Skocz do zawartości
Forum

Depresja a szukanie pracy


Gość Annabelle

Rekomendowane odpowiedzi

Straciłam prace z dnia na dzień z powodu depresji. Martwi mnie stan obecnej pandemii, szukam pracy od jakiegoś czasu ale bez sukcesu

Zastanawiam się jak o tym mówić na przyszłych rozmowach o prace.

Bo nie ma co się łudzić- to pytanie predzej czy poźniej padnie. Wystarczy zapytać : to pracuje pani obecnie w firmie xxx?

 

Pracowałam w jednej firmie dłuższy czas, prawie 3 lata- mocny wyzysk, korporacyjna atmosfera i tempo doprowadziły u mnie do depresji, wypalenia i stanów lękowych.

Byłam na zwolnieniu lekarskim teraz akurat w czasie pandemii przez prawie 10 mies. Pracodawca teraz wlaśnie na świeżo po kilku miesiącach mnie zwolnił z dnia na dzień z umowy o prace ( bo miał takie prawo) i zostałam z niczym.

 

Boje sie dalszych porażek jakie wczesniej osiągnełam przy szukaniu nowej pracy. Mam wrazenie ze do niczego sie nie nadaje przez to ze nie mogę znaleśc nowej pracy. Szukam w sumie już od ponad roku i bez skutecznie. Sytuacja jak w kołowrotku - chce z tego wyjść, mieć szanse, zacząć normalnie funkcjonować ale nie mam szans bo praca.

 

Przygotowuje sie na rozmowę o pracę w jednej firmie, bardzo mi na niej zależy.

CV do nich było wysyłane dość dawno i mają wciąż zapis ze tam pracuje. Za 2 dni mam z nimi kolejną rozmowę a oferta i warunki wydają się bardzo obiecujące. Zależy mi żeby jak najlepiej wypaść.

 

Jak mówić o tym, że zostałam zwolniona z dnia na dzień, ale nie z mojej winy ( tak jest w wypowiedzeniu) ale z tego powodów zdrowotnych i dłuższej nieobecności w pracy? nie mogę zle mówić o byłym pracodawcy bo to dobrze nie świadczy..

Nie chce i nie kłamie, bo wiem że to i tak prędzej i później wyjdzie. Czuje się w kropce.

Dodatkowo jeszcze teraz jeżdze na rehablilitacje kręgosłupa ale wlasnie ją w przyszłym tygodniu kończe.

 

Boje sie, że mogą nie mieć do mnie zaufania zeby mnie zatrudnić przez to ze poprzednia firma wypowiedziała mi umowę wlasnie przez dlugą nieobecnośc przez problemy ze zdrowiem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie załatwiłaś sobie rozwiązania umowy za porozmieniem stron. Widać, że przegięłaś z tym zwolnieniem, mogłaś się spodziewać takiej reakcji. 

Godzinę temu, Gość Annabelle napisał:

Jak mówić o tym, że zostałam zwolniona z dnia na dzień, ale nie z mojej winy ( tak jest w wypowiedzeniu

Teraz pozostaje powiedzieć, prawdę, że zwolnienie było z przyczyn przedłużającego się chorobowego, wynikające z:

Godzinę temu, Gość Annabelle napisał:

mocny wyzysk, korporacyjna atmosfera i tempo doprowadziły u mnie do depresji, wypalenia i stanów lękowych.

Powiedz, że wszystko minęło, czujesz się dobrze, jakby mieli wątpliwości, powiedz, żeby Ci dali szansę zatrudniając na okres próbny. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...