Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz

Czy to borelioza?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Trzy dni temu zauważyłem 3cm okrągłą czerwoną plamkę na zewnętrznej stronie uda. Wczoraj zauważyłem, że plamka powiększyła się i ma średnicę ok. 7cm, jej środek natomiast wyjaśniał. Od wczoraj żadnych zmian. Zmiana jest płaska, nie swędzi i nie boli. Nie mam żadnych innych objawów. Nie widzę też żadnego śladu ukąszenia ani nie przypominam sobie takowego. Na pewno nie jest to siniak, nigdzie się nie uderzyłem. Martwię się, że to rumień i mam boreliozę. Czy te obawy są zasadne? Co powinienem zrobić?

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Tak, niestety wygląda na tzw.rumień wędrujący, a to mówi o boreliozie. Koniecznie, jak najszybciej, musisz udać się do lekarza, do którego należy diagnoza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz

Konsultowałem się u dwóch lekarzy (widzieli to samo zdjęcie). Jeden powiedział, że wyklucza rumień wędrujący na podstawie tego zdjęcia, natomiast drugi powiedział, żeby widzi zasadność terapii antybiotykiem...I co tu robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Osobiście musisz wybrać się na wizytę, testy na boreliozę i tak musisz zrobić jak najszybciej. 

Jakby to była borelioza, to im prędzej zacznie się leczenie tym lepiej, sam musisz zdecydować, czy teraz zacząć antybiotykoterapię czy po wynikach testów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maciej

Wygląda na rumień, ale to też nie jest 100% pewności, zapytaj na forum o boreliozie  https://lymeforum.pl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...