Skocz do zawartości
Forum

Proszę o radę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  Od ponad roku mam to samo, czyli straszne dusznościNie towarzyszą mi przy tym żadne bóle, czasami tylko jakiś nerwoból, czy coś. Ale to chwila tylko. Miałam robione wszystkie badania (tj. RTG klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, TSH tarczycy, badanie nerek, wątroby, morfologia, mocz itp.) Byłam prawie w lata temu u pulmonologa to zbadał mnie tylko słuchawka i powiedział, że żadnych duszności nie mam i to wszystko moja głowa ( nie, nie zlecił innego badania) A 110 zł przytulił. U kardiologa byłam  w sierpniu tego roku, zbadał mnie też tylko słuchawka i powiedział, że mam niedomykalność zastawki mitralnej serca, ale to absolutnie nie ma nic wspólnego z moimi dusznosciami. Na drugą wizytę nie zdążyłam pójść, bo problem z "covidem" i jeszcze mieszkam za granicą. Zaczęło się to u mnie ponad rok temu, ale tak Od 9 miesiący towarzyszy mi duszność codziennie, bez przerwy, czasami jest lżej, czasami jest dosyć spora duszność, taka że boję się aż zasnąć, ze jednak już się nie obudzę. Jest to ciężar w oddychaniu, brak swobody oddychania wolną pełną piersią, czyli tak jak powinno być. A jak mam zasnąć to tylko wpółleżąco- wpółsiedząco i obowiązkowo na boku. Proszę o pomoc. Chcę w końcu normalnie funkcjonować, jak było to prawie 2 lata temu . Bez duszności i bez żadnych innych objawów.  Pozdrawiam, Basia .

Co warto jeszcze zbadać. Gdzie i do kogo mam się zgłosić? 

Jeszcze tylko wspólne, że 4 lata temu miałam taką sytuacje, że odjęło mi nogi jak szłam, nie mogłam wstać i miałam potworny ból w krzyżu, trafiłam do szpitala i badania wykazały, że mam Wypyklinę krążka międzykręgowego. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie z dusznosciami. POMOCY KOCHANI, mam dopiero 24 lata, A czuje się gorzej niż niejedna babcia.  Zero przyjemności z życia. 

 
Odnośnik do komentarza

Badanie musisz mieć dokładniejsze, m. in. echo serca, rezonans płuc, spirometrię, saturację z krwi pobranej z płatka ucha. 

Jak nic nie wykaże pozostanie wizyta u psychiatry, bo może to mieć związek z jakąś nerwicą. 

Żeby było prościej, może zacznij od psychiatry, żeby wykluczył lub potwierdził, czy te dolegliwości mają związek z nerwicą. 

Odnośnik do komentarza
Gość Inmywoorld
6 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Badanie musisz mieć dokładniejsze, m. in. echo serca, rezonans płuc, spirometrię, saturację z krwi pobranej z płatka ucha. 

Jak nic nie wykaże pozostanie wizyta u psychiatry, bo może to mieć związek z jakąś nerwicą. 

Żeby było prościej, może zacznij od psychiatry, żeby wykluczył lub potwierdził, czy te dolegliwości mają związek z nerwicą. 

Dziękuję bardzo. 

Odnośnik do komentarza

Alergolog jeszcze?

W dniu 23.11.2020 o 23:49, Inmyworld napisał:

Wypyklinę krążka międzykręgowego.

Czy to leczy jakiś lekarz: Reumatolog lub neurolog? Chodziłaś na rehabilitacje z tej przyczyny? Problemy z kręgosłupem mogą powodować duszność. Wiem to z autopsji.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Inguśinguś

Alergolog i Pulmunolog koniecznie. Możesz mieć astmę..u mnie był duszący kaszel tez zwalalam na nerwice, ale po zrobieniu badań okazało się, ze mam silną alergię na roztocza. Dostałam leki wziewne, i kaszel minął. Zdarzają się jeszcze napady, ale rzadziej i nie są już tak silne..

Jeśli lekarz wykluczy alergię, czy chorobę płuc i inne badania będą ok, to może być też na tle zaburzeń lękowych.

Odnośnik do komentarza
Gość Inmywoorld
4 minuty temu, Gość Inguśinguś napisał:

Alergolog i Pulmunolog koniecznie. Możesz mieć astmę..u mnie był duszący kaszel tez zwalalam na nerwice, ale po zrobieniu badań okazało się, ze mam silną alergię na roztocza. Dostałam leki wziewne, i kaszel minął. Zdarzają się jeszcze napady, ale rzadziej i nie są już tak silne..

Jeśli lekarz wykluczy alergię, czy chorobę płuc i inne badania będą ok, to może być też na tle zaburzeń lękowych.

Dziękuję bardzo,  jak tylko uda mi się pojechać do Polski to umówię się do alergologia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.11.2020 o 11:43, Inmyworld napisał:

Też miałaś duszności? Przyczyna był kręgosłup? Nie jestem pod żadna kontrolą lekarza.

Duszności miewam, zwłaszcza przy bólu kręgosłupa, choć częściej dokuczają mi zawroty głowy. Przyczyn może być wiele, ale ja sama zauważam, że to przyczyna kręgosłupa. Gdy mi duszno i mam zawroty gł. to często jest to połączone z cięższą pracą fizyczną, która z kolei powoduje u mnie ból kręgosłupa. Czasem jest tak, że najpierw mam zawroty i duszność, a potem dopiero zaczyna mnie boleć. Ustępuje ból wraz z zawrotami i dusznością. To oczywiście zależy od wady kręgosłupa, ale jeśli wypadł Ci dysk, a nie nastawiłaś go, to może uciska Ci gdzieś i to wywołuje duszności? Odpowiednia rehabilitacja i fizjoterapia powinna pomóc.... zakładając, że to jest to.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...