Skocz do zawartości
Forum

Refluks i IBS-wasze objawy


agati77

Rekomendowane odpowiedzi

Do forumowiczow z refluksem i innymi problemami gastrycznymi:  jakie sa wasze objawy I jak sobie z nimi radzicie?Ja z refluksem zmagam sie od 20 lat i wszystkie leki dzialaja "na chwile".Nie mam typowych objawow typu zgaga,czy pieczenie przelyku.Nigdy tez nie mialam helicobacter.Natomiast czesto jest mi niedobrze,ciagle bekam,czuje ucisk w klatce piersiowej ,po jedzeniu robi mi sie goraco I skacze mi puls.Poza tym jestem ciagle zmeczona,mam sucho w ustach,boli mnie glowa I czuje "cos" w gardle.Poza refluksem mam zdiagnozowane jelito drazliwe (na podstawie wykluczenia innych schorzen za pomoca kolonoskopi,USG I TK).Moje jelita zyja wlasnym zyciem-bulgoty,przelewania ,gazy to moja codziennosc.Bole pojawiaja sie w roznych miejscach,najczesciej w nadbrzuszu.Ostatnio musislam brac antybiotyki I moje dolegliwosci sie nasilily.Biore lansoprazol oraz probiotyki,ale nie bardzo pomagaja.Czy jest jeszcze ktos kto ma jednoczesnie refluks I IBS? Napiszczie prosze jak sobie radzicie.

Odnośnik do komentarza

Cześć,u  mnie refluks objawia sie glownie kwaśnym odbijaniem, bolami żoladka i plecow,oraz uciskiem w klatce piersiowej.Czesto mam zgage,najczesciej w nocy.Pomaga czeste picie wody małymi łyczkami i herbatek ziolowych.Leki typu Controloc czy IPP tez nie za bardzo mi pomagaja.Jak mam objawy to stosuje restrykcyjna diete I po jakims czasie jest lepiej...

Odnośnik do komentarza

A czy szybsze bicie serca moze byc od refluksu?Ja tak mam,ze kiedy cos zjem to skacze mi tetno.To samo po wysilku.Wejde po schodach I puls mam ponad 100,a normalnie mam ok 60.Serce badalam I mam zdrowe.Do tego ciagle kreci mi sie w glowie.Czuje sie jakbym byla wciaz na kacu mimo,ze alkohol calkowicie odstawilam.No I ten kwas w ustach..masakra.Dziwne jest to ze nigdy nie mam zgagi,a z tego co czytam to jeden z glownych objawow refluksu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...