Skocz do zawartości
Forum

Pomoc prawna - brak środków na życie


Gość Krysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mąż jest alkoholikiem , odstawił alkohol i bierze leki od lekarza . Mąż ma konto bankowe tylko na siebie a ja nie mam pięniedzy na zakupy , oplaty,  ma jeszcze jedno dziecko uczace sie w szkole . Mąż słabo sie porusza i nie chce mi pojechać do bankomatu po pieniadze i nic nie mam . Co moge w takiej sytuacji zrobić , gdy nie mam upowaznienia do konta i brak żadnych pieniedzy , a mamy jeszcze kredyty do spłacenia , jestem osoba nie pracujaca . Prosze o porade prawna co robić mam ? Ja już nie wiem co bedzie dalej a będzie jeszcze gorzej . Proszę o wszystkie dobre rady . b.dziękuje 

Odnośnik do komentarza

Nie pracujesz bo nie możesz?

Pieniadze zarobione przez męża sa współwłasnością małzonków.Przecież możesz założyć konto w banku i mąż nie ruszająć się z fotela może Ci przelać pieniądze na oplaty itd -smatfonem, jezeli pójście do bankomatu to problem.

Jeżeli to nie zadziała ,to adwokat i pozew do sądu.O co ,to już adwokat przyczynę wymyśli.Jezeli mąż sprawę przegra to ponosi wszystkie koszty w tym adwokata/wg.stawek ustawowych/.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mąż jest uparty , i twierdzi że to są jego pieniądze , oczywiście opłaca rachunki tylko jak mu sie zwroci uwage albo przyjdzie list że trzeba zaplacić . Wiem że moge zalożyć konto ale i tak nie bedzie przelewał pieniedzy , wiec szukam porady czy moge isc do banku i cos wywalczyc aby miec dostep do konta i do pieniedzy . Teraz gdy odstawil alkohol to tak mu sie rece trzesą że nawet telefonu i jedzenia nie może utrzymać . Więc to nie jest takie proste. Może ktoś był w takiej sytuacji , i jeszcze coś poradzi ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...