Skocz do zawartości
Forum

Mały problem z nosem po treningu


xeon23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trenuje w sumie to od niedawna sztuki walki, dzisiaj mieliśmy sparingi i wyrwałem kilka mocniejszych ciosów na nos, wiadomo podczas treningu nic nie czułem, ale po powrocie do domu zauważyłem że nos jest tak jak by bardziej opuchnięty, nabrał też trochę czerwonego koloru, jak dotykam go praktycznie u samej góry u zagrody to tak lekko boli, jest prosty, niby nie leciała mi krew, ale jak zaciągałem się nosem to czułem troszeczkę taki "posmak krwi", też czuję jakby był taki "cięższy", odczuwam go, może dlatego że sam sobie wmawiam, wiadomo nic nie zastąpi profesjonalnej opinii lekarza, ale może ktoś był w podobnej sytuacji? Nie wygląda mi to na złamanie bo nie miałem żadnego obfitego krwotoku, oddychać przez nos niby mogę i węch też mam.
 

Odnośnik do komentarza

Hej,

to zaczerwienienie i posmak krwi to od popękanych naczyń krwionośnych. Uczucie ciężkości idzie w parze z opuchlizną. Tu dużo zależy od wyniku palpacyjnego badania nosa, a tego niestety nie można zrobić przez Internet. Jak zobaczy Cię lekarz, to będzie wiedział czy potrzebujesz dodatkowych badań i wtedy ewentualnie skieruje Cię na RTG. Może nie masz złamanego nosa, ale np. masz nadpękniętą kość (to coś wygląda jak rysa na kości na kliszy RTG).

Ja myślę jednak, że to pewnie zwykłe stłuczenie. Ale warto pokazać ten nos lekarzowi, żeby mieć pewność. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...