Skocz do zawartości
Forum

Czy wada wzroku może się cofnąć?


Gość w...1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy jest możliwe w wieku 19 lat cofnięcie się wady 0,5? Niedawno byłam u optometrysty, który zlecił mi zakup okularów korekcyjnych 0,5 z cylindrami -0,5. Lekarz dodał, że wada po pół roku może się cofnąć bądź wyzerować. I moje pytanie brzmi czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest dobrze korygowana i podatna na tę korekcję, to tak. Ja akurat mam wadę od dziecka i nie ma opcji poprawy za bardzo, choć badam się regularnie w klinice dr Nowosielska i staram się baaaardzo dbać o oczy, ale z kolei moja kumpela miała małą wadę i w kilka lat mogła zrezygnować z okularów, bo wzrok jej się poprawił. Tak więc różnie to bywa :-)

Odnośnik do komentarza

chyba jako tako do zera nie może się cofnąć, raczej przeważnie to ona się pogłębia. ja tam wolałam sie pozbyć mojego niedowidzenia i wybrałam się do Łodzi do Optegry - przygotowali, zoperowali i pomogli. i jest teraz super!

Odnośnik do komentarza
Gość alicja89

U mnie udało się cofnąć wadę wzroku dzięki laserowej korekcji wzroku metodą EBK. Wykonywałam ją w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym. Ale warto wiedzieć, że nie u każdego będzie to możliwe. Aby się przekonać, czy kwalifikujemy się do zabiegu trzeba wykonać serię badań okulistycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...