Skocz do zawartości
Forum

Czy posłuchać rad znajomych?


Gość przyszlamama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyszlamama

Mój lekarz prowadzący ciążę pracuje w szpitalu w innym województwie. Ostatnio podczas rozmów ze znajomymi jakoś wesz…am na ten temat i każda radziła mi, bym właśnie wybrała szpital do porodu, gdzie mój lekarz pracuje, ponieważ wybierając inny szpital będę na porodówce po prostu obca, a lekarze i położne dają to zawsze odczuć i nie zajmują się taką obcą pacjentką tak jak tymi, które na danym oddziele mają swojego lekarza prowadzącego ciążę. Przeraziło mnie to trochę, bo chciałam wybrać porodówkę niedaleko mojego miejsca zamieszkania, a nie w sąsiednim województwie tylko ze względu na lekarza. Czy któraś z Was słyszała o gorszej opiece dla rodzących, które sa zupełnie obce dla personelu porodówki?

Odnośnik do komentarza

Nie ma reguły. Znam przypadek, gdzie lekarz prowadzący miał być przy porodzie na telefon, a jak przyszło do porodu, to był nieosiągalny. 

Tak, że nawet jakbyś jechała do tego szpitala gdzie pracuje ten lekarz, nie jest powiedziane, że będzie to miało jakiekolwiek znaczenie. 

Twój wybór. Rozmawiaj na ten temat że swoim lekarzem prowadzącym jak on to widzi. Ale trzeba być realistą, on tyle ciąż prowadzi, że musiałby nimi żyć, żeby być przy każdym porodzie, tylko po co obiecuje!? Bo to wtedy miałoby sens, jakby z Tobą równocześnie jechał na porodówkę i monitorował sytuację, ale to jest mrzonka.

Samo to, że gin pracuje w tym  szpitalu, gdzie rodzisz, nic nie dało w znanym mi przypadku, dziewczyna miała zalecaną cesarkę, a jednak tego nie zrobili. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość przyszlamama napisał:

ponieważ wybierając inny szpital będę na porodówce po prostu obca, a lekarze i położne dają to zawsze odczuć i nie zajmują się taką obcą pacjentką tak jak tymi, które na danym oddziele mają swojego lekarza prowadzącego ciążę.

Bzdury, które już nieraz słyszałam. Uzasadniam dlaczego wg mnie bzdury:

- znajoma uparła się na szpital, w którym pracuje jej ginekolog prowadzący. Okazało się, że w momencie porodu jej lekarza i tak nie było na dyżurze i poród odbierał inny.

- druga musiała jechać do najbliższego szpitala, bo miała komplikacje i nie było czasu na jechanie 40 km. Ogólnie była bardzo zadowolona i nawet przyznała się, że głupotą by było jechanie taki kawał i zapowiedziała, że przy drugim dziecku też będzie tu rodzić.

- a ja miałam lekarza, który w żadnym szpitalu nie pracował, bo był rok przed emeryturą i chciał tylko dotrwać, a więc sobie siedział w jednej przychodni. I co ja miałam zrobić w momencie porodu (?) iść do przychodni  ?

6 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

Znam przypadek, gdzie lekarz prowadzący miał być przy porodzie na telefon, a jak przyszło do porodu, to był nieosiągalny. 

Tak było w przypadku tej pierwszej znajomej w.w. Niby miał być pod telefonem, a nie był. Nie dziwię się, bo to nie były jego godziny pracy. Urlop tez miałby odwołać z powodu rodzącej? Mało tego: ta pacjentka dostała opiernicz, że domaga się innego lekarza, bo niby umniejszała kompetencjom obecnemu na dyżurze lekarzowi ? 

Tak więc autorko, nie ma zasady. Najważniejsze to dobre nastawienie i spokój.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Musiałabyś porozmawiać z lekarzem prowadzącym, czy jest taka możliwość? Zastanów się też, jaka odległość dzieli Cię od szpitala w którym pracuje Twój lekarz, czy jesteś pewna, że zdążyłabyś dojechać? Oczywiście, że byłoby dobrze, gdyby poród odbierał Twój lekarz prowadzący, ale czy masz pewność, że wszystko można zgrać i zaplanować?

Ostatnio nastała moda na zatrudnienie tzw "douli". Wiąże się to z pewnymi wydatkami, ale jeśli to Twoje pierwsze dziecko, uważam, że warto taką osobę zatrudnić. Radzę popytać znajomych kobiet w swoim otoczeniu. Często położne spełniają tę rolę. Wpisz sobie w google "doula" i poczytaj.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...