Skocz do zawartości
Forum

Zbyt dużo słodyczy w diecie


Gość Omek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku miesięcy zmieniam swój tryb życia, mam 29 i ważę 85 kg przy wzroście 187 cm. Moją wadą jest to że jem dużo słodyczy, czasami bez opamiętania, niestety mam też mało ruchu, dziennie staram się spacerować po godzinie czasu, a tak praca siedząca i późno wstaje. W moim domu słodyczy zawsze było dużo i stąd ten zły nawyk, w dodatku lubię zupki chińskie, wiem że to wszystko złe, ale ostro wziąłem się za siebie i takie pytanie, czy duże są szanse na to że taka dieta sprzyja rakom w młodym wieku? 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Gość Omek napisał:

czy duże są szanse na to że taka dieta sprzyja rakom w młodym wieku? 

Zbyt chaotycznie napisałaś. Nie wiadomo na jaką dietę przeszłaś. 

Otyłość, zła dieta, sprzyja wielu chorobom, więc nie myśl o raku, a o swoim wyglądzie, jesteś młoda, powinnaś dbać o siebie. Musisz zmienić nawyki żywieniowe na stałe, inaczej będzie efekt jojo. 

Odnośnik do komentarza

Jem więcej warzyw i owoców, odstawiam słodycze i alkohol, jem więcej gotowanego mniej smażonego i tłustego. Ogólnie zmiana przyszła bo mam refluks zdiagnozowany, i z ciekawości pytam czy w tak młodym wieku takie nawyki mogły przynieść problem. Nie mam cukrzycy a jedynie brzuch trochę większy ale bez przesady. Mówią że taka dieta wpływa na raka a znam ludzi o wiele starszych z takimi nawykami i raka nie mają. Lekarz mnie nastraszyl.

Odnośnik do komentarza

Widać, że na dobre wyszło to straszenie, nie ma reguły, więc nie oczekuj odpowiedzi odnośnie raka, bo to jest problem złożony, nie można też porównywać się do innych. Jednego dotknie dana choroba, drugiego nie. 

Na pewno zmiana na stałe diety, wyjdzie Ci na zdrowie. 

Odnośnik do komentarza

Świetnie że zmieniłeś dietę bo lekarz powiedział prawdę odnośnie diety A raka, a konkretnie rakaprzewodu pokarmowego (jelita grubego), kiedyś przypadłość staruszków A dzisiaj trzydziestoparoletnich osób, u mnie w pracy chłopak na to zmarł i sporo czytaliśmy :( :( 

Natomiast jak nie masz złych objawów to jedź zdrowo, nie przetworzone gotowe syfy tylko normalny obiad, owoce i warzywa A nie samo mięcho ale jak czasem zjesz plaster boczku to ci nic nie będzie. Byle z umiarem. 

A słodycze też lubię, dlatego piekę ciasta z mniejszą ilością cukru, dużo pijē (wody, bo często chęć na słodkie to jak organizm jest odwodniony i czegoś chce A Ty myślisz że jeść). 

 

powodzenia 

Odnośnik do komentarza

A jeszcze co do słodyczy. Ludzie od cukru się uzależniają, ja rzuciłam cukier w napojach na 20 urodziny (15 lat temu ?), na początku herbaty wydawały mi się bez smaku ale po jakimś czasie moje kubki smakowe się przyzwyczaiły. A Polacy slodza za dużo, czego przykładem jest herbata zrobiona gotowa u moich rodziców. Napilam się łyk nieopatrznie i to była przesłodzona woda... Tak słodka że aż mnie cofnęło... 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Ania napisał:

 

3 godziny temu, Gość Ania napisał:

Napilam się łyk nieopatrznie i to była przesłodzona woda... Tak słodka że aż mnie cofnęło... 

początku herbaty wydawały mi się bez smaku ale po jakimś czasie moje kubki smakowe się przyzwyczaiły.

Mogę tylko potwierdzić, cukier fałszuje smak kawy czy herbaty. 

Odnośnik do komentarza

Efekt jojo pojawia się, gdy gwałtownie zwiększymy kaloryczność swojego jadłospisu po zakończeniu diety. Błąd ten wbrew pozorom pojawia się bardzo często. Wiele osób po osiągnięciu swojego celu odpuszcza etap stabilizacji masy ciała, który może trwać nawet tak długo, jak gubienie zbędnych kilogramów. Czy kogoś z Was to spotkało tak jak i mnie :(? W sieci znalazłam porady w tym temacie https://redin.com.pl/poradnik/efekt-jojo-co-to-takiego/ 

Odnośnik do komentarza

Szczupła i piękna sylwetka – to marzenie każdej z nas. Szczupła sylwetka wygląda zdrowo, daje nam lepsze samopoczucie psychiczne, a co najważniejsze… Sprawia, że same ze sobą czujemy się lepiej. Czy da się to zrobić całkowicie naturalnie? Pewnie! Siła matki natury jest niezwykła, podobnie jak możliwości, które daje zdrowe odżywianie. Co to znaczy odżywiać się zdrowo? Przede wszystkim trzeba zadbać o regulację apetytu. Kluczem wcale nie są katorżnicze diety ze sztywnymi zasadami. Może próbowałaś już różnych diet, ale nie zadziałały? Czas spróbować siły natury – z głową. Wiesz, że być może produkty, które uważasz za zdrowe wcale takie nie są? Sprawdź opinię eksperta na ten temat: youtube com/watch?v=VyOgB9NOzEE.

A może masz problem z cukrzycą? Nie martw się. To nieprawda, że ta choroba oznacza całkowitą rezygnację z dobrych smaków i pogodzenie się z losem. Mając cukrzycę dalej możesz jeść wszystko i cieszyć się życiem, posłuchaj co ma na temat do powiedzenia osoba, która przeszła tę drogę i dzieli się swoim doświadczeniem na kanale Jedz Dobrze By Młynarski.

Odnośnik do komentarza

Drogi Omku, warto niwelować szkody poczynione w organizmie nadmiarem słodyczy i innych ,,dobroci,, spożywczych pijąc ukierunkowane herbatki. Zwykłym przypadkiem odkryłam jaką moc ma herbatka pt "cukier w normie" i "kontrola masy ciała" firmy herbarium. Daleko nie trzeba szukać bo można ją znaleźć na stoisku z herbatami w Biedronce. Piję je już ok pół roku i teraz widze efekty;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...