajmował się twoim kręgosłupem powinien wypisać odpowiednią opinię i te wszystkie papiery powinnaś dostarczyć. Ale chyba najpierw powinnas napisac wniosek. Jeżeli leżałaś w szpitalu po urazie to na pewno się tobą zajmował lekarz i masz kartę w której opisano twój stan zdrowia. Musisz spróbować. Pewnie w internecie są jakieś podpowiedzi i informacje na temat czy teraz można starać się o rentę. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie pracowałaś to nie otrzymasz renty z tyt.niezdolności do pracy - o ile się to nie zmieniło. Możesz popytać o rentę socjalną, ale nie mam pojęcia jakie obecnie trzeba spełnić warunki. Poza tym, nawet gdybyś pracowała to nie dostaniesz renty jeśli przerwałaś leczenie. Do renty trzeba udowodnić leczenie: terapią, lekami, rehabilitacją, sanatorium, szpitalem... im więcej tego tym lepiej.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...