Skocz do zawartości
Forum

Co robić gdy nerwica natręctw nie pozwala mi normalnie żyć?


Gość _thesweetestperson_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.11.2020 o 18:44, Gość mózg napisał:

ak rozumiesz różnicę między odcięciem się a faktycznym przeżyciem?

Rozuiem tak jak Ty. Odcięcie się to tłumienie tj. Odcięcie od świadomowsci. Przezycie wiąże się z doznaniami w ciele, emocjami, uczuciami, zawirowaniem w umysle , poczuciem straty zalu, , Aż odpuszcza jak w załobie. 

W dniu 15.11.2020 o 18:44, Gość mózg napisał:

wiąże się z mechanizmami obronnymi bo ta energia dalej jest tylko nienazwana i ukierunkowana gdzieś indziej

Ta energia jest nie uśwaidomiana - a więc niezalezna od nas. Kieruje sie tak jak chce ale dobija sie do światomości. .

W dniu 15.11.2020 o 18:44, Gość mózg napisał:

Ale nie zawsze rezygnujemy z tego co złe żeby stać się kimś lepszym (...)  Ja w ogóle zrezygnowałem z dzielenia wyborów na dobre i złe. 

Jest takie powiedzenie:"Kiedy upadła duchowość(cnota)  powstała moralność, gdy upadła moralność powstało prawo.."  (Tao te ching).Wg mnie zło bierze się z braku świadomości. Kiedy jestesmy swiadomi - wyparte  nie kieruje   nami. I  nie kończy sie to nigdy, bo cały czas jest jakies napięcie w  pomiędzy tym co swiadome , a nie.

 nie musielibysmy  dzielić świata na  nadmiernie  przegródki   gdybysmy mieli swiadomy oglad  - a ze jestesmy z natury niedoskonali  musimy  miec procedury w zanadrzu  ..., i dobrze  do czasu  gdy nie zapominamy o ich funkcji, i -nie  przysłaniają nam sensu w imieniu którego zostały powołane. ...   inaczej  zaczyna sie dziać  kompulsywność   (natręctwo) zamykając klamrą temat wątku ?) . A wiec kompulsywne trzymanie sie czegos w imię nie wiadomo juz czego - magicznej wiary że uchrnoni przd nieprzewidywalnym.

               

 

Odnośnik do komentarza

@franca nie mam siły już odpisywać. Za dużo tekstu. Uznajmy, że się nie zgadzamy ale postaram się dostosować. Nie wiem czy potrafię skoro trafienie w sedno na czyjś temat zrównujesz z prymitywnym ad personam bez ładu i składu.

 

41 minut temu, Gość Agu napisał:

est takie powiedzenie:"Kiedy upadła duchowość(cnota)  powstała moralność, gdy upadła moralność powstało prawo.."  (Tao te ching).Wg mnie zło bierze się z braku świadomości. Kiedy jestesmy swiadomi - wyparte  nie kieruje   nami. I  nie kończy sie to nigdy, bo cały czas jest jakies napięcie w  pomiędzy tym co swiadome , a nie.

Moim zdaniem podział na dobro i zło jest zbyt prymitywny i powierzchowny. Skupia się na jednym wymiarze a rzeczywistość jest rozproszona. Mi chodziło o takie zło którego jestem świadomy i dochodzę do tego że po prostu nie jestem całkiem dobrym człowiekiem i w życiu nie chodzi o to żeby nim być. Niektóre cechy i wybory są świadomie złe bo mają jakieś części dobra na których mi zależy i są mi potrzebne do układanki. Najważniejsze żeby niczego nie wypierać i odkryć przed samym sobą kim się naprawdę jest i kim chce się być a kategoria bycia dobrym niekoniecznie się z tym w pełni pokrywa. Niektórych rzeczy nie da się zmienić ale muszę sobie na nie pozwolić żeby trzymać się w ryzach.

Samoświadomość to nauka sterowania sobą poruszając się po świecie. Świadomość to kokpit, w którym jest masa wajch i pokręteł. Na którymś etapie wydaje się że zapoznanie się z funkcją każdego pokrętła prowadzi do nieskończoności i możliwości robienia co się chce a okazuje się w końcu że tak naprawdę chodzi o maksymalne wykorzystanie własnego potencjału a nie o żadną realną wolność ani wyższe dobro. I w tym sensie droga do własnego dobra prowadzi czasem przez zło albo trochę przez zło ;)

49 minut temu, Gość Agu napisał:

nie musielibysmy  dzielić świata na  nadmiernie  przegródki   gdybysmy mieli swiadomy oglad  - a ze jestesmy z natury niedoskonali  musimy  miec procedury w zanadrzu  ..., i dobrze  do czasu  gdy nie zapominamy o ich funkcji, i -nie  przysłaniają nam sensu w imieniu którego zostały powołane. ...   inaczej  zaczyna sie dziać  kompulsywność   (natręctwo) zamykając klamrą temat wątku ?) . A wiec kompulsywne trzymanie sie czegos w imię nie wiadomo juz czego - magicznej wiary że uchrnoni przd nieprzewidywalnym.

