Skocz do zawartości
Forum

Czy moge miec OCD?


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku lat zmagam sie z natretnymi myslami, ktorych konsekwencja jest wykonywanie sekwencji czynow/gestow.

Przyklad dzis mialam stresujacy dzien. Caly dzisiejszy wieczor mysle o tym ze zaraz zadzwoni telefon z wiadomoscia ze ktos z mojej rodziny zmarl mial wypadek itp. choc nikt nie jest chory ani nic z tych rzeczy. Jesli o tym pomysle odrazu musze wykonac moj ,,rytulal". Bardzo wstydze sie tego co robie ale nie radze juz sobie. Moj  rytulal to 3x wykonanie znaku krzyza przy jednoczesnym ,,wypluciu slow" jak to sie nie raz mowi ,,tfu tfu" a po tym 3x wlasnie to wyplucie slow czyli ,,tfu tfu" przy jednoczesnym kreceniu glowa na ,,nie". Jest ti bardzo skoplikowane i wiele osob moze tego nie zrozumiec ale inaczej tego opisac nie umiem. Licze na jakiekolwiek porady. Pozdrawiam.

Dodam ze mam 17 lat 

Odnośnik do komentarza

Jakakolwiek rada...jesteś pewna ? Wbrew pozorom nie jesteś sama z tym problemem. Co prawda tak daleko nigdy nie zaszedłem ale mechanizm był u mnie podobny. Dzieje się to najczęściej jak cała rodzina jest mocno wierząca i człowiek od kiedy pamięta czuje na sobie tą presję religijna...która z czasem zamienia się w nerwicę religijna. Co zrobiłem aby z tego wyjść ? Czy odpowiedź że dorosłem / zmądrzałem / zrezygnowałem z tak gorliwej żarliwości religijnej jest odpowiednia ? Ale wystarczyło odpowiednio sobie tą religie w głowie ułożyć a nie tak jak indoktrynowano mnie od najmłodszych lat i problem nerwicy religijnej zniknął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...