Skocz do zawartości
Forum

Fobia społeczna, okres dojrzewania, czy przesadzanie?


Gość gallanonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gallanonim

Witam. Mam 14 lat, i nie wiem czy moje zachowanie związane jest z fobią społeczną, czy też z wiekiem dojrzewania. Stresuje się przy: występowaniu przy sporej publiczności, również nie lubię wychodzić do ludzi i trochę się stresuję, jeszcze podczas roku szkolnego np. miałem stres na W-F podczas wspólnego z inną klasą do tego stopnia że nie ćwiczyłem w jeszcze poprzednim roku,aczkolwiek zaczeło to mijać i później normalnie ćwiczyłem/z lekkim stresem gdy graliśmy w coś w co mam słabe umiejetności lecz to uważam że jest w granicach normy. Przejmuje sie również zdaniem innych, losowych osób mimo że wiem iż nie zmieni to niczego w moim życiu, ani w życiu drugiej osoby a ona zapomni o tym po kilku minutach. Ponadto występują wahania nastroju (raz smutny, zaraz wesoły etc.). Bywam również czasem małomówny wśród rodziny/znajomych, czuje sie bardzo dobrze wśród najbliższych przyjaciół, choć gdy poznam kogoś fajnego również lubie przebywać w jego gronie (myślę, że jestem dość dojrzały na swój wiek z perspektywy tematów do rozmów, zainteresowań etc - rozmawiając z starszymi osobami np. w internecie o szkole podstawowej a liceum, przyznają że liceum a podstawówka to niebo a ziemia, i w podstawówce nie da się często normalnie pogadać z połową ludzi z 7-8klas, szczególnie iż jest ona położona na takiej średniej dzielnicy.)

Fobia społeczna? Wiek dojrzewania? Może po prostu przesadzam, i mam dopiero czternaście lat? Licze na pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Póki co nie wkręcaj sobie fobii czy czegoś innego, wygląda, że jesteś bardzo nieśmiały, to też utrudnia życie, dlatego pracuj nad sobą, czytaj w necie jak sobie radzić z nieśmiałością. Wahania nastroju jeśli nie mają przyczyny nie są pozytywnym symptomem, ale daj sobie czas. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...