Skocz do zawartości
Forum

Kierowca zawodowy a słuch


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam niedosłuch ale mam implant i bez żadnego problemu słyszę z nim z odległości conajmniej 1 metra a nawet dużo lepiej a mimo tego lekarz nawet mnie nie zbadał tylko stwierdził, że się nie zgodzi ponieważ się boi.Dodam,że prawo jazdy na kategorię B mam od 3 lat i bez żadnych problemów jeżdżę.Psychotesty na kategorię C oraz C+E dostałem bez problemu.A według przepisów 

3a. Całkowity albo częściowy ubytek słuchu nie jest przeciwwskazaniem zdrowotnym do uzyskania uprawnienia do kierowania pojazdami ani przesłanką jego cofnięcia – z wyjątkiem:
1) uzyskania prawa jazdy kategorii D1 lub D;
2) uzyskania prawa jazdy kategorii C1 lub C przez osobę, która nie posiada prawa jazdy kategorii B albo posiada je przez okres krótszy niż 2 lata;
3) cofnięcia uprawnień w zakresie prawa jazdy kategorii C lub C1 osobie, która w wyniku nagłego zdarzenia utraciła słuch w stopniu uniemożliwiającym jej rozumienie mowy z odległości jednego metra, w tym przy zastosowaniu aparatów słuchowych lub implantów słuchowych – przez okres roku od tego zdarzenia.

 

I teraz mam pytanie czy lekarz postąpił słusznie mówiąc, że się nie zgodzi bo się boi a nawet nie przeprowadził żadnego badania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...