Skocz do zawartości
Forum

Duszności i to mega duże.


Inmyworld

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.  Zacznę od początku.  Poand roku temu zaczęły pojawiać się u Mnie duszności. Najpierw myślałam, że to przez papierosy, Ale duszności zaczęły mnie tak męczyć, że bałam się zasnąć, ze już się nie obudzę. 8 miesięcy temu rzuciłam papierosy, A od 7 miesięcy codziennie towarzyszą mi duszności bez przerwy, na początku myślałam, że to właśnie przez rzucenie palenia. Ale poszłam do lekarza i zrobiłam sobie badania tj. RTG klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, badanie wątroby, nerek, tarczycy, morfologia i mocz. Wszystko w normie,żadnych zmian ogniskowych.  Od jakiś kilku tygodniu mam lęk przed zaśnięciem, mam wrazenie, że jak zasypiam to przestaje oddychać. Ale też mam tak, ze jak zasypiam to zaraz się budzę z szybkim biciem serca. Proszę o pomoc, chce w końcu funkcjonować normalnie. Oczywiście przy tym również pojawia się tak jakbym była wiotka, bez siły i w ogóle, chęć płaczu. Bo jestem bezradna... Przez to mam brak chęci do życia. Bo to nie jest życie, to jest katorga. 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie .  To wszystko robi nasz mózg :) 

 Miałem to samo wiele lat temu . Połączone z lekką depresją . Pulputacje serducha , przez szybsze bicie nie mogłem zasnąć ..... A teraz jest ok :)    I zobaczysz że i ty wspomnisz o tym za parę lat z uśmiechem.  Zalecam relaks ,  dieta , dostarczenie odpowiednich składników odżywczych do organizmu .   I będzie dobrze . Pamiętaj , wyzdrowiejesz  , pomagaj innym :) 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wykonałaś badanie rtg i nic nie pokazało , to znaczy że problem jest ...w głowie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak silne są nasze myśli . Lekarze (byłem u kilku) badali mnie od góry do dołu. Wyniki ok.  Nic mi nie mogli doradzić (jeden z nich wystawił mi lek xanax na depresję . Brałem tylko parę miesięcy  . Po odstawieniu , wziołem się sam za siebie ?  Jak wspomniałem to była lekka depresja wewnętrzna która trwała 2 lata a zrobiła takie cyrki ze mną że dziw bierze ?  Podobnie jak u ciebie .

   Owszem , sytuacja z covid ( czyt. covidiotami) nie pomaga . Staraj się unikać maski.  Będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza

Oj tak, staram się unikać maseczek, bo w nich się oddychać nie da. A wiadomo teraz bez maseczki patrzą na Ciebie jak na zło wcielone. Ale mam wywalone. Mama też mówiła mi, że to wszystko siedzi mi w głowie. Byłam u psychologa, ale w sumie nic mi takiego nie powiedziała, ale fajnie mi się z nią rozmawiało. Próbowałam już walczyć sama ze sobą, ale jestem za słaba. Ciężko mi coś zmienić. A mam dopiero 24 lata .

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, appendix napisał:

Witaj Inmyworld,

Nie stawiamy tutaj diagnoz.To MOŻE być problem psychiki np. hipnofobia/lęk przed zaśnięciem/ lub objawy somatyczne lęku.Lecz również początki astmy.Tego nie wykryje badanie RTG ani badanie krwi.To bada pulmunolog.Tym bardziej ,że paliłeś papierosy.Jeżeli badanie pulmunologiczne nic nie wykarze, to dopiero psychiatra.

Pozdrawiam.

Dziękuję i również pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2020 o 10:27, Inmyworld napisał:

.... Od jakiś kilku tygodniu mam lęk przed zaśnięciem, mam wrazenie, że jak zasypiam to przestaje oddychać. Ale też mam tak, ze jak zasypiam to zaraz się budzę z szybkim biciem serca. Proszę o pomoc, chce w końcu funkcjonować normalnie. Oczywiście przy tym również pojawia się tak jakbym była wiotka, bez siły i w ogóle, chęć płaczu. Bo jestem bezradna... Przez to mam brak chęci do życia. Bo to nie jest życie, to jest katorga. 

Kurcze, mam to samo. To co zacytowałam. Po takich akcjach muszę zażywać krople walerianowe by normalnie zasnąć!!!

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, appendix napisał:

To już trzeci czy czwarty post tej samej treści.Dostałeś odpowiedź i idź do lekarza.Pierwszego czy ostatniego kontaktu ale nie zaśmiecaj forum.

Pozdrawiam.

Weź Ty wyjdź z tego forum. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, więc idź gdzie indziej. Od moich postów wara...

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.10.2020 o 20:08, Gość Tete napisał:

Kurcze, mam to samo. To co zacytowałam. Po takich akcjach muszę zażywać krople walerianowe by normalnie zasnąć!!!