Kompulsywność to autopilot zapętlony na trybie ERROR ;) Zgrabnie zakończyłaś ten wątek. Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, appendix napisał:

ie ma teorii o trwałej zmianie osobowości pod wpływem np.psychoterapii.Przykład Mariusz Trynkiewicz patologiczny morderca i gwalciciel.Przesiedział w więzieniu 25 lat i mosobowośći dyssocjalnej na inną nie zmienił i poszedł do więzienia "dla bestii".

Nieprawda, są dane na temat wpływu terapii i faktycznie jest skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości. Twoja teoria na temat osobowości jest uproszczona i nie jest naukowa. Osobowość ciągle ewoluuje i wcale nie jest dziedziczona. Składa się na nią więcej czynników niż jesteśmy w stanie zbadać ale sami siłą woli i dzięki informacjom jesteśmy w stanie kształtować własną osobowość i stajemy się jej współautorami i koordynatorami. Przykład patologicznego psychopaty pedofila jest kiepski bo dotyczy akurat zaburzeń na które nie wynaleziono terapii.

1 godzinę temu, appendix napisał:

Psychoanaliza, będąca naukowym szaleństwem Freuda, nie jest nurtem nowoczesnym i nie nawet podrzędnm nurtem w psychiatrii.

Tutaj się z Tobą zgadzam ale psychoanaliza przyczyniła się do powstania innych nurtów które mają działanie udokumentowane naukowo.

Godzinę temu, appendix napisał:

Ja wyciągam do Agu i Do Ciebie Mózg Prawicę 

 

NIe chcę się z Tobą kłócić. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne objawy więc przepraszam jeśli w którymś momencie Cię uraziłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, appendix napisał:

Przepraszam

Zamiast przepraszam przyjmij feedback i  przestan produkowac szkodliwe bzdury

10 godzin temu, appendix napisał:

Wróćmy do dialogu a sporu nie może rozstrzygać nienawiść.

Wiec   zadam  zedytowania wszystkuch  postow (w tym watku) w ktorym straszysz mnie prokuratura, posadzasz o atak lub  piszesz ze jestem niemerytoryczna. Inaczej nie ma mowy o dialogu.

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość mózg napisał:

Nieprawda, są dane na temat wpływu terapii i faktycznie jest skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości. 

 psychoanaliza przyczyniła się do powstania innych nurtów które mają działanie udokumentowane naukowo.

Tak jest mnostwo badan potwierdzajacych  leczenie zaburzen osobowosci terapia -  czego leki nie dokonaja. I  czywiscie osobowosc nie jest wrodzona - styl poznawczy jest wrodzony, temperament ale osobowosc sie ksztaltuje w zuciu i poprzez niedomnkiecia w poszczegolnych fazach rozwojunastepuja zaburzenia.

Co do psychoanalizy- nurt najbardziej zblizony to nurt psychoanalityczny (wykonywany przez samych psychoanalitykow) . Ma doskonaly wplyw na leczenie bardzo silnych zaburzen,  z ktorymi inne metody nie daly rady.Oddzial leczenia zab. 7f w szpitalu babinskiego  posluguje sie   ta  metoda. To najbardziej uznane miejsce w Polsce dla mlodych osob z zaburzeniami szukajacych pomocy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, appendix napisał:

Ja nie usuwam postów.

 

13 godzin temu, appendix napisał:

 

  Prosze cie o edycje postow, usuwajac tresci w ktorych straszysz mnie prokuratura, oskarzasz o niemerytorycznosc i ataki.Ponadto oczekuje zaprzestania szerzenia bzdur nt. terapii 

Godzinę temu, appendix napisał:

Co do reszty, rób jak uwazasz

Uwazam ze z terrorystami sie nie dyskutuje.

W dniu 15.11.2020 o 19:21, appendix napisał:

I mówię najdelikatniej jak mogę , odwal się od mojej osoby.

Jeżeli myślisz ,że nie znajdę sił ani czasu żeby spojrzeć ci z bliska w oczy-to się bardzo ale to bardzo mylisz.

!?

W dniu 15.11.2020 o 19:21, appendix napisał:

Zwrocilem się o likwidację konta do Administratora, które zostało przyjęte.

...Czy dlugo trwa procedura wykonawcza od momentu takiego przyjecia?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2020 o 09:21, appendix napisał:

 co było złe między nami ..

Za dlugo to obserwuje, by sie na to nabrac

W dniu 17.11.2020 o 09:21, appendix napisał:

Przeprosiny to akt bezwarunkowy.

Moja prosba to rowniez akt bezwarunkowy: prosze o edycje posta w ktorym straszysz mnie prokuratura.

