Skocz do zawartości
Forum

Aparat ortodontyczny w dorosłym wieku


Gość Wyhams

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem! I naprawdę nie żałuję, chociaż czasami mam tego wszystkiego po prostu dość. Czasami coś mnie boli, coś mi przeszkadza, bo jednak są to różnego rodzaju druty, zamki i to może dawać w kość. Mimo wszystko naprawdę jednak warto, bo zęby się prostują i wreszcie człowiek nie musi się wstydzić mówić przy innych i uśmiechać

Zerknij sobie na tę stronę:

https://www.ortoprotex.pl/

I zobacz sobie zdjęcia pokazujące róznice sprzed założenia aparatu i po. Róznice są niesamowite. 

Odnośnik do komentarza

Jasne,że  tak! Ja nosze aparat i jest duża poprawa, nie ma sie nad czym zastanawiać tylko trzeba skonsultowac u sprawdzonego i godnego polecenia lekarza ortodoncji. Ja chodze do pani Moniki Parchańskiej - Kowalik. Świetna lekarka, polecam z czystym sumieniem. Przyjmuje w klinice dentystycznej na placu szczepanskim w Krakowie. Rewelacja!!!

Odnośnik do komentarza

Ja, w wieku 37 lat zdecydowałam się na leczenie aparatem orto. Jestem na półmetku, chodzę do dr Chruściel w Rock Your Smile, leczenie idzie super, a zmiany bardzo cieszą ? Niezależnie od wieku każdemu polecam taki krok, jeśli wygląd Waszych zębów Wam przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się w wieku 30 lat, a w zasadzie uznałam, że aparat będzie takim prezentem ode mnie dla mnie na trzydziestkę. Do ortodonty chodziłam w mojej przychodni dentystycznej - Dental w Lublinie na Lwowskiej. Tam jestem zawsze pod świetną, bardzo rzetelną opieką. Dzięki nim moje zęby są zdrowe i  proste. Przez cały okres noszenia aparatu miałam super kontakt z ortodontą, jest sympatyczny, kompetentny i zna się na tym co robi, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Gość karolinawoj
W dniu 29.08.2020 o 07:42, Gość Monicca napisał:

Ja, w wieku 37 lat zdecydowałam się na leczenie aparatem orto. Jestem na półmetku, chodzę do dr Chruściel w Rock Your Smile, leczenie idzie super, a zmiany bardzo cieszą ? Niezależnie od wieku każdemu polecam taki krok, jeśli wygląd Waszych zębów Wam przeszkadza ?

Mam 37 lat i właśnie noszę się z zamiarem założenia aparatu (w końcu!) Dzięki za polecenie ortodonty i gabinetu, sprawdziłam i Rock Your Smile ma świetne opinie, więc wpisuję na moją short listę ?

Odnośnik do komentarza

Ja założyłam aparat mając 24 lata i uważam, że to była jedna z lepszych decyzji, jakie mogłam podjąć. Zęby od zawsze były moim kompleksem, a dzięki aparatowi mam teraz piękny, równy uśmiech. Aparat stały wcale nie jest straszny, bez problemu można się do niego przyzwyczaić, oczywiście bywa niewygodny, ale naprawdę warto to przetrzymać dla efektów, jakie daje. Jeżeli ktoś szuka sprawdzonego ortodonty to serdecznie polecam gabinet Orchidea-Dent pani doktor Marzeny Stępkowskiej. Ma świetne podejście do pacjentów, jest bardzo cierpliwa, wszystko wyjaśnia, jest świetnym specjalistą. 

Odnośnik do komentarza

Już jako dorosła osoba zaczęłam leczenie w Rock Your Smile. Półtora roku minęło raz-dwa, a ja zaraz ściągam aparat ? Polecam każdemu, kto ma kompleks związany z uśmiechem, aby bez względu na wiek zdecydował się na aparat ortodontyczny. Satysfakcja ogromna ?

Odnośnik do komentarza

Ja zakładałam aparat w klinice Unident Union we Wrocławiu. Na szczęście obyło się bez usuwania zdrowych zębów. U pierwszego ortodonty jakiego byłam niestety dowiedziałam się że muszę mieć usunięte zęby i własnie dlatego zrezygnowałam. Minęło kilka lat zanim zdecydowałam się na ponowną wizytę ale na szczęście koleżanka dała mi namiary właśnie na klinikę Unident gdzie wykorzystuje się mało inwazyjne metody.

Odnośnik do komentarza

Ja zdjęłam aparat pod koniec zeszłego roku i zęby wyglądają przepięknie. Są proste, mają teraz ładny kształt, mam obecnie taki perfekcyjny uśmiech, który uwielbiam. Czy było warto? Tak, nawet nie ma co dywagować na ten temat, żałuję tylko, że wcześniej się nie zdecydowałam zrobić aparat. Do ortodonty chodziłam w przychodni New Dent na Nowowiejskiego w Lublinie, tam mam tez dentystę. Wszystkich lekarzy z tej przychodni zdecydowanie polecam, są kompetentni, sympatyczni, znają się na tym, co robią. 

Odnośnik do komentarza

no dokładnie, jak dla mnie nie ma co się bac aparatu, tylko dbać o swoje uzębienie. Ja zakładałam także niedawno aparat na zęby i bardzo się cieszę ze poszło sprawnie w stomatologii dr cichonia. moje zęby teraz ładnie się prostują i na prawdę cieszę sie ze w końcu będzie wszystko ok!

Odnośnik do komentarza
Gość JagodaPol

Zdecydowanie nie ma się co bać leczenia ortodontycznego. Zwłaszcza, że teraz są takie możliwości, o których wiele osób pewnie jeszcze nie słyszało. Ja ostatnio trafiłam na informacje o przezroczystych nakładkach na zęby https://hellosmile.pl/ i przyznam, że to dla mnie nowość aż zaczęłam szukać więcej na ten temat. U mnie pewnie też takie leczenie będzie potrzebne, bo coś ostatnio dentystka o tym wspominała. A teraz już wiem, że jeśli tylko będzie taka opcja, to zdecydowanie wybiorę takie tymczasowe nakładki, które mogę zdjąć chociażby do umycia zębów ?  W ogóle mam wrażenie, że to znacznie mniej problematyczne rozwiązanie niż stały aparat.  

Odnośnik do komentarza

Tak. Zdecydowałam się na założenie aparatu w wieku 31 lat. I jestem zadowolona :) Nosiłam jedynie jeden rok. Nie miałam dużej wady. Obecnie jednak mój uśmiech wyglada o wiele lepiej ? I żałuję jedynie jednego. Że tak długo zastanawiałam sie nad założeniem aparatu. Powinnam założyć dużo wcześniej :)

A aparat zakładałam tutaj w Krakowie:

https://studiose.med.pl/aparat-ortodontyczny-aparat-staly-studio-se/

Świetny gabinet, mogę polecić! 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałam i nie żałuję. Nie wiem skąd się wzięło, że dorosłym aparat wadzi bardziej niż dzieciom ale u mnie nie było żadnego problemu i wspominam te trzy lata dobrze:) Zakładałam u Elektoralna Dental Clinic i bardzo polecam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...