Skocz do zawartości
Forum

Mrowienie w stopie przy zlamaniu, skreceniu i naderwaniu stawu skomowego


Gość katarzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 24 dni temu doznałam urazu złamania wierzchołka kostki skręcenia i naderwania stawu skokowego lekarz na pogotowiu zaopatrzył mnie w ortezę o nazwie Water i całkowicie zakazał stawania na tej nodze wypisał mi również zastrzyki przeciwzakrzepowe i kazał skontaktować się z ortopedą. Po 19 dniach  skontaktowałam się z ortopedą który zamienił mi ortezę Walker na ortezę j036 dodam że nie zrobił żadnego USG ani prześwietlenia stawu po raz drugi , sugerował się jedynie prześwietleniem z pogotowia kazał również odstawić zastrzyki przeciwzakrzepowe (wzięłam ich 16) Powiedział że mogę również stawać na nodze nawet całym ciężarem na tyle co ból mi pozwoli. Moje pytanie - czy mogę próbować zginać nogę w kostce i czy mrowienie w palcach które dczuwam jest rzeczą normalną po 24 dniach od takiego urazu? Noga praktycznie nie boli zasinienie i opuchlizna praktycznie zeszły w dalszym ciągu przykładam zimne okłady i smaruje nowy arcalenem

Odnośnik do komentarza
Gość Centrum Synergia Chorzów

Po takim urazie dobrze byłoby choć kilka razy spotkać się z fizjoterapeutą. Mrowienie może być zupełnie normalne ale może tez świadczyć o niebezpiecznym zespole Sudeca. Aby to ocenić potrzebny jest wywiad oraz badanie. Wszystkie wątpliwości powinien rozwiać fizjoterapeuta. Polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...