Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 18 dniu mojego cyklu doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Były to dni nie płodne.Ostatni okres miał miejsce 31 sierpnia. Mój cykl trwa mniej więcej 27 dni.W tym momencie spóźnia mi się dwa dni. Boje się ze jestem w ciąży chociaż nie wiem czy to jest w ogóle możliwe. Chciałam dodać ze od ostatniego miesiąca mało sypiam jestem zmęczona i zestresowana. Czy brak okresu może być spowodowany przemęczeniem? Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam,

zależy kiedy miałaś owulację, w dniu poprzedzającym owulację oraz do 4 dni po owulacji wciąż istnieje wysokie prawdopodobieństwo zapłodnienia. 

15 godzin temu, Gość w...0 napisał:

Czy brak okresu może być spowodowany przemęczeniem?

Tak, okres może się spóźniać ze względu na stres, ale u Ciebie jest jeszcze kwestia stosunku bez zabezpieczenia.

Na 7 dzień po stosunku i ewentualnym zapłodnieniu testy ciążowe dają już wynik. Kup sobie test w aptece i zrób rano zaraz po obudzeniu. 

Odnośnik do komentarza

Ja też się boję że jestem w ciąży. Nie miałam stosunku ale ocieralam się z chłopakiem o siebie, a majtki miałem bardzo cienkie, mogły mi się obsunąć. A chłopakowi wydzielają się dużą ilość wydzieliny, nie spermy.nie wykluczone że mogłam też wpaść. Czytałam że to możliwe. Zrobiłam z jakieś 16 dni, 21 dni od tamtego dnia testy z moczu i negatywne. Oraz w 2 dzień planowanej miesiączki (11dzien od zdarzenia) z palca krwi. Apteczny i wyszedł także negatywny. 23 września zrobiłam znowu rano z moczu negatyw. A wczoraj zrobiłam z krwi z palca i jedna kreska jakby pozytywną. Martwię się. Nie wiemy czy to błąd produkcji czy nie. Testy z moczu robiłam o czułości 10iu/l.a ten z krwi palca z apteki miał czulosc25iu/l. 

Odnośnik do komentarza

Do Jaa

Pytanie jest dość złożone... Jeżeli okres nadal Ci się spóźnia i/lub martwisz się, że zaszłaś w ciążę, to idź z tym do ginekologa. Na tym forum nie ma lekarzy, więc żaden profesjonalista nie odpowie na Twoje obawy.

Może zrób sobie oznaczenie hCG z krwi w laboratorium? 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, PannaNerwica napisał:

Do Jaa

Pytanie jest dość złożone... Jeżeli okres nadal Ci się spóźnia i/lub martwisz się, że zaszłaś w ciążę, to idź z tym do ginekologa. Na tym forum nie ma lekarzy, więc żaden profesjonalista nie odpowie na Twoje obawy.

Może zrób sobie oznaczenie hCG z krwi w laboratorium? 

Właśnie dzisiaj to zrobiłam. Czekam na wynik, martwię się bardzo. Bo stosowałam plastry antykoncepcyjne, lecz pierwszy plaster jakby nie do konca był przyklejony, z jedej tak, z drugiej strony nie. Ale nosiłam go i mógł nie działać. Ja stosowałam ta anty przez kilka lat. Jedno krwawienie prawidłowe normalne miałam 15 sierpnia do 18 sierpnia I właśnie tego 18 sierpnia przykleilam plaster.(to była środa) Ale od 19 sierpnia zaczal się jakby rozklejac, ale nadal go miałam. A do tego zbliżenia doszło 23 sierpnia. Wyliczylam że owulacja jeżeli miałaby być jeżeli plaster nie dział to by była 28,lub może 25. Ale 2 dni przed tą owulacji która mogła być, przykleilam nowy plaster, drugi. I czy mogłoby zahamować wtedy ta owulacje? 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość Jaa napisał:

przykleilam nowy plaster, drugi. I czy mogłoby zahamować wtedy ta owulacje? 

Z tego, co wiem działanie antykoncepcji hormonalnej zależy też od tego jak długo się ją stosuje. Jeżeli stosujesz ją na własną rękę bez kontroli ginekologa, to może być mniej skuteczna po kilku latach.

Ale bądź dobrej myśli.

Na przyszłość idź do ginekologa i wywiedz się, jak to jest u Ciebie z tym cyklem i owulacją, wtedy będziesz miała większą pewność jak się zabezpieczyć. No i lekarz ustali Ci odpowiednią antykoncepcję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...