Skocz do zawartości
Forum

Jak wyremontować łazienkę


Gość Fallma

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny. Ogladalam chyba na RAI UNO debate o higienie i o bidetach. Bylo to glownie o HPV (wirus brodawczaka ludzkiego i choroby)... polazywali nawet mapy swiata z wystepowaniem tego a higiena osobista. Okazalo sie ze w krajach gdzie bidety sa standardem jest niska zachorowalnosc na tego wirusa.

Ja osobiście mam od 1,5r bidet w domu i nie ma dnia w którym bym go nie użyła. Kobieta która ma miesiączkę niezastąpione. Idę do toalety, przesiadam się na kilka sekund myje sie wycieram i odświeżona w minutę wychodzę  nie wspomnę o tym ile razy już córka 7 letnia korzystała, po zrobieniu kupki  a ile razy dzieci w ciągu dnia po powrocie z podwórka myły nogi. Dla mnie niezastąpiony również w upały.

Polecam zerknać sobie na firmę Rea:

https://lazienka-rea.com.pl/misa-wc-podwieszana-carlos-flat-wave-gold.html

Obecnie mają wiele ciekawych wzorów wc oraz bidetów ?

90fdcd1f9675aac9c9d67217faa2ea8e.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z Was kupił podczas remontu łazienki kwadratowy brodzik - Sanswiss https://www.sanswiss.pl/pl/produkty/brodziki/kwadratowy? Decydując się na brodzik kwadratowy, warto wziąć pod uwagę również taki parametr jak wysokość ścian, czyli głębokość brodzika. Brodzik kwadratowy niski to na pewno dobry wybór w przypadku, gdy często korzystają z niego osoby starsze czy małe dzieci. Niska ścianka brodzika ułatwia wejście do kabiny prysznicowej i zmniejsza ryzyko ewentualnego wypadku. 

Odnośnik do komentarza

Łazienka to jedno z pomieszczeń, które najtrudniej jest funkcjonalnie urządzić. Wynika to z jej zazwyczaj niewielkiej powierzchni. Uwzględnienie wszystkich obowiązkowych elementów wymaga szczegółowego planu. O czym nie można zapomnieć, urządzając łazienkę? W sieci znalazłam wiele porad w tym temacie https://www.example.pl/stylowe-akcesoria-ktore-odmienia-lazienke-poznaj-mozliwosci-311613.htm Warto kupić stylowe akcesoria. 

Odnośnik do komentarza

Od razu mówię, ze piszę nie z własnego doświadczenia ale pisze tutaj o doświadczeniu mojej siostry, która ma baterie w kolorze czarnym. I nie, nie jest z nich zadowolona. Widać na nich krople wody. Dodatkowo siostra nie posiada zmiękczacza wody i z tego też powodu baterie wygladają źle. Rozmawialem z nią nawet na ten temat któregoś dnia i potwierdziłą, ze wybrałaby zdecydowanie stal szczotkowaną. 

My baterie łazienkowe zamawialiśmy w Leroy Merlin. I osobisćie jestem bardzo z nich zadowolony, dobrej jakości, proste w czyszczeniu.

Zdecydowaliśmy się na Omnires:

bateria-bidetowa-inox-saxon-omnires,larg

Odnośnik do komentarza

Łazienka, na pewno każdy pomyśli wtedy o wannie  - https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/wanna-wolnostojaca-jak-ja-zamontowac-co-warto-wiedziec-przed-zakupem . Tu znajdziemy kilka, wytycznych, które pomogą przy jej wyborze. To także źródło, w którym praktycznie kompleksowo, zaopatrzymy się do remontu lub urządzenia łazienki. Jak pokazują aranżacje, tu dostępne, łazienka może wyglądać, naprawdę zjawiskowo. 

Odnośnik do komentarza

 

1. Przygotuj się do remontu: zbierz informacje na temat wymaganych materiałów i narzędzi, ustal budżet, określ czas trwania prac.

2. Przygotuj łazienkę: usuń wszystkie rzeczy, które będą wymagały wymiany lub usunięcia, usuń też wszystkie elementy wystroju, które później będziesz wymieniać.

3. Przygotuj ściany: jeśli planujesz malowanie ścian, usuń ewentualne plamy i zacieki. Jeśli planujesz położenie płytek ceramicznych, usuń stare tynki i wygładź powierzchnię.

