Skocz do zawartości
Forum

Gość z...z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjmuję obecnie tabletki Milvane, a więc tabletki trójfazowe. W niedzielę, 9 sierpnia przyjęłam ostatnią, 21 tabletkę, jednak ze względu na urlop i dosyć ciężki dostęp do środków higieny przez kolejne kilka dni (środek lasu, namioty) postanowiłam przesunąć dzień krwawienia zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce (zaczęłam przyjmować tabletki z ostatniej, trzeciej grupy nowego blistra). W poniedziałek, 10 sierpnia a więc w pierwszy „nadprogramowy dzień” o 8 rano wystąpił u mnie luźny stolec, o 8:30 zgodnie z planem przyjęłam tabletkę, dokładnie 7 minut później wystąpił kolejny luźny stolec. Zakładam, że upłynęło zbyt mało czasu aby tabletka przedostała się do jelit? Problemy zaczęły pojawiać się jednak później, ponieważ sytuacja powtórzyła się jeszcze ok 8 razy w poniedziałek (co już chyba można nazwać ostrą biegunką), a następnie we wtorek, 11 sierpnia, znowu ok.8-10 razy. Specjalnie jednak drugą nadprogramową tabletkę wzięłam trochę później, ok 10:50, tak aby mój organizm zdołał pozbyć się wszystkiego co w nim zalegało i udało mi się przez 4 godziny od przyjęcia tabletki nie skorzystać z toalety. Czy w takiej sytuacji, gdy teoretycznie odstępy czasowe zostały zachowane, ale biegunka występuję z tak dużą intensywnością antykoncepcja zostaje zachowana? Na wszelki wypadek będę się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni po ustąpieniu objawów, bardziej jednak zależy mi na nie pojawieniu się krwawienia. Czy istnieje szansa, że tabletki się nie wchłonęły i dojdzie do krwawienia z odstawienia w przewidywanym terminie, czyli w czwartek? Dodam jeszcze, że byłam u lekarza , jednak przebywam obecnie za granicą - najprawdopodobniej typowa „Zemsta Faraona”, dostałam jedynie probiotyk i Dicetel, czyli z tego co zrozumiałam lek na spowolnienie perystaltyki, stosowany głównie w Zespole Jelita Drażliwego. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...