Skocz do zawartości
Forum

Studiowanie


Gość Ramista

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny kochane, wielkie pytanie. Jestem w 1 klasie technikum, profil hotelarski. Nie jestem aż tak zadowolona, jak myślałam ze bede. Nauczyciele klepią tematy aby były, nie wszystko rozumiem. W ostatnim czasie zastanawiałam sie, czy nie przenieść sie do liceum. Słyszę od rodziców, co po liceum, studia będziesz musiała wybrać, a co jeśli się nie uda, sa różne sytuacje w życiu, bla, bla, takie rzeczy. Zaczelam potrzebować większego zaangażowania w lekcje, moi nauczyciele przez to ze jest sporo przedmiotów zawodowych, nie tłumacza tak jak w liceum. Nie sa to dobrzy nauczyciele. Po drugie, szkoła taka sobie. Znajde w niej wszystko, wszystkich, niby okej, ale taka bez poziomu. W liceum nad ktorym sie zastanawiam, sa osoby w porzadku, nikt jakis nie wiadomo jak inny, na poziomie. Mam juz dwa minusy obecnej szkoły, jak i plusów dla liceum. Teraz jest jedno "ale", rzeczywiscie sie boje, ze idąc do liceum, ze nie uda mi sie cos. Widze sie w policji, kryminalistyce, itd. Lubie takie klimaty Po technikum tez moge isc, jasne, studia to nie problem po technikum... Zostając w technikum mam zawód w "razie wu", zawsze moge znaleźć prace lepiej z kwalifikacjami niz bez, ale musze zostac rok dłużej, i siedzieć tutaj, a niezbyt mi sie podoba atmosfera, tak jak mowilam. Macie jakies rady?

Odnośnik do komentarza

Technikum daje jedną przewagę: o ile zdasz egzaminy zawodowe, to masz już jakiś fach w ręku. Zawsze możesz podejść do matury i kształcić się dalej. Może po prostu zmień kierunek, jestem pewna, że znajdziesz coś dla siebie.

No i do 26 roku życia mozesz miec dobre konto studenckie. Takie konta są bardziej opłacalne od standardowych kont tak wiec dobrze jest skorzystać:

https://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php

Ich warunki zobaczysz sobie na tej stronie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...