Skocz do zawartości
Forum

Problem niemały


Gość Patryk M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 22 letnim mężczyzną. Piszę tu z pewnym problemem, bliżej mówiąc chodzi tu o problemy zołądkowe itp. Problemy te zaczynają się gdy cokolwiek zjem. Strasznie jeździ mi po brzuchu. Niezależnie co bym zjadł. Czasem po sałatce jest mi dziwnie. Najgorzej zawsze jest rano. Mam uczucie jakbym zjadł coś bardzo ciężkiego. Potrafi mnie też boleć brzuch i często mam rozwolnienie. To związanego z jedzeniem. Mam też duże problemy z piciem alkoholu. Bardzo często zdarza mi się że chce mi się wymiotować w trakcie picia mimo iż wcale nie wypiłem dużo i to dość często, trwa to tak ok 3 lat ale przechodzę to coraz ciężej dlatego postanowiłem to napisać. Nie jest to spowodowane na pewno zbyt dużą ilością alkoholu bo wtedy praktycznie po kilkudziesięciu minutach picia mam te objawy jak cofanie się alkoholu czy uczucie wymiotu. Nie wiem co z tym zrobić już. Może potrafiłby ktoś coś doradzić

Odnośnik do komentarza

Siemka!

Nie opisujesz dokładnie objawów, "strasznie mi jeździ po brzuchu", "mam problemy żołądkowe", to nie są sprecyzowane określenia... A nie mamy tu niestety wróżki Esmeraldy, która by mogła zgadnąć co masz na myśli pisząc takie rzeczy xd

Na stówę musisz zbadać sobie żołądek, tak jak radzi Ci ka-wa.

Cofanie alkoholu, to kwestia związana przede wszystkim z żołądkiem, tak samo uczucie ciężkości, na które się uskarżasz. Przy problemach z żołądkiem nie należy jeść surowych warzyw i owoców - stąd te twoje rewolucje pokarmowe po sałatce.

Możliwe, że masz zapalenie błony śluzowej żołądka, ale co to jest dokładnie może pokazać tylko gastroskopia.

 A to, że masz rozwolnienie jest zapewne konsekwencją problemów z żołądkiem. Jak żołądek nie trawi tak jak trzeba, to do jelit trafia nieobrobione przez kwasy żołądkowe jedzenie, które musi być ponownie strawione przez jelita. To powoduje wzdęcia manifestujące się kłuciami w boku i przelewaniem oraz jest przyczyną biegunek.

Zanim wywalisz kupę kasy w błoto na niepotrzebne badania szukając u siebie chorób, których nie masz, polecam Ci udać się do gastrologa i wykonać sobie wspomnianą już gastroskopię. 

Zdrówka życzę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...