Skocz do zawartości
Forum

Rozstanie


Gość Ula

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Jak zakończyć związek, gdy on zdradza. Jestem w dość nietypowej sytuacji. Najlepiej bym wywaliła jego rzeczy przed drzwi, ale niestety wynajęte mieszkanie jest na nie go, a ja nie mam wystarczająco środków aby wynająć mieszkanie i utrzymać siebie, dziecko. Chce mu pokazać żeby wybrał albo rodzinne, albo kochankę z kochanką spotyka się 2,5miesiaca. Tylko jak mam to zrobić, gdy nie mogę go wywalić z domu, a sama z dzieckiem nie mam się gdzie podziać... Proszę o szczere odpowiedzi, a nie że to tylko wymówka...

Odnośnik do komentarza

A dlaczego on ma miec jakis wybor? Przeciez tak czy siak Cie zdradzal, wiec dalszy Twoj zwiazek z nim nie ma sensu bez wzgledu na to, czy zakonczylby romans z kochanka, czy nie. Ale jak nie masz sie gdzie podziac, to ciezka sprawa. A Twoi rodzice nie przyjeli by Cie do siebie przynajmniej na jakis czas? Jak nie, to jacys Twoi krewni, czy przyjaciele? W ostatecznosci mozesz probowac z domem samotnej matki, tylko nie wiem czy tam by przyjeli kogos z taka sytuacja jak Twoja.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciężka sprawa.. ehh. Najlepiej byłoby mu wywalić łachy za drzwi. Ale skoro nie możesz to może rodzina lub jakaś przyjaciółka by Cię przyjęła choćby na tymczas?

Ewentualnie opcja dogadania się z właścicielem mieszkania że odtąd będziesz sama tam mieszkać z dzieckiem i płacić. Tylko musiałabyś mieć fundusze żeby poradzić sobie bez jego kasy..A gdybyś poszła dorywczo do jakiejś pracy? Choć wiem że przy dziecku to trudne.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witaj Ula. A może masz jakąś rodzinę do której będziesz mogła się przenieść? Z tym że tak czy inaczej dobrze abyś pomyślała na zimno przede wszystkim o tym aby mieć pieniądzę na siebie i dziecko. Jeżlei może ci pomóc ktoś z rodziny lub znajomych to skorzystaj. Dziecko w jakim jest wieku? Nie możesz oddać dziecka do żłobka czy przedszkola? Bo wtedy mogłabyś podjąc pracę i miec na swoje utrzymanie. A on jako ojciec i tak by usiał chyba płacić na dziecko. Ważne abyś miała gdzie odejść na pewien czas. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli to Twój mąż i Wasze wspólne dziecko, to możesz złożyć do sądu wniosek o rozwód i finansowe zabezpieczenie rodziny. To więcej niż tyko alimenty na dziecko. Zakładam, że jednak pracujesz, więc możesz szukać mniejszego mieszkania, takiego na jakie będzie Cię stać. Sąd może także zadecydować, żeby on pokrywał koszty opłaty za mieszkanie, jednocześnie nie mieszkając z Wami. Powinnaś pójść do prawnika.

W dniu 16.11.2020 o 09:14, Gość Ula napisał:

Chce mu pokazać żeby wybrał albo rodzinne, albo kochankę z kochanką spotyka się 2,5miesiaca.

Krótko mówiąc chcesz go z powrotem, gdyby odszedł od kochanki. Przykre i desperackie. Jak sądzisz, gdyby Cię kochał, gdyby zależało mu na rodzinie, to zdradzałby Cię? Naprawdę wierzysz, że byłabyś z nim szczęśliwa po tym, co Ci robi, a co z zaufaniem?

Za mało napisałaś. Czy on zdaje sobie sprawę z tego, że wiesz o jego zdradzie? Nie jestem zwolenniczką żebrania o miłość i walki o zdradzającego faceta. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...