Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Stosowałam antykoncepcję w formie spirali Mirena. 18 kwietnia dostałam miesiaczkę. Pierwszy tydzień było lekkie krwawienie. Od drugiego tygodnia krwawienie się nasiliło, od normalnego do silnego w ciągu następnych tygodni. Ostatecznie od ostatniego maja przeszło w bardzo silne krwotoki wraz ze skrzepami różnej wielkości. Od 1 do 3 czerwca przez około 7 godzin dziennie "rodziłam co kilka minut kolejne skrzepy, mialam odczucie jak przy wczesnym etapie porodu, bóle w podbrzuszu i w krzyżu w części lędźwiowej. 1 czerwca pojechalam na pogotowie, krwawienie w tym czasie akurat osłabło i nie było skrzepów. Badanie wewnętrzne nie dało odpowiedzi skąd pochodzi krwawienie. Spirala podobno była na swoim miejscu. Nie zrobiono mi USG, odesłano do domu. 2 czerwca prywatnie zrobiłam USG, spirali nie było, za to akurat były bardzo silne krwotoki i skrzepy (tampon super i podpaska starczaly na kilka minut. Lekarz zalecił jak najszybsze, ponowne założenie spirali, żeby zmniejszyć krwawienie. Lekarz zauważył, że mam za grube endometrium, 13 mm (cm? Nie pamiętam). Następnego dnia trafiłam po raz kolejny na pogotowie. W marcu 2018 roku miałam udar niedokrwienny mózgu (zakrzepica zatok żylnych mózgu), biorę Apixboban. 3 czerwca pojawiły się objawy udarowe (nogi mi się trzęsly, podwójne widzenie, nogi mi się uginały, potrzebowałam pomocy żeby dotrzeć do toalety, uczucie drętwienia w okolicach żuchwy i policzków. Kiedy po godzinie krwawienie po 7 godzinach znowu się wyciszyło, objawy udarowe niemal zniknęły. Udaru nie było. Nie do końca wiadomo skąd te krwotoki. Odstawiono mi na 3 dni Apixoban. Krwawienie i skrzepy znacznie ustąpily. 6 czerwca dostałam zastrzyk Decapeptyl 11 25 mg na 3 miesiące wprowadzający mnie w stan menopauzy, żeby organizm do siebie doszedł (miałam przetoczoną krew 500 jednostek i żelazo 250 jednostek). Przywrócono mi Apixoban, nie założono spirali. We wrześniu dostanę jeszcze jeden zastrzyk Decapeptyl na 3 kolejne miesiące. Moje pytanie brzmi, czy będąc w stanie menopauzy przez ten zastrzyk, jest możliwość zejścia w ciążę, jeżeli nie będę stosować antykoncepcję? Z poważaniem Dorota

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...