Ja staram zasypiać bez żadnych leków. Ale czasami po prostu muszę wziąć tabletki ziołowe. Albo wypić melisę. Ale to wiadomo, że nie pomoga. Te duszności to coś strasznego. Nie życzę tego najgorszemu wrogowi 

Odnośnik do komentarza

Doradziłabym zrobić tomografię płuc (skierowanie od lekarza 1 kontaktu)  i z wynikiem jeżeli będzie coś nie tak do pulmonologa. RTG u mnie też nic nie wykazalo a jednak na tomografii  tak. Tym bardziej że palilaś. Jak tu będzie ok  to może cię to uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Gość Inmywoorld
W dniu 14.12.2020 o 17:17, Gość ewa napisał:

Doradziłabym zrobić tomografię płuc (skierowanie od lekarza 1 kontaktu)  i z wynikiem jeżeli będzie coś nie tak do pulmonologa. RTG u mnie też nic nie wykazalo a jednak na tomografii  tak. Tym bardziej że palilaś. Jak tu będzie ok  to może cię to uspokoi.

Witam. A co takiego wykryje tomograf, czego RTG klatki piersiowej nie wykryje ? Opis miałam, że nic nie widać, wszystko bez zmian ogniskowych. Hmm. Może astma? Kto wie . 

A Pani co wykazał tomograf?

Odnośnik do komentarza

Właśnie pierwsze co pomyślałam, ze to może astma? Ja miałam takie objawy, gdy trafiłam do alergika i dowiedziałam się, że mam astmę. Dobre legi powinny pomóc. Jeżeli chodzi o alergologa, to zdecydowanie polecam ci dr Teresę Stelmasiak http://www.alergolog.lublin.pl/badania-diagnostyczne.html w Specjalistycznym Gabinecie Alergologicznym w Lublinie . To bardzo rzetelna lekarka, zna się na tym, co robi. 

Odnośnik do komentarza
Gość Inmywoorld
1 minutę temu, Gość bart napisał:

Właśnie pierwsze co pomyślałam, ze to może astma? Ja miałam takie objawy, gdy trafiłam do alergika i dowiedziałam się, że mam astmę. Dobre legi powinny pomóc. Jeżeli chodzi o alergologa, to zdecydowanie polecam ci dr Teresę Stelmasiak http://www.alergolog.lublin.pl/badania-diagnostyczne.html w Specjalistycznym Gabinecie Alergologicznym w Lublinie . To bardzo rzetelna lekarka, zna się na tym, co robi. 

Byłam u pulmonologa na spirometrii. Nie mam astmy

Odnośnik do komentarza

A może to objawy nerwicy? Byłaś konsultowana przez psychiatrę? Natomiast jesli to astma, to zapewne masz leki do nebulizacji. Ale czy stosujesz dobry nebulizator?  Obecnie na rynku nie ma lepszego urządzenia niż inhalator iXellence NEB Mini, który jest na baterie, ma kompaktowe wymiary tak więc możesz mieć go zawsze przy sobie. Jego frakcja respirabilna wynosi 99,78% - skuteczna terapia, oszczędność leku, no i jest bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza

Może powinnaś oczyścić górne i dolne drogi oddechowe. Spraw sobie dobrej jakości inhalator, może poczujesz się lepiej. Widziałam, że duży wybór inhalatorów dla dzieci i dorosłych jest w tym sklepie medycznym https://megamedic.pl/inhalatory . Do wyboru są różne rodzaje, więc na pewno wybierzesz sobie coś odpowiedniego. Zwłaszcza, że u Ciebie są duszności, więc inhalator może być ratunkiem.

Odnośnik do komentarza

Na wszelkie rodzaje duszności pomagają inhalacje, tylko leki do inhalacji musi już wybrać i wypisać lekarz prowadzący. Ja mogę jedynie pomóc w wyborze inhalatora - np. Ixellence Neb Classic ma świetne parametry a do tego jest tani - ja go mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość Amaelia23

Miałam podobnie, ogromne duszności, za każdym razem kiedy się denerwowałam. Myślałam, razem z moją pulmonolożką ,że to zaostrzenie astmy, ale leki nie pomagały. Okazało się, że raz w życiu odpowiedzią na mój stan zdrowia było zwolnienie się z pracy. Dostawałam ogromnych ataków paniki, spowodowanych toksyczną atmosferą w miejscu pracy. Bardzo trudno było mi się zwolnić, moja umowa miała 3 miesięczny okres wypowiedzenia, a ja nie mogłam tam przebywać nawet jeszcze jednego dnia. Na szczęście udało mi się skorzystać z pomocy prawnika prawa pracy, który pomógł mi rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym i teraz walczymy o odszkodowanie. Polecam Wam kancelarię pana Wojtka- https://prawopracyporady.pl/o-mnie/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...