W dniu 17.11.2020 o 09:21, appendix napisał:

Przeprosiłem 

Przeprosiles by dwa posty nizej znowu pisac swoje   nt. Terapii - dezinformowac o tym co Ci sie wydaje, nie przyjmujac niczego co zostalo napisane,  nie zrozumiales chyba o co prosze.

---

W dniu 16.11.2020 o 17:39, appendix napisał:

Sporu nie może rozstrzygać nienawiść.

uwazam ze z tej zawisci powinienes zrezygnowac pierw sam. A to co zastosowales tu do mnie bylo agresja, Dlatego prosze Cie o edycje posta w ktorej straszysz mnie prokuratura.I ponownie pytam..

W dniu 15.11.2020 o 15:21, appendix napisał:

Zwrocilem się o likwidację konta do Administratora, które zostało przyjęte.

...czy dlugo trwa procedura wykonawcza od momentu przyjecia takiego zgloszenia?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2020 o 09:59, Gość Agu napisał:

Wydarzyla siew Twoim zyciu kiepska sprawa- przez 30 lat nikt Ci nie pomogl. Po  latach stoisz gdzie stoisz,  Zjadles cala apteke, wiesz o biochemii mozgu wszystko i...nic.

 

W dniu 17.11.2020 o 09:59, Gość Agu napisał:

To co robisz na forum ma charakter zawistny. Doradzasz ludziom to by za 20 lat byli w tym samym punkcie co Ty.

Te tresci zostaly z ostatniego posta usuniete, jako oczywiste chwyt ad personam. To moje drugie ostrzezenie w tym watku, nastepnym razem juz naprawde bede usuwala cale posty.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, franca napisał:

 

Te tresci zostaly z ostatniego posta usuniete, jako oczywiste chwyt ad personam. 

Pozostawiam Cie. z Twoim poczuciem oczywistości.

gdybyś zareagowała stosownie wcześniej  na szkodliwe dezinformacje ( b. szkodliwe...co  zdążyliśmy chyba już  ustalic) ,  cała ta historia nie musiałaby się wydarzyc. Ani  ja - ani nikt inny - nie musiałby tu niczego dociskać. (I wyciagac rzeczy które normalnie może nie trzeba byłoby wyciagac..)

Zareagować stosownie w pore mógł tez sam podmiot wydarzeń (który przyjmowaniem feedbacku zainteresowany był  niestety najmniej).  Taka a postawa moze skończyć się żle (jak spotkanie rozpedząnego auta z drzewem),   szczególnie  jeśli zadziewa się z kims,  kto jest zorientowany na ochrone granic (własnych i w ogóle)..

Przykro mi że musiało mieć to tu miejsce. Ciesze się że posty App. atakujące mnie zostały usunięte. Mysle że można wyciagnac stosowne wniaski by podobnych sytuacji uniknąć na przyszlosc.

---

Odnośnik do komentarza

To forum nie miało moderatora przez długi czas, jesteś nim od dwóch m-cy chyba...i trzymam kciuki.

Jednoczesnie dziele się refleksjami ( tutaj, bo dużo argumentó tu padło już nt. forum... )

- uważam że posty typu incela powinny być kasowane. nie chodzi  mi o szkodliwośc ( bo to tylko zadziornośc niskich lotów) ale o to  ze obniża to  bardzo poziom :   ktoś ma bolesny problem, wyszukał forum .. ale nim to, orientuje się gdzie jest - iczyta to co czyta a   nieraz jest taka seria wątków że tragedia, (ja gdybym nie wiedziała że odbywają się tu sensowne rozmowy to bym stąd weszła i wyszła.I mam przekonanie , że takich osób może być  dużo, które tu wchodzą i wychodzą, a od pewnego czasu, zostają no Ci wichrzyciele..

-  można by przyjąć że to forum "psychologia" a nie "wyrzyg". I jeśli ktoś nie potrafi mentalizowac tego co czuje to poziomu problemu psych. - to być może to nie jest forum poświecone jemu..

- często sa watki typu "inne" i nie ma co sztywno trzymać się zakazu ich tworzenia ( prowadzą nieraz. do ciekawych dygresji), natomiast   dla np. BJz mogłoby  być korzystne i rozwojowe , gdyby przez nowe praktyki został zmobilizowany zgłaszać swoje tematy ujęte jednak w swój  w problem psych.( i nie ewakuować ich w problemy świata zewnętrznego )

...zostawiam pod Twoja rozwagę.

  

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2020 o 23:57, franca napisał:

Dlatego usuwam post, w ktorym takie rzeczy sie pojawily. Natomiast na razie nie widze potrzeby usuwania nikogo z forum. Niezaleznie od tego, nie mam takiej mozliwosci. Ludzie z Redakcji, gdy prosili mnie o pomoc w moderowaniu forum, nie dali mi narzedzi do tego. Tak jak do paru innych rzeczy. ?

Franca, ale usunąć wątek możesz? Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...