4. Przygotuj podłogę: jeśli planujesz położenie płytek ceramicznych, usuń stare płytki lub wyczyść powierzchnię i wygładź ją. Jeśli planujesz wykonanie parkietu, usuń stare deski i wygładź powierzchnię.

5. Montuj nowe instalacje: jeśli planujesz wymianę lub montaż nowych instalacji, możesz skorzystać z usług hydraulika lub samodzielnie zamontować nowe elementy.

6. Wybierz nowy wystrój: wybierz kolor ścian, rodzaj płytek, wykończenie ścian, rodzaj akcesoriów łazienkowych i innych elementów ozdobnych.

7. Wykończ remont: zainstaluj elementy wykończenia i ozdobne, takie jak półki, lustra, szafki, itp. Uzupełnij wszystko potrzebnymi akcesoriami łazienkowymi, takimi jak mydelniczki, uchwyty do ręczników, itp.

8. Utrzymuj łazienkę w czystości: regularnie sprzątaj powierzchnie łazienki, aby utrzymać ją w czystości i dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2023 o 13:39, Mimi Moore napisał:

 

1. Przygotuj się do remontu: zbierz informacje na temat potrzebnych materiałów i narzędzi, ustal budżet, wyznacz termin wykonania prac.

2. Przygotuj łazienkę: usuń wszystko, co wymaga wymiany lub usunięcia oraz usuń wszelkie przedmioty dekoracyjne, które zostaną wymienione.

3. Przygotuj ściany: jeśli planujesz malowanie ścian, usuń wszystkie plamy i zacieki. Jeśli planujesz montaż płytek ceramicznych, usuń stary tynk i wyrównaj powierzchnię.

4. Przygotuj podłogę: Jeśli planujesz ułożyć płytki ceramiczne, usuń stare płytki lub oczyść i wyrównaj powierzchnię. Jeśli planujesz zrobić parkiet, usuń stare deski i wyrównaj powierzchnię.

5. Montaż nowych instalacji: jeśli planujesz wymianę lub montaż nowych instalacji, możesz skorzystać z usług hydraulika lub samodzielnie zamontować nowe elementy.

6. Wybierz nowy wystrój: Wybierz kolor ścian, rodzaj płytek, wykończenie ścian, rodzaj akcesoriów łazienkowych i innych elementów wystroju.

7. Zakończ remont: zamontuj elementy wykończeniowe i dekoracyjne, takie jak półki, lustra, szafki itp. Uzupełnij wszystko o niezbędne akcesoria łazienkowe, takie jak mydelniczki, uchwyty na ręczniki itp.

8. Utrzymuj łazienkę w czystości. Regularnie czyść powierzchnie łazienkowe, aby utrzymać je w czystości i dobrym stanie.

Bardzo ważne jest również znalezienie dobrego producenta ceramiki łazienkowej. Kiedy robiłem remont w łazience, bardzo pomógł mi sklep internetowy katalog Miraggio.

Edytowane przez Mimi Moore
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.08.2020 o 09:50, Gość Fallma napisał:

Hity i kity w łazience. Jestem w trakcie projektowania łazienki i potrzebuje rad co u was się doskonale sprawdziło, bez czego nie wyobrażacie sobie łazienki, a które z zakupionych rzeczy/ mebli/armatury okazały się kompletnym niewypałem łazienka 7mkw- będzie wanna, prysznic, wc i szafka z 2 umywalkami.

Jeśli chodzi o meble, polecam zainwestować w szafkę pod umywalkę, która ma dużo miejsca na przechowywanie. Dobrym wyborem będzie także szafka na ręczniki lub pojemnik na środki czystości. Dobrym wyborem będą również meble, które będą pasować do koloru ścian. Jeśli chodzi o armaturę, ważne jest, aby wybrać produkty wysokiej jakości, które będą trwałe. Dobrym wyborem będą kran i deszczownica z dobrze wyregulowanymi przepływami. Jeśli chodzi o zakupiony produkt, który okazał się niewypałem, to może to być na przykład źle dobrana szafka pod umywalkę, która nie pasuje do wystroju łazienki, lub za mała szafka na ręczniki. tutaj jest dobry wybór hydrauliki. Myślę, że na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...