Skocz do zawartości
Forum

Czy on to powtorzy


Gość Marzenka40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzenka40

Witam. Ostatnio dowiedziałam się  że mój facet... 5 miesięcy po rozstaniu z była... Nagle się we mnie zakochał. Wiem że w poprzednim związku znęcał się psychicznie nad byłą  jego kobieta... Tzn padały wyzwiska gdy miał nerwy.... Ze gruba.... A widziałam tą kobietę w jego telefonie przypadkiem.. Fajna z niej laska... 

Ze żył na jej garnuszku... Mimo iż pracował... Do chętnie przebywał bo go rozpieszczała... Jedzonko takie czy takie itd. Przeraża mnie fakt że znęcał się psychicznie nad nią.. 

Jesteśmy po cywilnym bo tuż po kilku randkach zaciążyła i mamy syna.. Boję się że nękanie psychiczne też wejdzie w nasz związek gdy będzie jakiś problem i abo coś będzie nie po jego myśli.... 

Czy osoba która raz się znęcała psychicznie.... Może się zmienić.... 

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy czy na to pozwolisz, czasem niektórzy widząc, że przez nich rozpadł się związek, widzą swoją winę, w następnym nie popełniają tych samych błędów, ale żadnej gwarancji nie masz. Dlatego od razu reaguj, jakby co, wykrzycz mu w twarz wszelkie zachowania nieadekwatne do sytuacji, zagroź rozstaniem i bądź konsekwentna. Jak będziesz bała się go urazić w tej sytuacji, płakała po kątach, przegrasz. Musisz być przygotowana na rozstanie w razie prób znęcania psychicznego. 

9 minut temu, Gość Marzenka40 napisał:

żył na jej garnuszku... Mimo iż pracował... Do chętnie przebywał bo go rozpieszczała... Jedzonko takie czy takie itd. 

Myślę, że nie powtórzysz błędów jego byłej, którą wpędził w poczucie winy, a ta nad nim skakała?

Odnośnik do komentarza

Przemoc psychiczna w tym człowieku tkwi... Teraz jest uśpiona bo jesteś Ty i dziecko.... Ale gdy pojawi się problem będzie tak jak z tamtą panią... 

Z zewnątrz wygląda że to spokojny człowiek.... Tylko jak się wzburzy wybucha w nim agresja.... Później przeprasza... Wybacz..... A za jakiś czas znów agresja... Może nawet uderzyć bo nią panuje nad sobą.... 

Wiem co pisze.... Bo znam taki przypadek.... To tak jak powiedzieć alkoholikowi. Ze sam da radę przestać pić..... Przykre to... Niestety

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gość Iwona napisał:

Bo twój partner nie da sobie wytłumaczyć że obelgi... Wyzwiska.. Poniżanie to jest przemoc psychiczna.... Niestety taki człowiek nie panuje nad sobą.... 

Nie wiemy, czy się ogarnie czy nie, nie wszyscy są niereformowalni, więc nie ma co krakać, czas pokaże czy coś zrozumiał po rozpadzie poprzedniego związku, mimo wszystko ludzie to jednostki myślące, dużo zależy też od postawy autorki. 

Odnośnik do komentarza

Trudne pytanie i chyba nie ma na nie jednej odpowiedzi. Uważam, że często taka osoba się nie zmienia i powtarza w nowym związku swoje nawyki, zachowania. Jednak nie mierzę wszystkich jedną miarą i wiem, że ludzie się zmieniają, ale to rzadkość i muszą nad tym pracować (samo się nic nie zmieni). Mąż opowiadał o jednym człowieku, który pił i znęcał się nad pierwsza rodziną, a z drugą żyje bez picia i bicia. Czyli można.

Co do Twojej sytuacji: często jest tak, że im kobieta bardziej wchodzi w tyłek mężowi tym on gorzej ją traktuje. Jeśli ktoś sam się nie szanuje to inni tez nie będą go szanować. A ludzie nas tak traktują jak im na to pozwalamy. To podstawowa reguła, która sprawdza się w każdej dziedzinie życia. Jeśli będziesz stawiać granice, będziesz żyć normalnie nie narzucając się z pomocą, będziesz sama siebie szanować to Twoja pewność siebie nie pozwoli mu na  na takie zachowanie. A jeśli mimo tego zauważysz coś podejrzanego ( szarpanie, szturchanie, poniżanie, przykre słowa, szantaże, zamachiwanie się ręką itp) to uciekaj za w czasu. Zanim Cię zniewoli, zniszczy i odbierze godność.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.08.2020 o 11:49, Gość Marzenka40 napisał:

Witam. Ostatnio dowiedziałam się  że mój facet... 5 miesięcy po rozstaniu z była... Nagle się we mnie zakochał. Wiem że w poprzednim związku znęcał się psychicznie nad byłą  jego kobieta... Tzn padały wyzwiska gdy miał nerwy.... Ze gruba.... A widziałam tą kobietę w jego telefonie przypadkiem.. Fajna z niej laska... 

Ze żył na jej garnuszku... Mimo iż pracował... Do chętnie przebywał bo go rozpieszczała... Jedzonko takie czy takie itd. Przeraża mnie fakt że znęcał się psychicznie nad nią.. 

Jesteśmy po cywilnym bo tuż po kilku randkach zaciążyła i mamy syna.. Boję się że nękanie psychiczne też wejdzie w nasz związek gdy będzie jakiś problem i abo coś będzie nie po jego myśli.... 

Czy osoba która raz się znęcała psychicznie.... Może się zmienić.... 

Witaj. Nie wierzę w zmianę partnera. Musiałby zmienic charakrer przy takim postępowaniu. A w to tym bardziej nie uwierzę. nie wiem skąd wiesz że była go rozpieszczała, bo mogło to nie być rozpieszczanie tylko sytuacja kiedy partnerka jest zastraszona i musi pod dyktando robić co sobie facet życzy. Jeżlei w związku jest jakakolwiek przemoc czy fizyczna czy psychiczna, lub i jedno i drugie, to od takiego człowieka trzeba uciekać. Nie wierzę też w ponowne zakochanie się po 5 miesiącach. Uważam że w tamtym zwiazku nie udało mu się wytresowac partnerki po jego mysli, więc odezwał się do ciebie. Teraz jesteś z nim w związku, i możesz tylko obserwowac jego zachowanie. Nie wiem czy jesteś z nim dla dziecka czy się po prostu boisz że sobie sama nie poradzisz więc wolisz być z takim facetem jak sama z dzieckiem. Jeżeli byłaby sytuacja że zacząłby zachowywać się do ciebie tak jak do byłej, to uciekaj i nie odwracaj się. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...