Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie... Mam 27 lat, ostatnio robiłam badania tarczycy. Nie bardzo wiem jak je interpretować ale mam wrażenie że coś jest nie tak. Wyniki wyglądają następująco: TSH: 2,9075 plU/ml (przy normie podanej 0,35-4,67) FT3: 4,27 pg/ml (przy normie 1,71-3,71) FT4: 1,07 ng/dl (przy normie 0,70-1,48) Gadałam z jedną panią endokrynolog która leczy ciotkę ale powiedziała że przy takim wyniku TSH tarczyca jest zdrowa i jeżeli źle się czuję to powinnam szukać gdzie indziej. Jednak niepokoi mnie poziom FT3, bo czytałam że tarczyca jest zdrowa jeżeli wszystko mieści się w granicach normy. A wspomnę że od roku cierpię na nerwowość, drżenie kończyn, przyspieszone tętno, miałam też napady potliwości, wypadały mi włosy i cierpię na bezsenność spowodowaną nerwowością. Czy faktycznie panikuję czy moje przeczucia, żeby pójść do innej lekarz są słuszne? Czy tarczyca może być chora przy prawidłowym wyniku TSH i czy FT3 i FT4 mogą się wahać tak jak mi to powiedziała lekarz? Byłabym wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...