Skocz do zawartości
Forum

Gość b...a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem w ciąży i zastanawiają mnie wyniki krzywej insulinowej. Wyniki: glukoza na czczo 73mg/dl, po 1h 104mg/dl, po 2h 92mg/dl, za to insulina na czczo 4,3µIU/ml, po 1h 25,5µIU/ml, a po 2h 26,4µIU/ml. Czy to normalne, że poziom insuliny jest tak niski i wzrasta zamiast spadać po 2h od wypicia glukozy 75g? Do tego cholesterol wzrósł mi w przeciągu 3 miesięcy ze 185mg/dl do 245mg/dl.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mówi, bo dopiero wczoraj robiłam badania. Myślałam, że odpowie lekarz, a wrzucili moje pytanie na forum, bo niby więcej takich wątków jest. Niby są, ale żaden przypadek nie jest analogiczny, albo insuliną po obciążeniu jest wysoka, albo kobieta nie jest w ciąży (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) albo coś z glukoza nie tak, albo insuliną w 2h spada, a u mnie jednak ciut urosła.

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie ufam ślepo lekarzom, raczej obserwuję swój organizm, ale też nie sugeruję się opiniami z internetu. Mam swój rozum i swoją wiedzę, więc jak już to się doszkalam w temacie, który akurat mnie dotyczy. W tym przypadku jednak nie mam żadnego tropu, żadnego logicznego wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza

No właśnie dziwne jest to, że tej insuliny jest tak mało, ale nawet niech będzie, że tyle było potrzebne, skoro glukoza ładnie spadła. Pytanie tylko, dlaczego po 2h insulina nadal rośnie zamiast spadać, skoro poziom glukozy został obniżony. I to już nie jest prawidłowe. 

Cholesterol zdążyłam już rozkminić w międzyczasie - faktycznie w ciąży wzrasta jego poziom, bo dziecko ma zapotrzebowanie, zresztą podwyższonym cholesterolem nigdy się zbytnio nie przejmowałam, bo zawsze wiedziałam, skąd dany wynik się wziął, dopisałam tutaj ten wynik, bo może ma jakiś związek z tą insuliną, no i że względu na ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...