Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krysia

Pomoc prawna - brak środków na życie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krysia

Witam , mąż jest alkoholikiem , odstawił alkohol i bierze leki od lekarza . Mąż ma konto bankowe tylko na siebie a ja nie mam pięniedzy na zakupy , oplaty,  ma jeszcze jedno dziecko uczace sie w szkole . Mąż słabo sie porusza i nie chce mi pojechać do bankomatu po pieniadze i nic nie mam . Co moge w takiej sytuacji zrobić , gdy nie mam upowaznienia do konta i brak żadnych pieniedzy , a mamy jeszcze kredyty do spłacenia , jestem osoba nie pracujaca . Prosze o porade prawna co robić mam ? Ja już nie wiem co bedzie dalej a będzie jeszcze gorzej . Proszę o wszystkie dobre rady . b.dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gość

Nie pracujesz bo nie możesz?

Pieniadze zarobione przez męża sa współwłasnością małzonków.Przecież możesz założyć konto w banku i mąż nie ruszająć się z fotela może Ci przelać pieniądze na oplaty itd -smatfonem, jezeli pójście do bankomatu to problem.

Jeżeli to nie zadziała ,to adwokat i pozew do sądu.O co ,to już adwokat przyczynę wymyśli.Jezeli mąż sprawę przegra to ponosi wszystkie koszty w tym adwokata/wg.stawek ustawowych/.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Mąż jest uparty , i twierdzi że to są jego pieniądze , oczywiście opłaca rachunki tylko jak mu sie zwroci uwage albo przyjdzie list że trzeba zaplacić . Wiem że moge zalożyć konto ale i tak nie bedzie przelewał pieniedzy , wiec szukam porady czy moge isc do banku i cos wywalczyc aby miec dostep do konta i do pieniedzy . Teraz gdy odstawil alkohol to tak mu sie rece trzesą że nawet telefonu i jedzenia nie może utrzymać . Więc to nie jest takie proste. Może ktoś był w takiej sytuacji , i jeszcze coś poradzi ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...